
Зеленський ветував закон про єдиний портал для викривачів корупції
Президент Володимир Зеленський повернув до парламенту зі своїми пропозиціями закон про організацію Єдиного порталу повідомлень викривачів корупції.
03 березня 2021
Президент Володимир Зеленський повернув до парламенту зі своїми пропозиціями закон про організацію Єдиного порталу повідомлень викривачів корупції.
01 березня 2021
Внутрішня безпека Національної поліції викрила корупційну схему видачі дозволів на зброю за участю співробітників НПУ, відповідна дозвільна служба розформована.
25 лютого 2021
Аби відновити приватні інвестиції та інвестиційний попит, Україні треба підвищити мінімальну зарплату, зняти карантинні обмеження, а також продовжити співпрацю з МВФ.
24 лютого 2021
Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник каже, що не відвідував наради в Офісі Президента понад рік.
Національна комісія зі стандартів державної мови пропонує проводити іспит на рівень володіння державною мовою на комп'ютерній платформі.
Влада Відня, який є водночас столицею та федеральною землею Австрії, запустила онлайн-платформу, через яку можна анонімно повідомити про факти корупції серед місцевих чиновників.
23 лютого 2021
Понад 30 спеціалістів Європейського банку реконструкції та розвитку з 2021 року будуть залучені на рівні консультацій у діяльність Укравтодору – починаючи від етапу закупівель до прийняття доріг в експлуатацію.
11 лютого 2021
Європейський парламент у четвер, 11 лютого, в цілому та більшістю голосів ухвалив доповідь щодо імплементації Україною Угоди про асоціацію з ЄС, проєкт якої підготував євродепутат від політичної групи Європейської народної партії Міхаель Галер.
10 лютого 2021
Україна цього року планує продовжувати системну боротьбу з корупцією і наближатиметься до стандартів ЄС.
Євросоюз вітає суттєві успіхи України у впровадженні реформ у межах імплементації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, наголошуючи, що їх стійкість і послідовність прямо залежить від ефективної боротьби з корупцією та дотримання принципів верховенства права.
04 лютого 2021
Верховна Рада ухвалила закон про організацію Єдиного порталу повідомлень викривачів корупції.
03 лютого 2021
У Європейському Союзі позитивно оцінюють законодавче відновлення вимоги електронного декларування майна та очікують подальших кроків у боротьбі з корупцією в Україні.
02 лютого 2021
США продовжують зберігати двопартійну підтримку України та акцентують на подальшій реалізації реформ, спрямованих на викорінення корупції, а також розбудову правової та економічно розвиненої держави.
22 січня 2021
Упродовж 2020 року до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення (Реєстру корупціонерів), були внесені відомості про 5 131 особу.
20 січня 2021
Сполучені Штати мають допомогти Україні здолати не тільки зовнішню загрозу з боку Росії, а й внутрішніх ворогів - корупцію та відсутність ефективних інституцій демократичного врядування.
13 січня 2021
Упродовж 2020 року Служба безпеки України викрила 81 організоване злочинне угруповання (ОЗУ), із них – 17 ОЗУ, в діяльності яких брали участь посадовці владних структур.
30 грудня 2020
Національне агентство з питань запобігання корупції встановлюватиме порушення щодо неподання або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані лише щодо тих змін, які виникли з 30 грудня 2020 року.
24 грудня 2020
Справу щодо заступника керівника Офісу Президента Олега Татарова забрали з підслідності Національного антикорупційного бюро.
20 грудня 2020
Президент Володимир Зеленський заявив, що не втручається у діяльність правоохоронних органів, але іноді просить "прискорити процеси".
17 грудня 2020
В Україні у наступному році буде здійснено низку важливих кроків у питанні боротьби з корупцією та покращення умов для ведення бізнесу.
15 грудня 2020
Верховна Рада ухвалила закон, яким визначено особливості здійснення повноважень Національним агентством з питань запобігання корупції стосовно суддів, суддів Конституційного Суду, зокрема, щодо складання протоколів про корупційні адміністративні правопорушення.
12 грудня 2020
Директор Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артем Ситник заявив, що не став би повторно йти на цю посаду, навіть якби таке призначення було б можливим.
11 грудня 2020
В Україні ризик корупції в оборонному секторі є високим згідно з міжнародними нормами.
10 грудня 2020
Під час засідання Центральної виборчої комісії у четвер прийнято рішення провести оцінку корупційних ризиків у цьому відомстві.
Венеційська комісія вказала на серйозні недоліки у рішенні КСУ від 27 жовтня 2020 року у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо конституційності окремих положень Закону України «Про запобігання корупції».
09 грудня 2020
Спецоперація правоохоронців із викриття масштабних земельних махінацій тривала кілька місяців і успішно завершилася завдяки сприянню голови Держгеокадастру Роману Лещенко.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та мобільний оператор lifecell оголосили перший в Україні проєкт державно-приватного партнерства у сфері боротьби з корупцією, у рамках якого викривачі корупції зможуть отримати винагороду до 1 млн грн.
