Посли G7 кваплять Раду суддів із кандидатами в Етичну раду для ВРП

Посли G7 кваплять Раду суддів із кандидатами в Етичну раду для ВРП

Укрінформ
Посли країн «Великої сімки» із занепокоєнням продовжують спостерігати за процесом судової реформи в України і закликають пришвидшити обрання кандидатів до Етичної комісії, яка має відбирати претендентів до Вищої ради правосуддя.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється у Твіттері британського головування в групі послів G7.

“Посли G7 продовжують спостерігати за процесом судової реформи в України із занепокоєнням. Вони із розчаруванням звертають увагу на графік конкурсу Ради суддів для добору кандидатів до Етичної ради Вищої ради правосуддя після того, як міжнародні партнери висунули своїх кандидатів”, - зазначається у повідомленні.

Дипломати акцентують, що запропонований графік не відображає важливості та невідкладності цієї реформи. Посли продовжують закликати Раду суддів та всіх українських партнерів забезпечити швидке висування експертів до Етичної ради при ВРП.

Вони також висловили стурбованість через законопроєкт №4533 "Про конституційну процедуру".

Читайте також: Рада суддів почала обирати кандидатів до Етичної ради для ВРП

“Реформа Конституційного Суду повинна забезпечити прозорий, конкурентний відбір нових суддів КСУ і гарантувати тимчасове збільшення вимог до голосування, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії”, - зауважили дипломати.

На їхню думку, усебічна судова реформа залишається найважливішим пріоритетом для G7 як така, що має вирішальне значення для успіху всіх реформ в Україні та виконання вимог народу України. Проведення цих реформ покращить інвестиційний клімат і здатність виконувати міжнародні зобов’язання.

Як повідомляв Укрінформ, на засіданні 13 вересня жоден із кандидатів до складу Етичної ради за квотою Ради суддів України не набрав необхідної кількості голосів.

Читайте також: Судова реформа: 21 вересня Рада суддів де-факто продовжила її блокування

Згідно з законом, до складу Етичної ради РСУ має делегувати трьох осіб з-поміж суддів або суддів у відставці, які в складі Етичної ради мають визначати, чи відповідає кандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності, й надавати список кандидатів, котрі рекомендуються для призначення на посади членів ВРП.

Верховна Рада 28 січня відправила на повторне перше читання законопроєкт №4533 «Про конституційну процедуру» щодо збільшення мінімального кворуму для ухвалення рішень Конституційним судом (КСУ).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-