Боррель у Нью-Йорку розповів, яким бачить завершення війни в Україні

Боррель у Нью-Йорку розповів, яким бачить завершення війни в Україні

Укрінформ
Не існує сценарію, за якого Україна може прийняти домінування Росії, і єдиним результатом війни, яку Путін розв’язав проти України, має бути справедливий мир, за якого агресор вийде з окупованих територій, заплатить за завдану шкоду та відповість за скоєні злочини.

Про це сьогодні під час виступу перед слухачами Університету Нью-Йорка заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Чи ви знаєте, хто найбільше хоче завершити війну? Українці! Україна найбільше хоче завершити війну. Питання не в тому, коли, але як. Війна не може завершитися здачею України. Вона має завершитися справедливим миром, в якому агресор вийде з окупованих територій, Україна відновить повний суверенітет, агресор має сплатити за шкоду, якої він завдав, і винні (у злочинах - Ред.) мають понести свою відповідальність. Так я бачу завершення цієї війни», - наголосив Боррель.

«Я не знаю, як завершиться війна, але я знаю напевно: якщо б Путін міг уявити, коли почав війну, в якій ситуації він буде за півтора роки, він би війну не починав. Тому що вона є величезним провалом Росії. Російська армія втратила дві тисячі танків. Ви знаєте, скільки це – дві тисячі танків? Це більше, ніж всі європейські армії мають разом. Число (російських) втрат, хоча це неофіційні дані, є жахливим. Тож це великий політичний та військовий провал для Росії вже зараз. І Путін не може подорожувати за кордон, тому що ризикує бути затриманим за рішенням Міжнародного кримінального суду. Впевнений, коли він починав війну, він цього не очікував», - додав Високий представник ЄС.

Читайте також: Мішель з трибуни ООН підтвердив непохитну підтримку України з боку ЄС

Він зауважив, що часто від друзів і «не таких вже друзів» часто доводиться чути питання – навіщо ЄС продовжує підтримувати Україну та, таким чином, продовжує війну, яка без західної зброї могла б завершитися за кілька тижнів. Такі ж питання, за словами Жозепа Борреля, він отримував від деяких лідерів в ході Генеральної Асамблеї ООН, які закидали Євросоюзу «заохочення» України до продовження війни, та пропонували зупинити військову допомогу.

«Я їм відповідаю, - добре, якщо ми зупинимо поставки зброї, війна швидко завершиться. Але як вона завершиться? Чи ви хочете, щоб Україна здалася? Щоб в Україні з’явилося керівництво , подібне до того, що є в Білорусі? Чи ви хочете, щоб російська армія була на кордонах Польщі? Чи ви хочете, щоб українці змирилися з російським домінуванням? Чи ви дійсно думаєте, що для вас це не має значення? Це реальні питання, які громадська думка в Європі та в США має собі задавати», - сказав Боррель.

Модератор дискусії нагадав, що ЄС і США, кожна зі сторін, вже витратили на війну в Україні більш як $70 мільярдів, у середньому ця допомога складала $200 мільйонів на день, та поставив питання: ставляться європейці до такого навантаження, оскільки ув певної частини американської громади накопичується втома.

Читайте також: Результат війни Росії проти України визначатиме новий світовий порядок – Боррель

«Напевно, Путін думав, що демократія є слабкою, вразливою, і що громадська думка, наприкінці втомиться. Він очікує на це й зараз, - що ми втомимося і припинимо сплачувати за підтримку України. Врешті, політики, котрі ухвалюють рішення, потребують підтримки від людей… Але сьогодні в Європі, відповідно до Євростату, таку допомогу підтримують 80% населення, в усіх країнах та у політичних спектрах, від правого до лівого. … Для таких рішень ми потребуємо консенсусу, тож всі 27 країн погоджуються не лише з військовою допомогою, але й з найбільшим пакетом санкцій проти російської економіки та російського керівництва», - наголосив Високий представник ЄС.

За його словами, війна в Україні пробудила Європу від певної «сієсти» ( в іспанській традиції - короткий відпочинок після обіду – ред.), коли європейці почувалися добре під американською військовою парасолькою, не витрачали необхідні суми на оборону та користувалися перевагами миру. Розвиток подій продемонстрував, що недостатньо розвивати торгівлю та будувати взаємну економічну залежність, наприклад, від Росії в енергоносіях та від Китаю – у постачанні критичної сировини, - щоб створити основу для миру.

«Несподівано ми дізналися, що така залежність може використовуватися як зброя, що ми у споживанні ми залежимо на 40% від російського газу. Під час пандемії ми несподівано дізналися, що Європа не виробляє жодного граму парацетамолу, який перетворився на стратегічний продукт. Тоді ми зрозуміли, що ми маємо скорочувати наші залежності, тому що вони можуть бути небезпечними, , щоб забезпечити нашу стратегічну автономію», - сказав Боррель.

Читайте також: Умєров і Боррель обговорили, як покращити забезпечення України озброєнням

Як повідомлялося, 19 - 25 вересня у Нью-Йорку відбувається тиждень високого рівня Генасамблеї ООН.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-