Сполучені Штати Америки вітають прогрес України у боротьбі з корупцією і обіцяють подальшу підтримку задля продовження боротьби з корисливими інтересами певних кіл.
За вісім місяців перебування Ірини Венедіктової на посаді Генпрокурора система органів правопорядку викрила 7 748 корупційних злочинів.
04 грудня 2020
Верховна Рада почала розглядати законопроєкт №4460-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування".
03 грудня 2020
Верховна Рада ухвалила закон, який розблоковує призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
02 грудня 2020
Європейська Комісія відзначає, що після перезавантаження у 2020 році Національного агенства з питань запобігання корупції України (НАЗК) у його роботі відбувся прогрес.
20 листопада 2020
Після інавгурації адміністрація новообраного Президента США Джо Байдена могла б зробити кілька кроків для зміцнення позицій Президента України Володимира Зеленського в питаннях антикорупційної політики.
Посли країн «Великої сімки» під час зустрічі з Президентом Володимиром Зеленським підтвердили нагальну необхідність дій щодо подолання конституційної кризи і уникнення подальшого відкочування українських антикорупційних реформ.
16 листопада 2020
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн привітала Маю Санду з перемогою на виборах президента Молдови та висловила готовність допомагати країні в боротьбі з корупцією.
13 листопада 2020
Служба безпеки України за два останніх роки викрила 120 організованих злочинних угруповань, що мали вплив на місцеву владу за рахунок розгалужених корупційних зв’язків.
Згідно з даними Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, за вказаний злочин в Україні засуджено понад 33,6 тисячі осіб.
08 листопада 2020
"Це час України. Може, це ваш останній шанс. І, будь ласка, заради нас, заради всіх, не змарнуйте цей час, не втратьте цю можливість..."
06 листопада 2020
КСУ не дав Верховній Раді достатньо часу, аби виправити ті помилки, яких, на думку суддів парламент припустився у пакеті антикорупційних законів.
05 листопада 2020
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №3450 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів» щодо посилення конфіденційності викривачів корупції.
Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт закону про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки, внесений Кабінетом Міністрів (№ 4135).
04 листопада 2020
Майже половина українців не побачили позитивних зрушень у боротьбі з корупцією в державі за останній рік.
Регіональний радник у боротьбі з корупцією при Управлінні ООН з наркотиків і злочинності Девід Робінсон порадив країнам використовувати технологію блокчейну для боротьби з корупцією.
01 листопада 2020
Суддям КСУ конче потрібне збереження «касти недоторканних», а демарш Конституційного Суду — це змова частини старих еліт і олігархів проти Президента і проти країни.
Для ефективної боротьби з корупцією в Україні створені всі умови, головне, щоб відповідні структури виконували свої функції.
31 жовтня 2020
У Ради Європи висловили повну згоду з позицією Президента України щодо необхідності забезпечення довіри громадськості до Конституційного Суду, а також до інших державних інституцій.
30 жовтня 2020
Рішення у справах, що стосуються антикорупційних органів України, і які перебувають у КС, будуть такі, щоб антикорупційна система зберігалася.
Антикорупційна і судова реформи повинні реалізовуватися без порушення принципу незалежності судової влади та з дотриманням принципу конституційності.
Під Конституційним Судом проходить акція на знак протесту проти скасування антикорупційної реформи.
Попри тимчасове розблокування Реєстру декларацій механізми антикорупційної відповідальності та підзвітності влади залишаються заблоковані.
28 жовтня 2020
Генеральний прокурор Ірина Венедіктова провела оперативну нараду з керівництвом Служби безпеки.
26 жовтня 2020
Понад 80% опитаних українців підтримують ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах.
20 жовтня 2020
Повний текст промови
Президент Володимир Зеленський поставив “незадовільну” оцінку боротьбі відповідних органів з корупцією та наголосив, що не заспокоїться, поки не доведе, що Україна без корупції — це реальність.
16 жовтня 2020
Взяв хабара – сиди за гратами до скону віку? В окремих країнах з корупціонерами взагалі не церемоняться. Що це за країни?
14 жовтня 2020
Попри те, що законодавство у сфері боротьби з корупцією було ухвалене шість року тому, Україна досі перебуває на початку боротьби з корупцією.
07 жовтня 2020
Уряд України та Європейський банк реконструкції та розвитку уклали Меморандум про взаєморозуміння щодо запобігання корупції та сприяння прозорому й ефективному управлінню в державному секторі.
06 жовтня 2020
Президент Володимир Зеленський розраховує, що керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури буде обрано найближчими місяцями, бо на посаду можуть претендувати сотні осіб.
Визнаючи прогрес, досягнутий Україною у реформах правової сфери, учасники 22-го саміту ЄС-Україна погодилися навколо необхідності прискорити реформи судової системи та посилити боротьбу з корупцією.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба стверджує, що в України немає жодних суперечок з ЄС щодо антикорупційних органів, а безвізовому режиму нічого не загрожує.