
В NASA обіцяють відправити першу жінку на Місяць в найближчі 10 років
Американське космічне агентство NASA повідомило, що упродовж найближчих 10 років відправить першу жінку на Місяць.
07 березня 2021
Американське космічне агентство NASA повідомило, що упродовж найближчих 10 років відправить першу жінку на Місяць.
06 березня 2021
Розмір "Апофіса" становить 370 метрів, він втричі менший за астероїд 2001 FO32, який очікується 21 березня
Україна глибоко зацікавлена у розвитку торговельно-інвестиційної співпраці зі Сполученими Штатами Америки.
Марсохід американського космічного агентства (NASA) Perseverance вперше спробував проїхатися поверхнею Марсу.
05 березня 2021
Міжнародна група астрономів змогла детальніше вивчити екзопланету Gliese 486 b.
Міжнародна група дослідників провела поглиблений аналіз однієї з частинок астероїда Ітокава, які були привезені на Землю під час японської місії “Хаябуса” ще в 2010 році, знайшла в них перші докази наявності органічних матеріалів.
04 березня 2021
Державне космічне управління КНР у четвер продемонструвало знімки Червоної планети з високою роздільною здатністю.
Дослідники з Університетського коледжу Лондона (Британія) та Університету ім. Джорджа Мейсона (США) знайшли на Сонці небезпечні частинки, які можуть вплинути, зокрема, й на життя людей на Землі.
Стали відомі подробиці сьогоднішнього запуску прототипу міжпланетного багаторазового корабля Starship, який здійснила компанія Ілона Маска SpaceX.
Американська космічна компанія SpaceX запустила десятий прототип міжпланетного багаторазового корабля Starship.
03 березня 2021
Американська приватна космічна компанія SpaceX, яка належить винахіднику Ілону Маску, готує запуск десятого прототипа міжпланетного багаторазового корабля Starship.
Влада китайського міста Шанхай заявила, що найбільший у світі планетарій розпочне свою роботу в тестовому режимі в червні.
Японський мільярдер Юсаку Маедзава готовий оплатити подорож навколо Місяця на кораблі SpaceX Ілона Маска для восьми людей «різного походження».
02 березня 2021
Російська поліція почала розслідування за фактом зникнення деталей з дорогоцінними металами зі стартового майданчика космодрому Байконур.
Моделювання показало, що через мільярд років атмосфера нашої планети переживе різкі зміни та втратить весь свій кисень, відкинувши життя до найдавніших анаеробних форм.
01 березня 2021
Телескоп Hubble зробив світлину спіральної галактики NGC 2336, яка знаходиться у сузір'ї Жирафа.
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) поінформувало, що у суботу, 6 березня, повз Землю пролетить астероїд 99942 або «Апофіс», розмір якого становить 370 метрів.
SpaceX скасувала запуск у космос ракети Falcon 9 із 60 супутниками Starlink за 1 хвилину й 24 секунди до старту.
Астронавти почали підготовчі роботи зі встановлення нових сонячних панелей, які прибудуть на Міжнародну космічну станцію наприкінці цього року.
У Туреччині розробили гібридну ракету, яку планують залучити для місії на Місяць.
26 лютого 2021
Телескоп Hubble зробив світлину молодої комети P/2019 LD2 поблизу троянських астероїдів в орбіті планети Юпітер.
Аерокосмічна компанія Blue Origin Джефа Безоса знову відтермінувала перший запуск ракети-носія New Glenn.
Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) опублікувало світлину планети Венера вночі, яку зробив космічний зонд Parker.
25 лютого 2021
Третю групу китайських супутників дистанційного зондування "Яогань-31" запущено у космос зі стартового майданчика космодрому Цзюцюань на північному заході Китаю.
Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) опублікувало панорамну світлину у 360 градусів з Марса, яку зробив марсохід Perseverance ("Наполегливість").
24 лютого 2021
Науковці при Міністерстві оборони США успішно навчилися виробляти електроенергію у космосі завдяки сонячній панелі розміром як коробка для піци.
Величезний парашут, за допомогою якого марсохід Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США - Perseverance - здійснив посадку на Марс, містив секретне повідомлення, яке зашифрував один з інженерів у команді NASA.
Китайський марсіанський зонд "Тяньвень-1" у середу після виконання орбітального маневру вийшов на паркувальну орбіту Марса.
23 лютого 2021
Кабінет Міністрів поклав виконання обов’язків голови Державного космічного агентства на заступника керівника відомства Володимира Міхеєва.
Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) опублікувало аудіозапис із звуками з поверхні Марса, який записав марсохід Perseverance ("Наполегливість").
22 лютого 2021
Європейська Комісія представила план дій із поєднання наукового та виробничого потенціалів цивільної, оборонної та космічної промисловості для підвищення конкурентоспроможності європейського виробничого сектору на світовому ринку.
