Боррель

18 вересня 2020

15 вересня 2020

13 вересня 2020

11 вересня 2020

10 вересня 2020

03 вересня 2020


Боррель закликає Штати переглянути санкції щодо членів Міжнародного кримінального суду

Високий представник ЄС Жозеп Боррель назвав «неприйнятними та безпрецедентними» санкції, які США запровадили від 2 вересня проти членів Міжнародного кримінального суду (МКС), та закликав американський уряд переглянути прийняте рішення.

31 серпня 2020

28 серпня 2020


ЄС готовий піти на санкції проти Туреччини "за відсутності прогресу з її боку" - Боррель

Міністри закордонних справ Євроcоюзу на зустрічі в Берліні домовилися, «за відсутності прогресу з Туреччиною», розробити список подальших санкцій проти цієї країни у зв'язку з її діями в Східному Середземномор'ї.

25 серпня 2020

23 серпня 2020

21 серпня 2020

20 серпня 2020

17 серпня 2020

15 серпня 2020

11 серпня 2020


ЄС вивчає можливість санкцій проти білоруських можновладців і силовиків

Євросоюз не вважає президентські вибори у Білорусі ні вільними, ні справедливими, тому вивчає можливість санкцій проти осіб, відповідальних за фальсифікації результатів голосування та насильство проти протестувальників.

25 липня 2020


"20 досягнень до 2020 року": Україна розраховує на угоду про Спільний авіапростір з ЄС

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на зустрічі з Високим представником Євросоюзу Жозепом Боррелем під час робочого візиту до Брюсселя 23 липня зазначив, що необхідно знайти можливість підписати Угоду про спільний авіаційний простір.

24 липня 2020


Шмигаль заявив про фіналізацію концепції платформи "Крим - це Україна"

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про фіналізацію концепції міжнародної платформи "Крим - це Україна" і зауважив, що спочатку передбачається консультативно-дорадчий формат з переходом в переговорний.

23 липня 2020


Євросоюз привітав зусилля з припинення вогню на Донбасі

Високий представник ЄС Жозеп Боррель підтримав зусилля Президента Зеленського в імплементації Мінських домовленостей та привітав зусилля Тристоронньої контактної групи із встановлення тривалого припинення вогню на Донбасі.

22 липня 2020


Боррель провів переговори з міністрами Азербайджану та Вірменії

Жозеп Боррель провів тристоронні телефонні переговори з міністром закордонних справ Вірменії Зограбом Мнацаканяном та міністром закордонних справ Азербайджану Джейхуном Байрамовим щодо врегулювання збройного конфлікту.

18 липня 2020


Боррель розкритикував введення санкцій США проти "Північного" та "Турецького" потоків

Високий Представник ЄС Жозеп Боррель висловив глибоке занепокоєння застосуванням США санкцій або загрози санкцій проти європейських компаній, згадавши при цьому проєкти газопроводів "Північний потік - 2" та "Турецький потік".

14 липня 2020


ЄС попередив Туреччину про можливі санкції за її дії у Середземному морі

ЄС стурбований погіршенням відносин з Туреччиною через її односторонні дії у Середземному морі і шукатиме шляхів для порозуміння, але водночас розглядатиме можливість застосування обмежувальних заходів, якщо ці зусилля не призведуть до прогресу.

01 липня 2020


ЄС виділив €2,3 мільярда на гуманітарну допомогу Сирії та її сусідам

Під час IV Міжнародної конференції щодо врегулювання у Сирії, яка відбулася у Брюсселі, Євросоюз виділив 2,3 млрд євро для вирішення негайних гуманітарних потреб цієї країни та її сусідів, які прийняли мільйони біженців.

24 червня 2020


Жозеп Боррель заявив про рішучість у захисті зовнішніх кордонів ЄС

Високий представник ЄС Жозеп Боррель здійснив сьогодні першу за останні кілька місяців поїздку на кордон між Грецією і Туреччиною, висловив рішучу підтримку суверенітету Греції і Кіпру, а також наголосив на готовності ЄС до захисту зовнішніх кордонів.

16 червня 2020


Боррель нагадав Росії про необхідність виконувати Мінські домовленості

Високий представник ЄС Жозеп Боррель провів 16 червня відеоконференцію з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим. Одним із питань, які піднімалися під час розмови, була ситуація в Україні.

15 червня 2020

10 червня 2020

02 червня 2020


Боррель проти повернення Росії до «Великої сімки»

Європейський Союз вважає, що формат «Великої сімки» (G7) є дуже важливою платформою для країн, які керуються спільними цінностями, інтересами та зобов’язаннями. Виходячи з цього, зараз складно уявити, що Росія може повернутися у «клуб».

