Люблінський трикутник: Україна, Польща і Литва обговорили зміцнення безпеки в регіоні

Люблінський трикутник: Україна, Польща і Литва обговорили зміцнення безпеки в регіоні

Укрінформ
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в рамках Люблінського трикутника обговорив шляхи зміцнення безпеки регіону з главою МЗС Польщі Збігнєвом Рау та заступником глави МЗС Литви Мантасом Адомєнасом.

Про це йдеться у повідомленні МЗС, передає Укрінформ.

Зустріч відбулася у форматі круглого столу в рамках Варшавського безпекового форуму.

“Міжнародний порядок денний протягом десятиріч формували великі міжнародні організації та альянси. ОБСЄ, Рада Європи, НАТО, ЄС та ООН структурували світовий лад. Сьогодні, насамперед внаслідок агресивних дій Росії, великим альянсам все складніше підтримувати міжнародний мир і безпеку. Тому великого значення набувають гнучкі регіональні формати, такі як Люблінський трикутник”, - підкреслив Кулеба.

Читайте також: Кулеба очікує від саміту Україна-ЄС кілька проривних рішень

Міністр наголосив, що Люблінський трикутник є яскравим прикладом нового тренду міжнародної політики зі створення регіональних альянсів.

“Цей важливий регіональний формат взаємодії вже сьогодні розкриває потенціал наших трьох країн, зближує нас і зміцнює безпеку України, Польщі та Литви на тлі зростаючих викликів у регіоні”, - сказав він.

Співрозмовники обговорили шляхи зміцнення безпеки регіону, зокрема енергетичної, спільну протидію загрозам Північного потоку - 2, ситуацію в Білорусі, підтримку європейської та євроатлантичної інтеграції України. Сторони приділили окрему увагу протидії дезінформації.

Читайте також: Україна хоче обговорити Nord Stream 2 і газову кризу у «нормандському форматі» – Кулеба

“Веймарський трикутник свого часу допоміг Польщі повернутися до європейської політики. Сьогодні Люблінський трикутник повертає Україну до простору Центральної Європи, до якого вона завжди історично належала», — заявив глава МЗС України.

Кулеба підкреслив, що Люблінський трикутник закріплений в нещодавно затвердженій Стратегії зовнішньополітичної діяльності України як один з важливих нових міжнародних форматів взаємодії нашої держави. Разом з Асоційованим тріо, Квадригою та "Кримською платформою" ці нові формати відображають нову проактивну зовнішню політику України та спрямовані на створення поясу безпеки та процвітання для України та регіону між Балтійським і Чорним морями.

Як повідомляв Укрінформ, Кулеба перебуває в Польщі з дводенним візитом для участі в зустрічі Люблінського трикутника та переговорів з главою МЗС Польщі Збігнєвом Рау.

Читайте також: Кулеба очікує від саміту Україна-ЄС кілька проривних рішень

28 липня 2020 року в ході першої зустрічі в рамках «Люблінського трикутника» міністри закордонних справ України, Польщі та Литви підписали Спільну декларацію щодо заснування нового регіонального альянсу на визнання багатовікових історичних та культурних зв’язків між трьома народами.

Фото: mfa.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-