Ужгородський скансен влаштує перший фестиваль гончарства

Ужгородський скансен влаштує перший фестиваль гончарства

Укрінформ
У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту в Ужгороді в суботу, 20 жовтня, відбудеться перший фестиваль гончарства.

Як зауважили організатори заходу на прес-конференції, музей виграв грантовий проект Українського культурного фонду "Стежками традицій закарпатської кераміки", в рамках якого й відбудеться фестиваль, повідомляє "Закарпаття онлайн".

"Наш музей є одним із провідних осередків краю, де зберігається та примножується закарпатська народна культура. Кераміка в нашому музеї представлена дуже широко, тому це ремесло прагнемо популяризувати. Таку ідею плекали не один рік і зараз, коли Український культурний фонд оголосив конкурс грантових проектів, ми долучилися і виграли", – розповів директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту Василь Коцан.

Організатори анонсують відкриття гончарної майстерні, виставку-продаж робіт закарпатських майстрів, цікаву фольклорну програму, а також обіцяють, що всі охочі зможуть долучитися до гончарства власноруч. Крім того, буде нагода посмакувати стравами традиційної закарпатської кухні.

Читайте також: У Барі влаштують яблучний фестиваль

"Проводити такий фестиваль  плануємо і надалі, зробити його регулярним. Для цього буде придбано спеціальне обладнання: гончарну піч та гончарний круг, а також глину та фарби, щоб тут повноцінно функціонувала майстерня. Обладнання, до речі, замовляли аж із Дніпра – цієї суботи всі зможуть його побачити і власноруч погончарити", – розповіла координатор проекту Тетяна Сологуб-Коцан.

До участі долучаться майстри з різних районів Закарпаття та один – з Івано-Франківщини.

Для відвідувачів свої двері скансен відкриє 20 жовтня о 12 годині, вхід вільний.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-