Українська мова

19 жовтня 2020

17 жовтня 2020

15 жовтня 2020


Освітяни діаспори розпочинають серію навчальних вебінарів для педагогів українських шкіл закордону

Спілка українських освітян діаспори (СУОД) запрошує до участі в серії навчальних вебінарів на тему: «Підвищення професійних компетентностей учителя української школи за кордоном», перший з яких відбудеться 18 жовтня.

14 жовтня 2020

12 жовтня 2020


Кремінь - про інцидент в одеській гімназії: Це відповідь, якій мові насправді потрібен захист

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вимагає від Міністерства освіти і науки провести роз’яснювальну роботу з усіма навчальними закладами з приводу інциденту в гімназії №4 Одеси.


З одеської гімназії звільнили викладачку, яка цькувала ученицю за українську мову

В Одесі після скандального інциденту в гімназії №4, де викладачка малювання влаштувала булінг школярці за відповідь на уроці українською мовою, директор навчального закладу звільнила працівницю.

09 жовтня 2020


Цимбалюк – про звіт ОБСЄ: Заборона української становить загрозу реінтеграції ОРДЛО

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ підтвердила, що на окупованому Донбасі у школах фактично витіснено українську мову, а бізнес можна вести лише з використанням прапора окупаційної адміністрації. У майбутньому це може становити значну загрозу для реінтеграції ОРДЛО.

08 жовтня 2020

07 жовтня 2020

01 жовтня 2020

30 вересня 2020

29 вересня 2020


Перспективи викладання та вивчення української мови як іноземної обговорять на конференції

Український інститут та Національна комісія зі стандартів державної мови проведуть 30 вересня конференцію «Перспективи викладання та вивчення української мови як іноземної».


ЗНО з української для “гуманітаріїв” та “технарів”: Міносвіти пояснило різницю

Запровадження двох форм тестування на ЗНО - з української мови та літератури та тільки з української мови - має на меті більш глибоку оцінку знань тих, хто вступатиме у виші на гуманітарні спеціальності.

25 вересня 2020

24 вересня 2020


Для перекладачів з української започаткували премію Drahoman Prize

Український інститут, Український ПЕН та Український інститут книги започаткували нову премію, спрямовану на підтримку та відзначення роботи перекладачів, які відкривають світові літературу України, а отже, й саму Україну.

23 вересня 2020


Підручник з помилкою для 1 класу не використовують уже п'ять років - Міносвіти

Підручник з української мови для 1 класу, в якому автор припустилася помилки стосовно дати заснування столиці України Києва, не відповідає вимогам і не використовується в навчальному процесі вже 5 років.


Мовний омбудсмен вимагає зберегти для всіх ЗНО з української мови та літератури

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь оприлюднив звернення до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, де вимагає зберегти комплексне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури.

22 вересня 2020

17 вересня 2020


Кремінь проситиме Кабмін не скасовувати обов'язкове ЗНО з української літератури

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь готує звернення до Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та Міністерства освіти щодо перегляду норми про скасування обов'язкового ЗНО з української літератури.

16 вересня 2020


Рада “завернула” законопроєкт про навчання іноземців в українських вишах

Верховна Рада повернула на доопрацювання у профільний комітет законопроєкт № 3717 щодо врегулювання освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземних громадян та осіб без громадянства, яким дозволяється здійснювати навчання іноземних студентів іноземними мовами.

15 вересня 2020


Олена Зеленська у Відні відвідала художню галерею Альбертіна

Перша леді Олена Зеленська під час офіційного візиту Президента України до Австрії відвідала художню галерею Альбертіна, у якій за її ініціативою в червні 2020 року було впроваджено аудіогід українською мовою.

14 вересня 2020

11 вересня 2020

10 вересня 2020

09 вересня 2020


Кабмін планує ухвалити концепцію розвитку української мови до 2028 року

Міністерство культури та інформполітики має подати Кабміну концепцію Державної цільової національно-культурної програми розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя до 2028 року.

08 вересня 2020

04 вересня 2020


Український активіст в Латвії зробив переклад тексту аудіогіду, який запрацював в головному музеї країни

Активіст української громади Латвії Володимир Іваницький переклав з латиської на українську текст для аудіогіда, який запрацював у Латвійському національному художньому музеї в Ризі.

03 вересня 2020


МІОК та Фонд «Демократичні ініціативи» запрошують на презентацію-дискусію про українську мову

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка» і Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» проведуть 10 вересня презентацію-дискусію «Українська мова: шлях у незалежній Україні».

02 вересня 2020


Жодних політичних спекуляцій довкола мови навчання в школах бути не може - Кремінь

Відповідно до Конституції України, Закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» мовою навчального процесу в Україні є державна – українська мова, тому сьогодні розмови про застосування інших мов у процесі навчання є суто політичним питанням.

31 серпня 2020


Український культурний центр «Ватра» в Казахстані плекає мову і культуру понад чверть століття

В Українському культурному центрі «Ватра», що діє в столиці Казахстану, вже більше 25 років ведуть діяльність, спрямовану на збереження і поширення української мови і культури.

28 серпня 2020


Віденська Альбертіна пропонує екскурсію українською в новій експозиції

Один з найбільших музеїв Австрії – всесвітньо відома художня галерея Альбертіна у Відні – пропонує україномовну екскурсію новою виставкою приватного зібрання подружжя Ханлозерів, яке є однією з найвидатніших колекцій французького модерну.

27 серпня 2020


Міжнародна школа україністики «Крок до України» вперше відбудеться взимку

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка» запрошує на навчання у ХІV Міжнародній школі україністики «Крок до України» в режимі онлайн, яка вперше пройде взимку.

26 серпня 2020


У Нацкомісії зі стандартів мови прокоментували узаконення фемінітивів у назвах професій

Національна комісія зі стандартів державної мови не була долучена до ініціативи Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства щодо затвердження змін до національного класифікатора професій, яким дозволено використовувати фемінітиви.

18 серпня 2020

13 серпня 2020

05 серпня 2020

31 липня 2020

29 липня 2020

28 липня 2020

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-