29 травня 2020


В ЄС розповіли, як вибудовуватимуть відносини з Китаєм

Відносини між ЄС і Китаєм засновані на взаємній повазі й довірі, вони є багатогранними та складними, і не вкладаються в якійсь один визначений вимір. Саме тому ці відносини ЄС будуватиме, виходячи із власних інтересів та принципів.


Анексія Криму та невиконання "Мінська" значно зіпсували відносини ЄС і Росії – Боррель

Незаконна анексія Криму Російською Федерацією та невиконання нею Мінських угод щодо врегулювання на сході України стали причиною масштабного погіршення відносин між Євросоюзом і РФ.

27 травня 2020

25 травня 2020

19 травня 2020

15 травня 2020


Ситуація у Венесуелі вимагає поновлення роботи Міжнародної контактної групи – Боррель

Ситуація у Венесуелі та навколо неї залишається складною, вона ускладняється впливом коронавірусу та потребує поновлення роботи Міжнародної контактної групи з врегулювання в цій країні.

12 травня 2020


Євросоюз визначив напрямки оборонної політики в умовах пандемії COVID-19

Міністри оборони країн ЄС, які провели у вівторок зустріч у форматі телеконференції, визначили чотири головні напрямки Спільної політики у сфері безпеки та оборони, спрямовані на боротьбу з коронавірусом й на подолання його довгострокових наслідків та впливу на спільну безпеку.

08 травня 2020

01 травня 2020


Боррель: Дезінформація в умовах епідемії може вбивати

Високий Представник ЄС Жозеп Боррель у четвер провів віртуальну зустріч з членами Комітету із закордонних справ, під час якої роз’яснив політику ЄС у сфері боротьби з дезінформацією, яка спрямована проти європейців та проти єдності і солідарності європейських країн.

23 квітня 2020

22 квітня 2020


Боррель сказав, як ЄС в умовах пандемії допомагатиме країнам Східного партнерства

Європейський Союз надає країнам Східного партнерства реальну допомогу під час кризи, пов’язаної з пандемією коронавірусу, зокрема, у захисті економіки, продовженні реформ та сталому економічному розвитку.


Міністри ЄС надіслали Україні чіткий сигнал підтримки – Боррель

Міністри закордонних справ країн ЄС, які провели у середу зустріч в форматі телеконференції, висловили чітку підтримку Україні у боротьбі з коронавірусом та підтримали зусилля команди Президента Володимира Зеленського у реформах.


Боррель підтвердив послідовну підтримку України з боку ЄС

Напередодні зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, що має відбутися у середу у форматі телеконференції, Високий представник ЄС Жозеп Боррель провів телефонну розмову з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

21 квітня 2020

20 квітня 2020


У ЄС пояснили ідею пом’якшення санкцій в умовах кризи

ЄС продовжує політику, спрямовану на скасування або пом’якшення санкцій, які погіршують становище простого населення, але це не стосується європейських обмежень, запроваджених виключно проти конкретних осіб та установ.


Ситуацію на Донбасі обговорять у Раді міністрів ЄС із закордонних справ

Питання щодо ситуації на територіях Донбасу, що нині перебувають поза контролем уряду України, стане однією з тем для обговорення під час віртуального засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ, яка відбудеться у середу.

15 квітня 2020

10 квітня 2020


ЄС закликав покарати режим Асада за хімічні атаки

Високий представник ЄС Жозеп Боррель висловив глибоке занепокоєння у зв’язку з новою інформацією про злочини режиму Асада, оприлюдненою в доповіді Міжнародної групи з розслідування та ідентифікації.

09 квітня 2020


На саміті Східного партнерства ЄС надішле позитивний сигнал країнам-учасницям – Боррель

Саміт Східного партнерства, який має відбутися влітку, дозволить підбити підсумок досягнутого та надіслати країнам-учасницям позитивний сигнал щодо подальшого розвитку відносин.

04 квітня 2020

03 квітня 2020


Європа не зможе подолати пандемію, якщо не допоможе сусідам – Боррель

Євросоюз і його країни-члени мають чітке розуміння того факту, що Європа не зможе подолати спалах COVID-19 у себе, якщо не допоможе у боротьбі із пандемією найбільш вразливим країнам, де хвороба може швидко поширюватися та знову вдарити по Європі.

29 березня 2020

24 березня 2020


В ЄС поки не дійшли згоди щодо нової військово-морської операції в Середземномор’ї

Країни-члени ЄС поки не досягли згоди щодо параметрів нової військово-морської операції ЄС в Середземному морі, що має прийти на заміну попередній операції «Софія» та забезпечити дотримання ембарго ООН на постачання зброї в Лівію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-