Марсохід американського космічного агентства NASA Perseverance ("Наполегливість"), який 18 лютого здійснив вдалу посадку в північній півкулі Марса, надіслав на Землю своє перше відео.
Вчені з NASA та Німецького аерокосмічного центру провели експеримент у стратосфері Землі та визначили, що спори чорної плісняви здатні певний час існувати на поверхні Марсу.
Телескоп Hubble зробив світлину спіральної галактики NGC 4826, що знаходиться у сузір'ї Волосся Вероніки.
22 лютого повз Землю пролетить астероїд 2020 XU6 розміром зі стадіон.
20 лютого 2021
Двоступенева ракета-носій «Антарес», розроблена за участю української сторони, успішно вивела на орбіту автоматичний вантажний транспортний корабель Cygnus.
Лабораторія Національного управління з аеронавтики і досліджень космічного простору США (NASA) отримала повідомлення від гелікоптера Ingenuity з Марса. Апарат перебуває на марсоході, який здійснив посадку на Червоній планеті 18 лютого.
19 лютого 2021
Тель-Авівський університет оголосив, що перший наносупутник, повністю спроектований, розроблений, зібраний і випробуваний в ізраїльському університеті, буде відправлений на орбіту Землі на ракеті NASA в суботу, 20 лютого.
Капсула, що використовувалася для доставки зразків грунту з астероїда Рюгу на Землю, демонструватиметься в березні в музеї в префектурі Канагава на південь від Токіо.
Група міжнародних астрономів дійшла висновку, що перша виявлена чорна діра у Всесвіті - Лебідь X-1 є більш масивнішою, ніж вважалося раніше.
Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського та КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля планують спільно працювати над створенням космічних апаратів та розробок для оборонного комплексу.
Державне космічне агентство України (ДКА) забезпечить команді українських інженерів FireWay, які здобули перемогу в одній із номінацій у хакатоні від NASA, розробивши макет конектора для дозаправки супутників, візит до Конструкторського бюро "Південне".
18 лютого 2021
Марсохід Perseverance надіслав перші фотографії поверхні Червоної планети, зроблені відразу після посадки.
Марсохід NASA Perseverance з ядерним двигуном здійснив спуск в атмосферу Червоної планети та посадку на її поверхню.
Марсохід Perseverance («Наполегливість») Національного управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) почав посадку на поверхню Червоної планети.
Секретар РНБО України Олексій Данілов обговорив з послом Арабської Республіки Єгипет в Україні Айманом Елгаммалом перспективи подальшого розвитку двосторонньої співпраці, у тому числі в космічній галузі.
17 лютого 2021
Європейське космічне агентство (ESA) оголосило перший за понад 10 років набір нових кандидатів на участь у програмі підготовки астронавтів. Серед них – вперше запрошуються до участі астронавти з інвалідністю.
NASA поінформувало, що 17 лютого повз Землю пролетить астероїд 2021 BS3, ширина якого становить 110 метрів.
Арабська і китайська марсіанські місії чекають на американського космічного мандрівника, який приєднається до них завтра
16 лютого 2021
Державне космічне агентство України (ДКА) і Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України домовилися про співпрацю з метою встановлення порушень в екологічній сфері та попередження значних зловживань.
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) поінформувало, що у середу, 17 лютого, повз Землю пролетить астероїд 2021 BS3, ширина якого становить 110 метрів.
Китайський марсіанський зонд "Тяньвень-1", перший космічний апарат країни для дослідження іншої планети, здійснив орбітальну корекцію навколо Марса.
Компанія SpaceX Ілона Маска успішно запустила на орбіту наступну партію з 60 мінісупутників Starlink для поповнення орбітального угруповання глобальної мережі інтернет-покриття системи.
У небі над Мельбурном, Австралія, пролетів яскравий метеор.
15 лютого 2021
Телескоп Hubble зробив світлину двох об'єктів Гербіга-Аро HH46 та HH47, які знаходяться у сузір’ї Вітрила.
Компанія SpaceX Ілона Маска через негоду відтермінувала запуск наступної партії з 60 мінісупутників Starlink для поповнення орбітального угруповання глобальної мережі інтернет-покриття системи.
Автоматична станція «Надія» (араб. - Al Amal або англ. - Hope) Об'єднаних Арабських Еміратів передала на Землю свій перший знімок Марса.
12 лютого 2021
Китайське національне космічне управління показало відео, зняте зондом «Тяньвень-1» на орбіті Марса.
Україна веде переговори з компанією SpaceX щодо запуску вітчизняного супутника наприкінці грудня 2021 року.
Україна зацікавлена у співробітництві з Люксембургом у сфері інноваційних технологій.