До справи «Україна проти росії» хочуть долучитися ще 18 держав-членів Ради Європи

До справи «Україна проти росії» хочуть долучитися ще 18 держав-членів Ради Європи

Укрінформ
Про намір долучитися до справи «Україна проти росії» вже заявили 18 держав-членів Ради Європи.

Як передає Укрінформ, про це повідомила Уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко, інформує пресслужба Міністерства юстиції України.

У Мін’юсті нагадали, що 23 червня 2022 року Кабінет Міністрів подав до ЄСПЛ міждержавну заяву проти росії щодо низки найважчих порушень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Повідомляється, що з огляду на масштаби та триваючу збройну агресію Міністерство юстиції щоденно збирає численні докази звірств російської федерації та подає доповнення до суду.

«Десятий позов України в ЄСПЛ не тільки про звірства росії. Ця справа про верховенство права та забезпечення колективного гарантування прав та свобод людини у Європі. Саме тому Міністерство юстиції України ініціювало питання підтримки іншими державами-членами Ради Європи міждержавної заяви України проти російської федерації за № 11055/22 та активно проводить роботу у цьому напрямку на різних майданчиках» - зазначила заступник міністра юстиції Ірина Мудра.

Зазначається, що долучитись до міждержавної справи України держави можуть на підставі ст. 36 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка передбачає, що в інтересах належного здійснення правосуддя Голова ЄСПЛ може запропонувати будь-якій Високій Договірній Стороні, яка не є стороною в справі, чи будь-якій заінтересованій особі, яка не є заявником, подати свої письмові зауваження або взяти участь у слуханнях.

«За останні тижні спостерігаємо суттєву активізацію держав у приєднанні до десятого позову України. Якщо ще на кінець серпня ЄСПЛ повідомив лише про чотири такі клопотання, то вже сьогодні, 16 вересня 2022, 18 держав-членів Ради Європи повідомили про намір долучитись до справи «Україна проти росії (Х)» - звернула увагу Уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко.

Зокрема, інформують у Мін’юсті, клопотання про приєднання до справи вже подали до ЄСПЛ Республіка Ірландія, Королівство Швеція, Королівство Бельгія, Республіка Польща, Естонська Республіка, Чеська Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Литовська Республіка, Латвійська Республіка, Королівство Нідерланди, Королівство Іспанія, Французька Республіка, Словацька Республіка, Республіка Хорватія, Італійська Республіка та Румунія.

Також повідомляється, що Велика Британія планує доєднатися (ЄСПЛ надав уряду додатковий час до 11 жовтня для відповідного звернення) та Велике Герцогство Люксембург вказали, що звернення про приєднання буде направлено до суду найближчим часом.

“Попереду важливі етапи розгляду міждержавної заяви України за № 11055/22 і Міністерство юстиції докладе усіх зусиль для притягнення держави-агресора до міжнародно-правової відповідальності”, - ідеться в повідомленні.

Також у Мінюсті зазначають, що 16 вересня 2022 року - останній день, коли російська федерація є учасницею Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод після рішення про її виключення з Ради Європи у березні 2022 року через повномасштабне вторгнення в Україну.

“Водночас, це жодним чином не рятує рф від відповідальності за скоєні злочини, адже Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) має компетенцію розглядати заяви про порушення росією прав людини, які відбулись до 16 вересня 2022 року”, - запевняють у міністерстві.

Читайте також: Укргідроенерго позивається до ЄСПЛ проти росії через збитки Каховській ГЕС

Як повідомлялося, у червні 2022 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) отримав позовну заяву щодо міждержавної справи України проти росії стосовно звинувачень у серйозних та масових порушеннях прав людини, які були вчинені рф під час її воєнних операцій на території України з 24 лютого 2022 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-