Туристи зможуть потрапити в Свірзькій замок уперше за 50 років

Туристи зможуть потрапити в Свірзькій замок уперше за 50 років

Укрінформ
У суботу, 20 жовтня, Свірзький замок, що на Львівщині, вперше за близько 50 років відкриється для відвідувачів – тут розпочне роботу виставка, присвячена історії пам'ятки. 

Як розповіла програмний директор культурного центру "Замок Свірж" Анастасія Камалдінова ресурсу Zaxid.net, в експозиції представлять картини, фотографії та інсталяції.

"Ми показуємо замок таким, яким він є сьогодні, лише вибудовуючи експозицію в старих стінах. Замок привідкриває свої двері та ділиться потаємним. Це дійство – прогулянка замком у невеликих групах з дослідниками, які знають замок і всі його таємниці", – у свою чергу зазначила куратор проекту, історик ​Наталія Матлашенко​.

Виставку відкриють 20 жовтня об 11:00. Після цього експозиція працюватиме з 11:00 до 17:00 упродовж четверга-неділі до кінця листопада. Відвідати виставку можна буде лише за попереднього запису в екскурсійну групу. Вхід на виставку у день відкриття буде безкоштовним, пізніше організатори встановлять вартість екскурсії.

Читайте також: Ужгородський скансен влаштує перший фестиваль гончарства

Над цією виставкою працювали музикант та дизайнер Павло Гудімов, художник Володимир Костирко, зберігачі фондів Львівського музею історії релігії Світлана Тимків та Анастасія Камалдінова.

Подію організовує Спілка архітекторів України за грантові кошти Українського культурного фонду. У межах цього гранту вкінці листопада також відбудеться презентація проекту ревіталізації Свірзького замку.

Досі замок був закритий для відвідувачів через непристосованість приміщень під мистецькі проекти. Попри це у дворику Свірзького замку неодноразово проводилися культурні події. Наприклад, у межах фестивалю LvivMozArt у дворику замку влітку 2018 року відбулася прем’єра опери Дмитра Бортнянського "Алкід".

Читайте також: На Волині з'явився міні-замок Любарта

Свірзький замок розташований у Перемишлянському районі Львівської області. Точно невідомо, коли він був збудований, але перша згадка про нього датується 1484 роком. У першій половині XVII століття замок був суттєво перебудований польським шляхтичем Олександром Цетнером і належав його нащадкам до XIX століття. Найбільших ушкоджень замок зазнав під час Першої світової війни, коли його спалили російські війська. У 1917 році його відбудував граф Роберт Ламезан-Салінс. У 1939 році замок націоналізувала радянська влада, після чого тут облаштували школу трактористів. Нині замком опікується Спілка архітекторів України, яка планувала облаштувати тут будинок відпочинку для архітекторів.

Востаннє реставраційні роботи у Свірзькому замку проводилися у 1970-1980 роках. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-