У «Слузі народу» вважають, що законопроєкт про олігархів зачіпає інтереси впливових осіб

У «Слузі народу» вважають, що законопроєкт про олігархів зачіпає інтереси впливових осіб

Укрінформ
Зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт про олігархів зачіпає інтереси надто багатьох впливових осіб у політиці та бізнесі, тому його ідеї свідомо намагаються дискредитувати.

Як передає Укрінформ, таку думку висловили керівники партії "Слуга народу", повідомляє пресслужба політсили.

«Ми всі побачили першу реакцію – впливові політичні діячі почали несамовито дискредитувати намагання Президента позбавити Україну олігархічного впливу. Українцям зараз треба просто подивитися, хто і як коментує цю тему. Якщо намагаються дискредитувати ідею та не пропонують конкретних кроків для того, щоб олігархи більше ніколи не змогли впливати на всю країну у своїх інтересах, то це і є допомога олігархам», – вважає голова парламентської фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія.

За його словами, ухвалення законопроєкту про олігархів буде нелегким, проте депутати парламентської більшості з цим впораються.

Читайте також: Питання про статус олігархів буде винесене на референдум – Зеленський

«Впевнений, що ми побачимо тисячі поправок до законопроєкту. Кожен депутат і кожна фракція захочуть додати щось своє. Можуть бути й альтернативні законопроєкти. Але врешті ми пройдемо цей шлях та ухвалимо цей важливий закон», – заявив Арахамія.

Голова політичної партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко, своєю чергою, стверджує, що законопроєкт про олігархів створює «нові правила, які змінять систему».

«Ми хочемо створити нові правила, які змінять систему. Це абсолютно нормальне цивілізоване бажання, яке спрямоване на те, щоб в Україні було реальне верховенство права, а не верховенство грошей. Наші опоненти зараз тільки критикують, а не пропонують нові законодавчі інструменти, щоб прибрати деструктивний вплив олігархів. Така активність не може дати результату – суспільство її не сприйматиме», – сказав він.

Читайте також: «Є перша ластівка, далі буде»: Данілов анонсував низку законів проти олігархів

Водночас перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі одного з телеканалів заявив, що законопроєкт про деолігархізацію спрямований не тільки проти самих олігархів, але й проти їх оточення, яке обслуговує олігархів у судовій, виконавчій, законодавчій владі.

«Сила законопроєкту не в тому, що олігарх буде чи не буде брати участь в приватизації або в політичному житті. Сила в тому, що він зобов’язаний стати публічним та прозорим. І тому не буде більше поганих законів, так званих «хотєлок» і в нас буде шанс зробити наступні кроки – це антитрастове законодавство, підвищення відповідальності за неподання декларації, відкриття суспільних відносин», – сказав Стефанчук.

Читайте також: У Ахметова заявили, що він себе олігархом не вважає

Як повідомляв Укрінформ, 2 червня Президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт про деолігархізацію ("Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті олігархів") №5599.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, передбачається внести зміни, зокрема, до законів України "Про Раду національної безпеки і оборони України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про центральні органи виконавчої влади", "Про Національне антикорупційне бюро України", "Про запобігання корупції", "Про прокуратуру", "Про приватизацію державного і комунального майна", "Про політичні партії в Україні" з метою створення Реєстру осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів), визначення порядку включення осіб до Реєстру та наслідків такого включення, запровадження декларування публічними службовцями контактів з особами, включеними до зазначеного Реєстру.

Як зазначають в Офісі Президента, документ має обмежений термін дії - 10 років - і має стати першим кроком до ліквідації олігархічної системи в Україні. На його основі будуть розроблені антитрастові закони, закон про лобізм та інші нормативно-правові акти, що переформатують економічні й суспільні відносини в країні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-