Боррель

15 липня 2021


ЄС готовий застосувати нові санкції проти Лукашенка – Боррель

Європейський Союз рішуче засуджує нову хвилю репресій режиму Лукашенка проти правозахисників та громадських активістів Білорусі, вимагає негайного звільнення всіх політичних в’язнів, та готовий зважити на подальші санкції проти режиму.

12 липня 2021

29 червня 2021


Боррель: Порушення Росією міжнародного права - не її внутрішня справа

Євросоюз у відносинах з Росією буде й надалі дотримуватися п’яти керівних принципів, і при цьому відштовхувати та стримувати РФ там, де вона навмисно порушує міжнародне право, оскільки така поведінка не може вважатися внутрішньою справою будь-якої країни.


Євросоюз рішуче підтримує міжнародну боротьбу з ІДІЛ – Боррель

Європейський Союз рішуче підтримує зусилля в рамках Глобальної Коаліції проти ІДІЛ, він робить суттєвий внесок у вирішення викликів у сфері безпеки та боротьби з тероризмом, а також у гуманітарної допомоги населенню уражених конфліктами регіонів.

24 червня 2021

21 червня 2021


В ЄС не виключають п’ятого пакета санкцій проти режиму Лукашенка

Євросоюз застосував четвертий раунд санкцій проти режиму Лукашенка, та не виключає й п’ятого раунду з метою змінити поведінку диктатора; при цьому ЄС готовий надати широку підтримку майбутній демократичній Білорусі для її економічного відродження та розвитку.


Боррель: Нові санкції Євросоюзу торкнуться 86 осіб та установ з Білорусі

Рада міністрів ЄС із закордонних справ сьогодні у Люксембурзі прийме новий пакет санкцій проти осіб та установ Білорусі, а також розгляне пропозиції щодо введення секторальних санкцій, які будуть болючими для експорту та всієї економіки країни.

16 червня 2021


ЄС прогнозує тривалу «негативну спіраль» у відносинах з Росією - Боррель

Росія залишатиметься для Євросоюзу найбільшим сусідом, але її агресивна поведінка значно ускладнює повернення до конструктивних двосторонніх відносин, тож політика ЄС стосовно Росії має бути триєдиною.

28 травня 2021


Боррель не виключає загострення між ЄС і Росією, яка перешкоджає облітати Білорусь

Європейський Союз вивчає ситуацію з ускладненнями польотів європейських літаків до Росії в обхід Білорусі і не виключає загострення відносин, якщо такі дії Москви призведуть до суттєвого порушення повітряного руху.

27 травня 2021


Конфлікти біля східних кордонів, загрози і Росія: про що говорили міністри ЄС у Лісабоні

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу, які сьогодні провели неформальну зустріч у Лісабоні, велику увагу приділили проблемі врегулювання конфліктів у Східному сусідстві ЄС, які мають прямий вплив на європейську безпеку.

24 травня 2021


ЄС розгляне захоплення пасажирського літака Ryanair в Білорусі - Боррель

Європейський Союз вимагає від білоруської влади негайного звільнення незалежного білоруського журналіста Романа Протасевича та зважує на заходи, які будуть застосовувані проти тих, хто несе відповідальність за ці протиправні дії.

23 травня 2021


Білорусь несе повну відповідальність за безпеку пасажирів затриманого у Мінську літака - Боррель

Примусове приземлення у Мінську рейсового літака компанії Ryanair, що виконував переліт Афіни-Вільнюс, є абсолютно неприйнятним, і в цих умовах влада Білорусі несе повну відповідальність за безпеку літака та всіх його пасажирів.

20 травня 2021


Політика безпеки й оборони ЄС: Боррель розповів про нові виклики і пріоритети

Високий представник ЄС Жозеп Боррель взяв участь у засіданні Військового комітету ЄС у форматі начальників штабів та обговорив з військовими керівниками країн-членів головні напрямки розвитку спроможностей ЄС для здійснення місій і операцій в рамках Спільної політики ЄС з безпеки й оборони (СПБО).

19 травня 2021


ЄС закликає Ізраїль та Палестину до повного припинення вогню

Міністри закордонних справ країн ЄС у вівторок під час неформальної зустріч в форматі телеконференції у зв’язку із загостренням конфлікту між Ізраїлем і Палестиною погодили скоординовані позиції ЄС щодо врегулювання цього конфлікту.

16 травня 2021

15 травня 2021

10 травня 2021


Євросоюз зберігає лідерство за кількістю експортованих COVID-вакцин – Боррель

Міністри закордонних справ країн ЄС обговорили глобальні зусилля у боротьбі з пандемією коронавірусу та внесок Євросоюзу, який залишається ключовим міжнародним експортером вакцини проти коронавірусу.


Боррель анонсував новий пакет санкцій Євросоюзу проти Білорусі

З огляду на те, що режим Лукашенка продовжує репресії проти власного народу, Європейський Союз має намір прийняти наступний пакет санкцій у зв’язку із ситуацією в Білорусі вже протягом кількох наступних тижнів.

07 травня 2021


ЄС хоче створити «Сили першого входу» для швидкого реагування на кризи

Міністри ЄС із закордонних справ, які розглянули питання оборони, головну увагу приділили розвитку Стратегічного компасу ЄС, зокрема, в частині кризового менеджменту, а також ідею щодо створення резервних сил оперативного реагування на кризи – так звані Сили першого входу чисельністю до 5000 осіб.

06 травня 2021


Боррель сумнівається, що Кремль хоче деескалації в Україні

Учасники Ради міністрів ЄС із закордонних справ обговорили ситуацію, що склалася у зв’язку із концентрацією російських військ в окупованому Криму, та можливі шляхи деескалації напруги, але бажання Росії брати участь у цій роботі залишається незрозумілим.

04 травня 2021

03 травня 2021


Журналісти продовжують стикатися із жорстким політичним тиском – Боррель

З нагоди Всесвітнього дня свободи преси, який відзначається 3 травня, Високий представник ЄС Жозеп Боррель виступив із Декларацією від імені всіх країн-членів, у якій наголосив, що Євросоюз продовжуватиме боротися проти будь-яких обмежень свободи преси, яка є основою демократичного суспільства.

02 травня 2021

28 квітня 2021


ЄС не може зупинити Nord Stream 2, бо це приватний проєкт – Боррель

ЄС не має важелів та інструментів, щоб зупинити «Північний потік -2», тому що цей проєкт є справою приватних фірм та Німеччини, але він може поширити на цей газогін дію законодавства ЄС у сфері енергетики, яке виключає його монопольне використання.


РФ має припинити вдавати із себе посередника у конфлікті на сході України – Боррель

Нещодавня концентрація російських військ біля кордонів України стала ще одним свідченням агресивної поведінки Росії стосовно України, її незалежності, суверенітету та територіальної цілісності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-