Політика ЄС стосовно Росії має будуватися на стримуванні Кремля – євродепутат

Політика ЄС стосовно Росії має будуватися на стримуванні Кремля – євродепутат

Укрінформ
Політика ЄС стосовно Російської Федерації має будуватися на принципах стримування спроб Кремля впливати на демократичні суспільства гібридними засобами та активного залучення громадянського суспільства Росії.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це у Страсбурзі в ході пленарного засідання Європейського парламенту заявив євродепутат Андрюс Кубілюс, який представив на розгляд учасників парламентської сесії проєкт нової доповіді щодо напрямків політичних відносин між ЄС і Росією.

«Перший напрямок (політики ЄС щодо РФ – ред.) – протидія. Це стосується протидії агресивній політиці Кремля, що існує сьогодні, як зовнішньої, так і внутрішньої, дотримання чіткої політики невизнання анексії та окупації Криму, Донбасу, Південної Осетії. Більш ефективні види санкцій мають бути краще скоординовані з трансатлантичними партнерами», - сказав європейський політик.

Читайте також: Європарламент закликає не визнавати результати виборів в Держдуму

За його словами, не слід визнавати законність виборів, якщо вони будуть "вкрадені", та проводити ефективну імплементацію Зеленого курсу, щоб скоротити залежність ЄС від російського газу.

Він розкрив бачення другої складової політики ЄС щодо Росії, а саме – стримування гібридних загроз та корупційних практик, які Росія намагається застосовувати в самому ЄС.

«Якщо ми хочемо допомогти демократії в Росії у трансформації країни та у позбавленні від кремлівської автократії, ми маємо самі очиститися від кремлівських впливів», - наголосив Кубілюс.

Читайте також: Євродепутат назвав один із головних принципів у відносинах ЄС з Росією

Третім елементом європейської політики стосовно Росії є залучення, і не лише Кремля, там, де це є необхідним, але й стратегічне залучення громадянського суспільства Росії.

«Надаймо російському народу чітке бачення, які відносини ми маємо намір збудувати між ЄС та демократичною Росією: скасування віз, угоди про вільну торгівлю, реальне партнерство з ЄС у сфері модернізації Росії. Це те, що ми зможемо зробити у майбутньому. Росіяни мають знати, що трансформація їхньої країни буде вигідною для них всіх, оскільки саме вони є першими жертвами авторитарного та корупційного режиму», - підкреслив депутат Європарламенту.

Читайте також: Поширення демократії серед країн-партнерів на Сході відповідає інтересам ЄС – Боррель

Він окремо зауважив, що для такої трансформації думок у російському суспільстві потрібні приклади успіху перетворень. Саме тому ЄС має надавати більш ефективну підтримку регіону Східного Партнерства, особливо для розвитку країн «Асоційованого тріо» - України, Молдови і Грузії. На переконання європолітика, успіх цих країн, а також реалізація амбітних цілей європейської інтеграції, можуть бути реальним прикладом для російського народу, щоб йти подібним демократичним шляхом розвитку.

«Наша доповідь є посланням надії для російських людей. Ми разом з ними. Ми хочемо бачити Росію добрим сусідом, з яким ми можемо мати добрі відносини. Ми хочемо, щоб росіяни могли скористатися тими ж правами людини, верховенством права та демократією, якими користуємося всі ми. Ми хочемо, щоб російський народ мав сучасну та заможну країну. Такий розвиток буде вигідним для народу Росії та для всієї Європи», - додав Андрюс Кубілюс.

Читайте також: Військовий експерт про навчання «Захід-2021»: Ця бравада грає Росії тільки у мінус

Як повідомляв Укрінформ, ще у 2016 році лідери країн та урядів ЄС погодили п’ять головних принципів у взаєминах між ЄС і Російською Федерацією, перший з яких стосується повної імплементації Мінських угод. Ще чотири принципи стосуються зміцнення відносин із партнерами і сусідами на Сході і в Центральній Азії; стійкості ЄС до загроз у сфері енергетики та кіберпростору; продовження цілеспрямованої взаємодії з РФ за обраними напрямками зовнішньої політики, зокрема на Близькому Сході, та у боротьбі з тероризмом; підтримки Євросоюзом російського громадянського суспільства, зокрема розвитку контактів між людьми в ЄС та Російській Федерації.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-