Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо розвитку оборонки

Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо розвитку оборонки

Укрінформ
Президент Петро Порошенко підписав указ "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 травня 2016 року "Про заходи з розвитку оборонно-промислового комплексу України", яким увів у дію рішення РНБО.

Про це інформує прес-служба глави держави.

"Рада національної безпеки і оборони України розглянула комплекс питань, пов’язаних зі станом справ в оборонно-промисловому комплексі, та зростання обсягів завдань із переоснащення Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань сучасним і модернізованим озброєнням та військовою технікою в умовах агресії Російської Федерації", - наголошується в повідомленні.

На основі вивчення зазначених питань РНБО доручила Кабміну забезпечити у місячний строк розроблення та внесення на розгляд Верховної Ради змін до закону "Про ліцензування видів господарської діяльності" з розроблення, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння.

У тримісячний строк уряд має розробити, зокрема, проекти законів щодо забезпечення сприятливих умов для залучення іноземних інвестицій в оборонно-промисловий комплекс шляхом утворення спільних підприємств; особливостей діяльності у сфері розроблення та виробництва озброєння і військової техніки; підтримки авіаційної промисловості, передбачивши заходи з оподаткування операцій з увезення на митну територію України літаків іноземного виробництва за договорами оперативного лізингу та встановлення обмежувального ввізного мита на літаки іноземного виробництва, що перебували в експлуатації понад 5 років, якщо аналоги таких літаків виробляються в Україні; сприяння здешевленню вартості довгострокових кредитів шляхом субсидування з держбюджету частини витрат на сплату відсотків за кредитами, отриманими в українських фінансових установах для серійного виробництва вітчизняних літаків, модернізації та технічного переоснащення авіабудівних підприємств.

Уряду також доручено у місячний строк підготувати та затвердити Державну цільову програму реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу на період до 2020 року. Крім того, мають бути затверджені до 1 січня 2017 року основні напрямки розвитку озброєння та військової техніки на довгостроковий період.

Кабінету міністрів доручено передбачати у проектах держбюджету-2017 та наступні роки фінансування у повному обсязі державних цільових програм у сфері розвитку озброєння і військової техніки та ОПК.

Рішенням РНБО уряду доручено розглянути питання щодо списання заборгованості державного підприємства "Суднобудівний завод імені 61 комунара" за спожиту електроенергію перед ПАТ "Миколаївобленерго" та забезпечити у подальшому постачання електроенергії на підприємство з метою забезпечення виконання ним держзамовлення з відновлення технічної готовності кораблів ВМС та Держприкордонслужби, які залучаються до бойового чергування та участі в міжнародних заходах.

Мінекономіки, МОУ, Державному космічному агентству та концерну "Укроборонпром" доручено розробити та затвердити до 20 вересня 2016 року "дорожню карту" реформування системи стандартизації та технічного регулювання у сфері розроблення та виробництва продукції оборонного призначення.

Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію цим указом, покладено на секретаря РНБО Олександра Турчинова.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-