Боррель

03 грудня 2020

21 листопада 2020


Європейський оборонний сектор страждає від фрагментарності – Боррель

Європейський Союз вперше в історії провів річний оборонний огляд, так званий CARD (Coordinated Annual Review on Defence), який виявив вразливі місця європейського оборонного сектору, зокрема його фрагментарність, яка значно впливає на спроможності Європи відповідати на сучасні та майбутні виклики.

12 листопада 2020

10 листопада 2020

21 жовтня 2020


Протестувальники у Білорусі мають не піддаватися на провокації влади – Боррель

Ситуація в Білорусі, де тривають масові репресії проти учасників протестів, не поліпшується, терпіння народу добігає кінця, але демонстранти мають зберегти мирний характер протесту та не піддаватися на провокації влади.

18 жовтня 2020

13 жовтня 2020


Боррель закликав Москву до повного виконання Мінських домовленостей

Високий представник ЄС Жозеп Боррель у вівторок під час телефонної розмови з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим нагадав, що поліпшення рівня відносин між ЄС і Росією можливе лише після повного виконання російською стороною Мінських домовленостей.

12 жовтня 2020


Виконання «Мінська» є ключовою умовою для змін у відносинах між ЄС і Росією – Боррель

Європейський Союз продовжує будувати відносини з РФ на основі п’яти керівних принципів, що були погоджені європейськими лідерами у 2016 році, і розглядає повне виконання Мінських угод як ключову умову для будь-яких змін у поточних двосторонніх стосунках між ЄС і цією країною.

11 жовтня 2020

10 жовтня 2020


Боррель закликав владу Білорусі пустити керівників ОБСЄ для пошуку виходу з кризи

Високий представник ЄС Жозеп Боррель під час телефонної розмови з міністром закордонних справ Білорусі Володимиром Макеєм закликав владу Білорусі припинити репресії проти учасників протестів та прийняти спільний візит голови ОБСЄ від Албанії та керівника майбутнього головування ОБСЄ від Швеції для пошуку мирних шляхів виходу з кризи.

07 жовтня 2020

06 жовтня 2020

05 жовтня 2020


Президента Єврокомісії на саміті Україна-ЄС представлятиме Боррель

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн не зможе прийняти участь у саміті Україна-ЄС, який має відбутися у Брюсселі 6 жовтня внаслідок самоізоляції, тож під час зустрічі на вищому рівні її представлятиме високий представник ЄС/віце-президент Єврокомісії Жозеп Боррель.

04 жовтня 2020


У ЄС зреагували на вимогу Білорусі скоротити дипломатичну присутність Польщі й Литви

Високий представник ЄС Жозеп Боррель назвав необґрунтованою вимогу режиму Олександра Лукашенка до Польщі й Литви відкликати своїх послів та скоротити рівень дипломатичного представництва в Білорусі.

28 вересня 2020

27 вересня 2020

26 вересня 2020


Боррель відмовився від слів про те, що "Євросоюз - не банкомат" для України

Зі статті високого представника з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозепа Борреля прибрали фразу про те, що Україна не повинна розглядати ЄС як благодійну організацію або банкомат. 


Кулеба і Боррель обговорили підготовку до саміту Україна-ЄС

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель обговорили підготовку до 22-го саміту Україна-ЄС, який відбудеться 6 жовтня у Брюсселі.

23 вересня 2020


Продовження реформ є критично важливим для України - Боррель

З часів «Революції гідності» у 2014 році Україна залишається серед головних політичних пріоритетів порядку денного Євросоюзу, який став найпотужнішим партнером України, допоміг цій державі у проведенні правових, економічних та соціальних реформ, що дозволили її народу вистояти проти зовнішньої війни та агресії. 

22 вересня 2020


Євросоюз готовий дати Україні €1,2 мільярда, але необхідна співпраця з МВФ - Боррель

Європейський Союз готовий надати Україні 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги, але необхідна конструктивна співпраця держави з Міжнародним валютним фондом та посилення верховенство права.


Боррель заявив, що відвідає Донбас разом з Шарлем Мішелем через кілька днів

Віцепрезидент Європейської комісії, високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель разом з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем відвідають Донбас через кілька днів.


