Зеленський назвав пріоритети України на Саміті ООН з продовольчих систем

Зеленський назвав пріоритети України на Саміті ООН з продовольчих систем

Укрінформ
Україна має значний потенціал для збільшення своєї ролі у формуванні сталого постачання харчової продукції.

Як передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу глави держави, про це Президент Володимир Зеленський заявив у відеовиступі на Саміті ООН з продовольчих систем у Нью-Йорку.

Він зауважив, що одним з пріоритетів України є розвиток системи ефективного сільського господарства та формування глобальної довіри до стандартів безпеки продовольчих продуктів.

«Україна є одним із глобальних лідерів на ринку продовольства. Тому тема саміту є важливою для нас. Ми усвідомлюємо свою відповідальність у гарантуванні продовольчої безпеки. Україна - надійний партнер і навіть у найбільш панічні періоди поширення COVID-19 не створювала жодних обмежень для постачання продуктів харчування», - зазначив глава держави.

Читайте також: Зеленський: Україна відкрита для великого бізнесу, але не для олігархічного впливу

За його словами, Україна усвідомлює, який внесок може зробити в забезпечення більш сталого та справедливого споживання, і активно працює над цими завданнями.

«Нашим пріоритетом залишатиметься розвиток системи ефективного сільського господарства та формування глобальної довіри щодо застосування напрацьованих стандартів безпеки продовольчих продуктів. Важливим є подальший сталий розвиток національних продовольчих систем. Маємо значний потенціал для збільшення своєї ролі у формуванні сталого постачання харчової продукції», - заявив Зеленський.

Президент зазначив, що Україна вже здійснила низку важливих і успішних кроків на шляху реалізації цього амбітного плану. Зокрема, Україна приєдналася до Комітету з всесвітньої продовольчої безпеки та очолила Міжнародну раду по зерну. Крім того, з 1 липня в Україні запрацював повноцінний ринок землі.

Читайте також: Україна могла б виробляти не лише метал, а й роботів із цього металу – МВФ

«Це - завершення 30-річної трансформації, покликаної створити умови для функціонування аграрного сектору, що дає змогу розвиватися як малим фермерам, так і великим аграрним компаніям. Земельна реформа в Україні - це насамперед турбота про людей, які працюють на землі, які бажають працювати на ній усе життя та передавати свою справу у спадок», - зазначив глава держави.

Також, за його словами, серед пріоритетів напрацьованого в Україні проекту національної дорожньої карти трансформації продовольчих систем – ініціатива «Здорове харчування для всіх».

«Перша леді Олена Зеленська реалізує національну кампанію щодо зміни харчових звичок дітей у школі. Ми раді ділитися цим досвідом у межах Харчової коаліції під егідою саміту «Шкільна їжа: харчування, здоров’я та освіта для кожної дитини». Наша мета - забезпечити і фізичну, і цінову доступність здорового харчування для всіх», - заявив Президент.

Читайте також: Україна постачатиме молочну продукцію до Кувейту

Зазначається, що серед інших важливих завдань - рух у бік кліматичної нейтральності виробництва. На думку глави держави, цієї мети реально досягти у горизонті 2050 року.

«Однак її досягнення не повинне перетворитися на надмірні субсидії для заможних аграріїв із розвинутих країн. Допомогу мають отримувати ті, хто справді цього потребує: фермери з країн, що розвиваються. Кліматична політика не повинна призводити до подальшої економічної нерівності», - зазначив Зеленський.

За словами Президента, також необхідно зміцнювати внутрішній ринок і стимулювати експорт.

Читайте також: Рекордний урожай майже зібрали — вже є понад 46 мільйонів тонн зерна

«Наша мета на цьому шляху - забезпечення продовольчої безпеки, перехід до стійких моделей виробництва та збуту, а також розвиток необхідних фінансових інструментів», - зазначив глава держави.

Він додав, що Україна є проактивним учасником процесу формування порядку денного в питаннях продовольчих систем.

«Ми готові й надалі працювати разом з партнерами та розвивати свої продовольчі системи в контексті глобальних викликів, що постають перед людством, - як наявних, так і майбутніх», - заявив Зеленський.

Як повідомляв Укрінформ, 20 вересня Зеленський прибув з робочим візитом до Сполучених Штатів Америки для участі у 76-й сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку.

21 вересня Зеленський взяв участь у відкритті сесії, 22 вересня відбувся його виступ на ГА ООН.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-