Малюська - про позов до «Партії Шарія»: Ми не очікуємо, що справа буде легкою

Малюська - про позов до «Партії Шарія»: Ми не очікуємо, що справа буде легкою

Укрінформ
Міністр юстиції Денис Малюска заявив, що «Партія Шарія» вибудувала непогану юридичну оборону своєї незаконної діяльності.

Як передає Укрінформ, про це він зазначив у Фейсбуці

«Базуючись на матеріалах, наданих органами прокуратури та Служби безпеки України, ми подали до Окружного адміністративного суду м.Києва позов про заборону діяльності політичної партії «Партія Шарія», - повідомив Малюська.

Він зазначив, що підставами для подання позову стали «численні порушення Конституції та законів України політичною партією та, зокрема, особою, яку партія вказує у якості свого «лідера» - паном Шарієм».

Як додав Малюська, «нормативна підстава позову – стаття 21 Закону України «Про політичні партії в Україні».

«Ми не очікуємо, що справа буде простою та легкою. Партія Шарія вибудувала непогану юридичну оборону своєї незаконної діяльності, грубо порушуючи законодавство, але при цьому намагаючись перекладати усю відповідальність за такі дії на формально сторонніх осіб. Але, як свідчать матеріали правоохоронних органів, вдавалося їм це далеко не завжди», - зазначив міністр юстиції.

Читайте також: У Мін’юсті прокоментували можливість заборони «Партії Шарія»

Він також поінформував, що перше засідання у справі відбудеться 6 квітня 2021 року.

Як повідомляв Укрінформ, Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Міністерства юстиції України до політичної партії «Партія Шарія» і призначив підготовче засідання на 6 квітня 2021 року.

16 лютого Шарію оголосили підозру за двома статтями Кримінального кодексу – ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

22 лютого Шарія було викликано для проведення слідчих дій, але він не з'явився. Його неявку СБУ трактує як переховування від слідства. На 25 лютого Шарія і його адвоката запросили в СБУ для ознайомлення з матеріалами провадження, які слугували для повідомлення підозри Шарію.

Водночас 22 лютого Рибін заявив, що Шарій перебуває на території ЄС і має статус біженця, і його поява в Україні наразі неможлива.

Читайте також: Генерал СБУ: Шарій — один із ключових елементів інформаційної боротьби РФ проти України

25 лютого проросійського блогера Анатолія Шарія, який підозрюється у державній зраді, оголошено у державний розшук.

Раніше голова правління громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська зазначила, що підозра Шарію не може бути причиною для припинення діяльності «Партії Шарія», неофіційним лідером якої він є.

Водночас вона зауважила, що Закон «Про політичні партії» передбачає, що в судовому порядку Мін’юст може ініціювати заборону партії у випадку порушення вимог щодо її діяльності, встановлених Конституцією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-