Вища рада правосуддя

13 вересня 2023

29 серпня 2023


ВРП продовжила рішення про відсторонення судді Тандира

Вища рада правосуддя на своєму засіданні продовжила рішення про тимчасове відсторонення судді Макарівського районного суду Київської області Олексія Тандира від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності.

15 серпня 2023


ВАКС арештував суддю Лонського, якого підозрюють у спробі дати хабар іншому судді

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід для судді Приморського райсуду Одеси, підозрюваного у замаху на надання неправомірної вигоди іншому судді і заволодінні частиною неправомірної вигоди шляхом обману.

08 серпня 2023

27 липня 2023


Офіс генпрокурора перевірить, чи порушили справу проти журналістів «Схем» за заявою судді

Офіс Генерального прокурора перевірить інформацію стосовно відкриття Слов’янською окружною прокуратурою провадження за фактом втручання у діяльність судді після розслідування журналістів “Схем”.

19 липня 2023

18 липня 2023

14 липня 2023

10 липня 2023


Вища рада правосуддя відсторонила суддю Федорець, яка виправдовувала російську агресію

Вища рада правосуддя відсторонила суддю Звенигородського районного суду Черкаської області Світлану Федорець від здійснення правосуддя до 3 вересня 2023 року у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

06 липня 2023

05 липня 2023


Як подолати корупцію в судах: у ВРП вважають, що їй потрібна дисциплінарна функція

Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик вважає, що неможливість ВРП здійснювати дисциплінарну функцію є однією з причин виникнення ситуацій, коли судді фігурують у корупційних справах.


Кількість суддів у новому Київському окружному суді планують визначити на засіданні ВРП

Вища рада правосуддя планує на найближчому засіданні розглянути питання щодо визначення чисельності суддів Київського міського окружного адміністративного суду, утвореного після ліквідації Окружного адмінсуду Києва.

22 червня 2023


ВРП продовжила відсторонення судді Богомолової, викритої на співпраці з ФСБ

Вища рада правосуддя продовжила до 22 серпня 2023 року відсторонення судді Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Лариси Богомолової від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

20 червня 2023

16 червня 2023


ВРП: Екссуддів із Донеччини, які могли працювати на загарбників, звільнили у 2017 році

Колишніх суддів Апеляційного суду Донецької області та Донецького окружного адміністративного суду, яким повідомлено про підозру за винесення вироків українцям від імені так званої "ДНР", звільнили у 2017 році.

08 червня 2023


Негативні прояви у судовій системі не мають позначатися на сумлінних суддях - ВРП

У Вищій раді правосуддя (ВРП) вважають, що справедлива реакція на несистемні негативні прояви, що трапляються в судовій системі, не має позначатися на суддях, які сумлінно дотримуються своєї присяги українському народу.

02 червня 2023


Процедуру призначення суддів треба змінювати - голова ВРП

Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик вважає, що процедуру призначення суддів потрібно змінювати, а також застосовувати нові підходи до оцінювання та перевірки на відповідність критеріям доброчесності претендентів на суддівські посади.

01 червня 2023


Службу інспекторів ВРП можуть сформувати через 2,5-3 місяці від початку конкурсу

Формування Служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя (ВРП) після законодавчого забезпечення її діяльності може тривати 2,5-3 місяці від початку конкурсу на посади інспекторів.

31 травня 2023

27 травня 2023


ВРП дозволила арештувати суддю, який збив на смерть нацгвардійця

Вища рада правосуддя надала згоду на арешт голови Макарівського районного суду Київської області Олексія Тандира, який за кермом автомобіля збив на смерть бійця Національної гвардії на блокпосту у Києві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-