Зеленський обговорив із президентом Єгипту співпрацю в оборонній і космічній галузях

Зеленський обговорив із президентом Єгипту співпрацю в оборонній і космічній галузях

Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Арабської Республіки Єгипет Абделем Фаттахом Ас-Сісі.

Про це повідомляє сайт Президента, передає Укрінформ.

Глава Української держави запросив Абделя Фаттаха Ас-Сісі відвідати Україну з візитом.

Також Зеленський відзначив важливість подальшої співпраці з Єгиптом, який є головним торговельним партнером України в Африці, та підтвердив готовність розвивати двосторонні відносини та нарощувати постачання вітчизняної продукції на ринок Арабської Республіки Єгипет.

Читайте також: Кулеба - про зустрічі Зеленського у Нью-Йорку: Україна зміцнює партнерство з потужними гравцями

Зі свого боку Абдель Фаттах Ас-Сісі наголосив, що його країна зацікавлена у розширенні відносин з Україною в усіх сферах, зокрема у створенні хабу українських компаній та їхній участі в єгипетських індустріальних зонах.

З метою інтенсифікації двосторонньої співпраці лідери держав домовились про проведення найближчим часом засідання Міжурядової спільної комісії з економічного та науково-технічного співробітництва між Україною та АРЄ, а також переговорів на рівні міністрів закордонних справ.

Президент Єгипту відзначив позитивний розвиток міжлюдських контактів між двома країнами та поінформував, що українці становлять більшість серед іноземних туристів в АРЄ.

Читайте також: Кулеба пояснив, чому риторика України в ООН стала жорсткішою

Зеленський подякував за впровадження україномовної "гарячої лінії" для надання консультативних послуг українським громадянам, які перебувають на території Єгипту.

Сторони обмінялися думками щодо заходів для запобігання поширенню пандемії, які здійснюються в обох країнах.

Окремо співрозмовники обговорили перспективи та конкретні проєкти у сфері військово-технічної співпраці. Президент України наголосив, що незадіяним залишається потенціал співробітництва в космічній галузі.

Читайте також: Зеленський назвав пріоритети України на Саміті ООН з продовольчих систем

Також лідери держав обговорили можливість створення нових форматів співпраці на вищому рівні.

Зеленський поінформував президента Єгипту про результати проведення установчого саміту "Кримської платформи".

Читайте також: Торгово-промислова палата України починає співпрацю із Суданом

Як повідомляв Укрінформ, 24 вересня за ініціативи голови Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо відбулася його телефонна розмова з Президентом України Володимиром Зеленським. Букіккіо привітав ухвалення у Верховній Раді ініційованого Президентом закону «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» і звернувся з проханням надати комісії проголосований текст закону в редакції, підписаній головою держави, для розгляду та підготовки відповідного висновку. У відповідь Зеленський подякував «за підтримку і солідарність у боротьбі з олігархічною системою».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-