Міятович закликала Україну активніше розслідувати злочини проти журналістів

Міятович закликала Україну активніше розслідувати злочини проти журналістів

1203
Ukrinform
Українська влада має активізувати зусилля з розслідування злочинів, скоєних проти журналістів.

Про це заявила представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович за підсумками візиту в Україну, повідомляє прес-служба ОБСЄ. 

«Вбивство Шеремета стало поганим сигналом усій медіаспільноті. Усі журналісти, вбиті в Україні, включно із Георгієм Гонгадзе, Олесем Бузиною та В’ячеславом Веремієм, заслуговують на повну справедливість. Безкарність наражає на небезпеку кожного журналіста», - сказала Міятович.

Під час зустрічі з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним вона наголосила на необхідності гарантувати безпеку всіх представників медіа та захистити свободу ЗМІ. «Я отримую все більше повідомлень про погрози журналістам, особливо в мережі Інтернет, особливо стосовно журналістів, які працюють у жанрі розслідування. Залякування та наліплювання на журналістів ярликів «зрадників» є неприйнятним для демократії, обмежуючи можливості журналістів виконувати свою роботу», - підкреслила представник ОБСЄ.

За її словами, справи затриманого у Москві українського журналіста Романа Сущенка та Миколи Семени, утримуваного під домашнім арештом у Криму, залишаються її пріоритетом.

Окрім цього, Міятович висловила невдоволення у зв'язкау з неможливістю відвідання окупованого Криму та Донбасу. «Прикро, що я досі не маю змоги поїхати на схід України, до Криму та Севастополя, аби зустрітися там із журналістами та представниками громадянського суспільства, оцінити дотримання свободи медіа, яке, згідно зі звітами, потребує мого негайного втручання», - підсумувала представник ОБСЄ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-