Рада Європи

Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

08 липня 2024

05 липня 2024


У Раді Європи напрацьовували бачення розвитку багаторівневого врядування в Україні

У штаб-квартирі Ради Європи в Страсбурзі відбувся діалог високого рівня щодо демократичного врядування в Україні. Його учасники працювали над спільним баченням реформи з децентралізації, відновлення місцевого самоврядування, переходу від військової до цивільної адміністрації й питанням політичних, зокрема виборчих, прав громадян в контексті повоєнних виборів та імплементації міжнародних стандартів.

02 липня 2024

27 червня 2024


Лубінець сподівається, що новий генсек Ради Європи зможе вплинути на Червоний Хрест

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець обговорив із керівництвом Ради Європи нові механізми захисту прав українських громадян, які перебувають як в Україні, так і в інших країнах світу, а також нові структури, які займатимуться аналізом порушень прав українців та консолідовано реагуватимуть на це.


Лубінець і новий генсек Ради Європи обговорили підтримку постраждалих від війни українців

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець та новообраний генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе обговорили подальшу підтримку та захист українців, які постраждали від повномасштабного вторгнення Російської Федерації.

26 червня 2024


Лубінець у Раді Європи: Існуючі санкції проти РФ неефективні, її прибутки не зменшуються

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець вважає, що в ситуації, коли РФ безкарно порушує всі закони міжнародного права, світова спільнота все ж може вплинути на агресора за допомогою дієвих та потужних санкцій.


Лубінець розповів комісару Ради Європи з прав людини про злочини РФ проти українських журналістів

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець поінформував комісара Ради Європи з прав людини Майкла О'Флаерті під час зустрічі у Страсбурзі про злочини РФ проти українських журналістів.


Україна прагне розширити співпрацю з Радою Європи для просування справедливого миру - Кулеба

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба з нетерпінням чекає спільної роботи з новообраним генеральним секретарем Ради Європи Аленом Берсе для просування справедливого миру в Україні.


Генсек РЄ пообіцяв призначити спецпредставника у справах українських дітей - віцепрезидентка ПАРЄ

Віцепрезидентка ПАРЄ Олена Хоменко сподівається на плідну співпрацю з новобраним Генеральним секретарем РЄ Аленом Берсе. Вона також висловила сподівання, що той дотримається усіх пунктів своєї передвиборчої програми щодо підтримки України.


Важливо, щоб Швейцарія змінювала свій нейтральний статус в бік України - депутатка в ПАРЄ

Член української делегації в ПАРЄ, Єлизавета Ясько вважає, що обрання колишнього президента Швейцарської конфедерації Алена Берсе на посаду генерального секретаря Ради Європи може сприяти посиленню підтримки України як цією країною, так і Радою Європи загалом.

25 червня 2024

24 червня 2024


ПАРЄ починає літню сесію: у фокусі - Україна та вибори нового генсека Ради Європи

Літня пленарна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі триматиме у фокусі правові та правозахисні питання, пов'язані з агресією Росії проти України, дебатуватиме щодо викликів демократії в Грузії, а також обере нового генсека Ради Європи на наступні п'ять років.

19 червня 2024


На вінницькому костелі встановили символ паломницького Шляху святого Якова

На вінницькому костелі, де стартує маршрут Camino Podolico, встановили «сонячну мушлю» – символ сертифікованого Радою Європи паломницького шляху до могили святого Якова в Іспанії, частиною якого з 2023 року є і гілка на Поділлі.

05 червня 2024

18 травня 2024


Більшість країн і керівництво РЄ хочуть запуску спецтрибуналу за злочини РФ - міністр Британії з питань Європи

Державний міністр із питань Європи та Північної Америки Великої Британії Нусрат Гані вважає, що питання створення Спеціального трибуналу за злочин російської агресії буде ключовим напрямком роботи Ради Європи на найближчий час.


Литва буде одним з головних лобістів України у Раді Європи - МЗС

Заступниця міністра закордонних справ України та глава української делегації на засіданні Комітету міністрів РЄ, Ірина Боровець вважає, що Литва буде нашим головним союзником у Раді Європи на наступні пів року, саме стільки триває головування.

17 травня 2024


Україна перед Самітом миру впевнилася у підтримці країн Ради Європи - МЗС

Декларація під головуванням Ліхтенштейна, яку ухвалили на засіданні Комітету міністрів Ради Європи в Страсбурзі, свідчить про солідарність з українськими пріоритетами. Це особливо важливо, оскільки лідери всіх 46 держав, включно з угорським прем’єром Віктором Орбаном, запрошені на Саміт миру до Швейцарії.


Через позицію Угорщини Комітет міністрів РЄ змінив формат декларації щодо Формули Зеленського

Українська делегація знала про те, що Угорщина буде проти внесення до загальної декларації Комітету міністрів РЄ пункту про підтримку Формули миру Президента Зеленського, тому було ухвалене рішення змінити формат підсумкового документу.


Генсек Ради Європи не бачить проблеми у блокуванні Угорщиною декларації Комітету міністрів

Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич не бачить проблеми в блокуванні Угорщиною ухвалення загальної декларації міністрів закордонних справ. На її думку, РЄ завжди знаходить механізми для просування «правильних рішень».


Глави МЗС Ради Європи підтримують Україну на шляху до створення Спецтрибуналу для РФ

Міністри закордонних справ 46 країн-членів Ради Європи ухвалили декларацію під головуванням Ліхтенштейна, яка підтверджує підтримку України на шляху до справедливості та відновлення.


МЗС України і ПАРЄ обговорили компенсаційний механізм для постраждалих від російської агресії

Заступник міністра закордонних справ України Ірина Боровець і президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Теодорос Русопулос обговорили створення всеохоплюючого компенсаційного механізму для постраждалих від російської агресії.

08 травня 2024

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-