Боррель

Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

21 червня 2024

20 червня 2024

12 червня 2024


Боррель: Припинення вогню в Україні за умови збереження російської окупації лише продовжить війну

Будь-які пропозиції щодо припинення вогню за умови збереження репресивного окупаційного режиму на тимчасово окупованих Росією територіях України є небезпечними як для України, так і для європейської безпеки, оскільки такий розвиток міг би лише спровокувати країну-агресора на подальші територіальні зазіхання.


Саміт у Швейцарії буде першим кроком до справедливого миру в Україні - Боррель

Саміт миру, який відбудеться у Швейцарії, не є платформою для прямих перемовин між Росією й Україною, але саме ця зустріч за участі близько 100 країн допоможе відпрацювати міжнародну платформу для наближення до справедливого миру в Україні на основі поваги до принципів Хартії ООН та до української формули миру.

03 червня 2024

29 травня 2024


Російська війна в Україні є головною екзистенційною загрозою для ЄС - Боррель

Російська агресія проти України є головною екзистенційною загрозою для Європейського Союзу, але вона не лише європейська проблема, оскільки всі країни опиняться в небезпеці, якщо у світі знову запанує «право сили».

28 травня 2024


Боррель ще раз закликав країни ЄС розблокувати військову допомогу для України

Високий представник ЄС Жозеп Боррель знову закликав уряди країн-членів розблокувати фінансові ресурси, призначені для військової допомоги Україні, і які не можуть бути використані за відсутності консенсусу між країнами-членами.


Підтримуючи українську промисловість, ЄС може прямо фінансувати її оборону - Боррель

Євросоюз має глибше інтегрувати українське оборонне виробництво в екосистему європейської оборонної промисловості, бо завдяки цьому може закупати військове обладнання безпосередньо від українських виробників і таким чином прямо фінансувати українську оборону.


Боррель: Шалений спротив Росії проведенню Саміту миру свідчить про його важливість

Високий представник ЄС Жозеп Боррель вважає спроби Росії перешкодити проведенню Глобального саміту миру у Швейцарії найкращим свідченням реальної важливості цього форуму для встановлення справедливого миру в Україні.


Боррель - про право України бити по РФ: Згідно з законами війни, це цілком можливо

Високий представник ЄС Жозеп Боррель вважає за необхідне знайти баланс між «ризиком ескалації» та «потребою українців захищатися», коли західні лідери ухвалюють рішення про дозвіл українським силам використовувати іноземну зброю для ударів по території Росії.

27 травня 2024


Жодні внески Угорщини в Європейський фонд миру не йдуть на військову допомогу Україні - Боррель

За домовленістю жодні внески Угорщини в Європейський фонд миру не спрямовуються на будь-яку військову допомогу для України, і водночас для ухвалення рішень щодо використання цього фонду і в інтересах захисту України ЄС має приймати рішення за принципом консенсусу.


Путін намагається підірвати майбутній Саміт миру в Швейцарії - Боррель

Говорячи нібито про мирні переговори, Путін продовжує свої варварські атаки проти цивільної інфраструктури та проти мирного населення України та намагається підірвати майбутній Саміт миру в Швейцарії, який буде присвячений пошуку шляхів до майбутнього мирного процесу.


Україна просить дозвіл на використання західної зброї проти військових цілей в Росії - Боррель

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба звернувся до європейських міністрів із наполегливим проханням скасувати заборону на використання західної зброї по військових цілях на території Росії.


Боррель назвав «неприйнятним» тиск на МКС та закликав Ізраїль виконати рішення Суду ООН

Високий представник ЄС наголосив на необхідності поважати рішення міжнародних судових інстанцій, уникати будь-якого тиску на ці інстанції у прийнятті судових рішень, та виконувати ці рішення, зокрема постанову Міжнародного суду ООН щодо припинення вогню з боку Ізраїлю в місті Рафах.


Уряд Грузії сходить з європейського шляху - Боррель

Є очевидним, що після прийняття закону «Про прозорість іноземного впливу» влада Грузії відходить від європейського шляху розвитку, тож сьогодні європейські міністри закордонних справ проведуть першу оцінку ситуації, щоб визначити подальші дії.


Боррель: Атака на гіпермаркет у Харкові є ще одним воєнним злочином Росії

Міністри закордонних справ країн ЄС, які в понеділок у Брюсселі беруть участь у засіданні Ради ЄС, розглянуть розвиток ситуації в Україні, зокрема шляхи реагування на воєнні злочини Росії, черговим проявом яких стала атака на гіпермаркет у Харкові минулої суботи.

26 травня 2024

21 травня 2024

20 травня 2024

15 травня 2024

14 травня 2024


Ціна затримки військової допомоги Заходу для України може бути надто високою - Боррель

Затримка на шість місяців, які знадобилися США для ухвалення рішення щодо продовження підтримки України, а також затримки з боку ЄС у постачанні боєприпасів, можуть призвести до великих змін на лінії фронту, ціною яких може стати втрата багатьох життів.

08 травня 2024

07 травня 2024


Українцям буде важко зрозуміти: Боррель порадив країнам ЄС ігнорувати «інавгурацію» Путіна

Путін є засудженим рішенням Міжнародного КС та несе відповідальність за війну в Україні, тож присутність на його «інавгурації» представників країн-членів ЄС у будь-якому форматі могла б суперечити позиції Євросоюзу.

06 травня 2024

04 травня 2024


Європейці мають знати, що російські війська можуть бути на кордонах Польщі - Боррель

Путінська Росія, яка повернулася до імперського сприйняття світу, є найбільшою екзистенційною загрозою для Європи, і європейці мають знати, що російські війська будуть на кордонах Польщі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-