Зникнення людей в ОРДЛО та Криму: ПАРЄ затвердила резолюцію з українськими правками щодо Росії

Зникнення людей в ОРДЛО та Криму: ПАРЄ затвердила резолюцію з українськими правками щодо Росії

Укрінформ
ПАРЄ на засіданні у четвер затвердила резолюцію «Припинення насильницьких зникнень на території держав Ради Європи», в яку за ініціативи української делегації в ПАРЄ внесли правки. 

У правках йдеться про відповідальність РФ за зникнення на тимчасово окупованих нею територіях України. Про це повідомляє власкор Укрінформу.

«Асамблея висловлює глибоку стурбованість у зв’язку з незрозумілою долею та місцем перебування жертв насильницького зникнення на території Росії та територіях, підконтрольних Росії, включаючи Автономну Республіку Крим, місто Севастополь, частини Донецької та Луганської областей (Україна)», - йдеться у тексті резолюції.

Читайте також: Депутат Гончаренко став віцепрезидентом Комітету з міграції та біженців ПАРЄ

Також ПАРЄ пропонує державам-членам і спостерігачам, які ще не вжили таких заходів, кваліфікувати насильницьке зникнення окремим злочином у межах національного кримінального законодавства та передбачити санкції відповідно до тяжкості злочину.

Серед внесених українською делегацією та затверджених ПАРЄ правок йдеться про розробку механізму санкцій, під які потраплять державні органи, групи та посадові особи, причетні до зникнень або які перешкоджають їхньому розслідуванню.

Читайте також: ПАРЄ ратифікувала повноваження російської делегації

«Важливо використовувати всі можливості, щоб знову й знову нагадувати міжнародній спільноті про ситуацію, в якій опинилася Україна. І на січневій сесії, як і раніше, ми це зробили», - написала на своїй сторінці у Фейсбуці членкиня постійної делегації України в ПАРЄ Євгенія Кравчук, яка виступала в ПАРЄ з обґрунтуванням правок, внесених українською делегацією в Асамблеї.

Як повідомляв Укрінформ, вчора в Страсбурзі Парламентська асамблея Ради Європи у прийнятій в ході зимової сесії резолюції про ратифікацію повноважень російської делегації закликала російську владу якомога швидше відвести свої війська з українських кордонів та зупинити ескалацію військової напруги.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-