Зеленський обговорив з Боррелем боротьбу з корупцією і реформи

Президент Володимир Зеленський запевнив високого представника Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики Жозепа Борреля, що українська влада зацікавлена у побудові незалежної антикорупційної структури та правоохоронної системи.


Представники ЄС цього тижня відвідають Донбас

Президент Володимир Зеленський поінформував високого представника Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики Жозепа Борреля про безпекову ситуацію на Донбасі.


Боррель після зустрічі з Зеленським підтвердив підтримку Євросоюзом України

Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель після зустрічі із Президентом України Володимиром Зеленським наголосив на підтримці Україні, її суверенітету та народу.


Боррель розпочав візит в Україну

Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки - віцепрезидент Єврокомісії Жозеп Боррель розпочав свій візит в Україну.

21 вересня 2020


Отруєння Навального: Боррель анонсував широку дискусію щодо відносин з РФ

Європейський Союз підтверджує заклик до прозорого міжнародного розслідування по факту отруєння російського опозиціонера Олексія Навального та має намір провести широку дискусію щодо відносин між ЄС і Росією вже наступного місяця.

18 вересня 2020

15 вересня 2020

13 вересня 2020

11 вересня 2020

10 вересня 2020

03 вересня 2020


Боррель закликає Штати переглянути санкції щодо членів Міжнародного кримінального суду

Високий представник ЄС Жозеп Боррель назвав «неприйнятними та безпрецедентними» санкції, які США запровадили від 2 вересня проти членів Міжнародного кримінального суду (МКС), та закликав американський уряд переглянути прийняте рішення.

31 серпня 2020

28 серпня 2020


ЄС готовий піти на санкції проти Туреччини "за відсутності прогресу з її боку" - Боррель

Міністри закордонних справ Євроcоюзу на зустрічі в Берліні домовилися, «за відсутності прогресу з Туреччиною», розробити список подальших санкцій проти цієї країни у зв'язку з її діями в Східному Середземномор'ї.

25 серпня 2020

23 серпня 2020

21 серпня 2020

20 серпня 2020

17 серпня 2020

15 серпня 2020

11 серпня 2020


ЄС вивчає можливість санкцій проти білоруських можновладців і силовиків

Євросоюз не вважає президентські вибори у Білорусі ні вільними, ні справедливими, тому вивчає можливість санкцій проти осіб, відповідальних за фальсифікації результатів голосування та насильство проти протестувальників.

25 липня 2020


"20 досягнень до 2020 року": Україна розраховує на угоду про Спільний авіапростір з ЄС

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на зустрічі з Високим представником Євросоюзу Жозепом Боррелем під час робочого візиту до Брюсселя 23 липня зазначив, що необхідно знайти можливість підписати Угоду про спільний авіаційний простір.

24 липня 2020


Шмигаль заявив про фіналізацію концепції платформи "Крим - це Україна"

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про фіналізацію концепції міжнародної платформи "Крим - це Україна" і зауважив, що спочатку передбачається консультативно-дорадчий формат з переходом в переговорний.

23 липня 2020


Євросоюз привітав зусилля з припинення вогню на Донбасі

Високий представник ЄС Жозеп Боррель підтримав зусилля Президента Зеленського в імплементації Мінських домовленостей та привітав зусилля Тристоронньої контактної групи із встановлення тривалого припинення вогню на Донбасі.

22 липня 2020


Боррель провів переговори з міністрами Азербайджану та Вірменії

Жозеп Боррель провів тристоронні телефонні переговори з міністром закордонних справ Вірменії Зограбом Мнацаканяном та міністром закордонних справ Азербайджану Джейхуном Байрамовим щодо врегулювання збройного конфлікту.

18 липня 2020


Боррель розкритикував введення санкцій США проти "Північного" та "Турецького" потоків

Високий Представник ЄС Жозеп Боррель висловив глибоке занепокоєння застосуванням США санкцій або загрози санкцій проти європейських компаній, згадавши при цьому проєкти газопроводів "Північний потік - 2" та "Турецький потік".

14 липня 2020


ЄС попередив Туреччину про можливі санкції за її дії у Середземному морі

ЄС стурбований погіршенням відносин з Туреччиною через її односторонні дії у Середземному морі і шукатиме шляхів для порозуміння, але водночас розглядатиме можливість застосування обмежувальних заходів, якщо ці зусилля не призведуть до прогресу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-