Разумков поки не знає, коли Рада візьметься за законопроєкт про колаборантів

Разумков поки не знає, коли Рада візьметься за законопроєкт про колаборантів

Укрінформ
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков не готовий прогнозувати строки голосування за законопроєкт про колабораціонізм у парламенті.

Про це він повідомив на брифінгу під час робочої поїздки до Вінниці у відповідь на запитання кореспондента Укрінформу.

«Щодо етапів розгляду - як і будь-який інший законопроєкт заходить до Верховної Ради. 14 днів, якщо не скорочені строки, - на подачу альтернативних законопроєктів, після цього від комітету багато залежить, коли вони можуть його розглянути, прийняти рішення, чи вони будуть залучати експертне співтовариство для обговорення та ухвалення рішення. А потім він може потрапити до Верховної Ради. Є різні приклади, коли законопроєкт можна розглянути і за місяць, а є законопроєкти, які готуються до розгляду і по пів року, і рік. Це не лише залежить від мене, як Голови Верховної Ради, а й усіх народних депутатів», - сказав Разумков.

Читайте також: Резніков пояснив причину відмови в законодавстві від слова «колаборант»

За його словами, він іще не читав законопроєкт. «Зараз прокоментувати мені важко, для того, щоб бути об’єктивним. У нас можуть бути різні назви законопроєктів, я бачив дуже гарні. А потім, коли ти розкриваєш законопроєкт, - там плакати хочеться. Для того, щоб компетентно говорити про цей законопроєкт, його треба вивчити», - зазначив Голова Верховної Ради.

На запитання, чи є у керівництва ВР політична воля, аби проєкт закону якнайшвидше потрапив до сесійної зали, спікер зазначив, що «тут не воля повинна бути, тут повинен бути закон». «І так відбуватиметься по відношенню до будь-якого законопроєкту»., - запевнив Разумков.

Як повідомляв Укрінформ, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №5144 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність)» за авторством народних депутатів з монобільшості Федора Веніславського, Євгенії Кравчук, Микити Потураєва та низки інших депутатів фракції «Слуга народу».

Читайте також: У законопроєкті про держполітику перехідного періоду не буде слова «колаборант» - Резніков

Окрім того, у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який передбачає дозволити ліквідувати політичні партії, уповноважені особи яких були засуджені за колабораціонізм. Це передбачається законопроєктом №5143 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо забезпечення відповідальності осіб, які здійснювали колабораційну діяльність)» авторства народних депутатів Федора Веніславського, Єлизавети Богуцької, Юрія Камельчука та групи інших парламентарів з монобільшості.

У парламенті попереднього скликання було зареєстровано законопроєкт про колабораціонізм. На ухваленні подібного акту серед інших наполягав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Однак документ не знайшов підтримки у сесійній залі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-