Зеленський ветував закон про єдиний портал для викривачів корупції

Зеленський ветував закон про єдиний портал для викривачів корупції

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський повернув до парламенту зі своїми пропозиціями закон про організацію Єдиного порталу повідомлень викривачів корупції.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави.

“Президент Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями Закон «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо впорядкування окремих питань захисту викривачів», який було ухвалено 4 лютого 2021 року”, - розповіли в Офісі Президента.

Документом, зокрема, запроваджується функціонування Єдиного порталу повідомлень викривачів як бази даних, до якої вноситиметься повідомлена викривачами інформація про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, а також інформація про осіб, які мають статус викривачів, серед іншого їхні персональні дані та інформація про стан і результати розгляду повідомлених ними можливих фактів корупційних діянь.

Водночас в ОП підкреслили, що мета та цілі обробки даних про викривачів законом не визначаються, не врегульовуються також питання обсягу даних, які вноситимуться до Єдиного порталу. Також повідомляється, що не визначено порядок захисту таких даних, випадки, підстави та коло осіб, яким надаватиметься доступ до них.

Читайте також: «Комп’ютер хабара не бере»: Зеленський підтримав стратегію цифрової трансформації

За даними ОП, законом лише визначається, що Єдиний портал гарантує дотримання умов конфіденційності та анонімності, а також те, що держателем та відповідальним за його адміністрування є НАЗК.

Читайте також: Понад п'ять тисяч осіб притягнули за корупцію у 2020 році - НАЗК

В Офісі глави держави зауважили, що такий підхід не відповідає Конституції, за якою не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини (частина друга статті 32 Конституції), а також закону «Про захист персональних даних».

«Вето застосовано через пропозицію вносити викривачів у Єдиний реєстр, але не передбачено жодного захисту прав викривачів. Ми маємо захистити викривачів, змінити підхід з точки зору їхньої безпеки, як у цивілізованих країнах. Будь-яка людина має право звернутися до правоохоронних органів, щоб повідомити про корупційні діяння», – пояснив своє рішення Президент.

Читайте також: В Україні створять Єдиний портал для викривачів корупції - Рада ухвалила закон

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 4 лютого ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів" (№3450), яким передбачається створення Єдиного порталу для повідомлень викривачів корупції. Відповідне рішення підтримали 253 народних депутатів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-