Росія усунула спостерігачів ОБСЄ з кордону для «каруселей» на виборах в Держдуму – Кулеба

Росія усунула спостерігачів ОБСЄ з кордону для «каруселей» на виборах в Держдуму – Кулеба

Укрінформ
Росія відмовилася продовжувати мандат місії ОБСЄ на своєму кордоні задля полегшення влаштування виборчих каруселей за рахунок підвезення на виборчі дільниці мешканців тимчасово окупованих територій на виборах до Держдуми РФ.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Не випадково трохи більше тижня тому РФ відмовилася продовжити мандат двох місій ОБСЄ, які працювали у пунктах пропуску на російсько-українському кордоні («Гуково» і «Донецьк». – ред.) Відсутність цих місій сприяє, по суті, зусиллям Росії із влаштування виборчих каруселей – підвезення виборців для створення ефекту волевиявлення людей», - сказав Кулеба.

Читайте також: Політика Росії прямо шкодить інтересам ЄС – доповідь Європарламенту

У цьому контексті він ще раз наголосив, що відповідно до міжнародного права єдиний статус, який має Росія в Автономній Республіці Крим та окремих районах Донецької і Луганської областей, - це держава-окупант.

«І те, що вона робить, організовуючи там свої національні вибори, є порушенням міжнародного права», - акцентував глава української дипломатії.

За його словами, Україна реагуватиме на це за вже відпрацьованою схемою – фіксуватиме ці порушення і звертатиметься до партнерів.

Читайте також: Політика ЄС стосовно Росії має будуватися на стримуванні Кремля – євродепутат

«Я розумію, що ми цих виборів не скасуємо, і росіяни зараз зроблять те, що вони вважають за потрібне, тому що вони контролюють ту територію. Але всьому приходить свій кінець, і я переконаний, що російській окупації кінець теж прийде. І коли це відбудеться, то за всі ті зафіксовані випадки правопорушень з боку РФ доведеться заплатити. Черговий приклад такого порушення ми зараз зафіксуємо», - резюмував міністр.

Як повідомлялося, напередодні виборів до Державної думи РФ, які відбудуться 17-19 вересня, в ОРДЛО зафіксовано масову видачу російських паспортів. Це робиться для того, щоб залучити до виборів якомога більше жителів тимчасово окупованих територій.

Читайте також: Євродепутат назвав один із головних принципів у відносинах ЄС з Росією

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова заявляла, що жителів тимчасово непідконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей змушують брати участь у виборах до Держдуми, погрожуючи штрафами і звільненнями - окупаційна влада чинять тиск на тих, хто отримав паспорт Росії.

Росія 2 вересня відмовилася продовжувати мандат спостережної місії ОБСЄ, яка працювала в районі російських контрольно-пропускних пунктів «Гуково» і «Донецьк» на кордоні з Україною.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-