Голова Венеційської комісії попросив у Зеленського текст закону про олігархів

Голова Венеційської комісії попросив у Зеленського текст закону про олігархів

Укрінформ
З ініціативи голови Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційська комісія) Джанні Букіккіо відбулася його телефонна розмова з Президентом України Володимиром Зеленським.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Зазначається, що Букіккіо відзначив ухвалення у Верховній Раді ініційованого Президентом закону «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

Голова Венеційської комісії також звернувся з проханням надати комісії проголосований текст закону в редакції, підписаній Главою держави, для розгляду та підготовки відповідного висновку.

У відповідь Зеленський подякував «за підтримку та солідарність у боротьбі з олігархічною системою».

Читайте також: У Раді зареєстрували 12 постанов щодо скасування закону про олігархів

Володимир Зеленський і Джанні Букіккіо констатували єдність підходів щодо необхідності розбудови в Україні верховенства права, демократії та реалізації судової реформи.

Президент наголосив, що його підходи в питанні трансформації системи правосуддя є чіткими й однозначними – «ні кроку назад у судовій реформі».

Глава держави зазначив: «Треба діяти швидко й рішуче, оскільки народ України чекав на ці зміни 30 років».

Читайте також: Комітет ВР рекомендує переголосувати закон про олігархів через колізію правок

Відбувся конструктивний обмін думками щодо проєктів законів України, які перебувають на розгляді Верховної Ради та спрямовані на вдосконалення конституційної процедури, порядку призначення суддів Конституційного суду, а також стосовно відбору суддів до КСУ.

Окремо співрозмовники обговорили перебіг формування Етичної ради, яка перевірятиме на доброчесність кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя. Президент України та Голова Венеційської комісії підкреслили, що цей процес має завершитися якомога швидше, а всі наявні наразі перешкоди – усунуті.

Читайте також: Посли G7 кваплять Раду суддів із кандидатами в Етичну раду для ВРП

Голова Венеційської комісії також висловив у телефонній розмові жаль і співчуття главі держави у зв’язку із замахом на його першого помічника Сергія Шефіра.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада в четвер, 23 вересня, ухвалила закон «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» (№5599). Документ підтримали 279 народних депутатів.

Фото: пресслужба Президента

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-