Рада суддів почала обирати кандидатів до Етичної ради для ВРП

Рада суддів почала обирати кандидатів до Етичної ради для ВРП

Укрінформ
Рада суддів України оголосила про початок добору кандидатів на посаду члена Етичної ради за квотою РСУ, яка має визначати, чи відповідає кандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності, й надавати список кандидатів, котрі рекомендуються для призначення на посади членів Вищої ради правосуддя.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба РСУ.

“На виконання вимог Закону України №1635-IX, рішенням від 21 вересня 2021 року №46 Рада суддів України оголошує про початок проведення добору на посаду члена Етичної ради за квотою РСУ”, - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що вказаним рішенням затверджено Положення про проведення добору на посаду члена Етичної ради, яке визначає умови та строки здійснення добору на посаду члена Етичної ради з метою формування списку кандидатів до Першого складу Етичної ради за квотою Ради суддів України.

Читайте також: Держдеп закликає Раду суддів України прискорити реформу

За інформацією РСУ, документи для участі в конкурсі можна подавати із 22 вересня 2021 року до 21 жовтня 2021 року включно.

Як уточнюється, розгляд питання про включення до списку кандидатів здійснюється на засіданні Ради суддів України за наслідками співбесіди на основі поданих документів шляхом обговорення кандидатур та голосування.

Інформація про час та місце проведення співбесіди оприлюднюється на вебсайті Ради суддів України не пізніше, ніж за 5 днів до засідання. Неявка кандидата на співбесіду не перешкоджає розгляду питання про включення його до списку кандидатів. Співбесіда може бути проведена в режимі відеоконференцзв'язку.

Читайте також: Не(відбір) до Етичної ради ВРП, або Як Рада суддів знову загрожує судовій реформі в Україні

Як повідомляв Укрінформ, на засіданні 13 вересня жоден із кандидатів до складу Етичної ради за квотою Ради суддів України не набрав необхідної кількості голосів.

Голова РСУ Богдан Моніч, коментуючи це питання, наголосив на недосконалості законодавства, оскільки, як стверджують в РСУ, навіть обраний кандидат від суддів не матиме права голосу в цьому органі.

Таким чином, РСУ вирішила розробити власний документ, який регулюватиме процедуру надання пропозицій щодо кандидатів на посаду члена Етичної ради за квотою Ради суддів України.

Як відомо, 3 серпня Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України” (№3711-Д).

Читайте також: Обрання членів ВРП: Верховний суд переніс на 8 жовтня питання про звернення до КСУ

Згідно з законом, до складу Етичної ради РСУ має делегувати трьох осіб з-поміж суддів або суддів у відставці, які в складі Етичної ради мають визначати, чи відповідає кандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності, й надавати список кандидатів, котрі рекомендуються для призначення на посади членів ВРП.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-