ЄС продовжує гальмувати "безвіз" для України

ЄС продовжує гальмувати "безвіз" для України

1693
Ukrinform
Євросоюз продовжує гальмувати скасування візових вимог для українських громадян, незважаючи на позитивні рекомендації Єврокомісії.

Такими стали результати засідання Ради ЄС з питань юстиції та внутрішніх справ, яке завершилося у п’ятницю в Люксембурзі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Ми також говорили про візову лібералізацію сьогодні. Ми бачимо прогрес усіх пропозицій, включаючи Туреччину, але ми ще не ухвалили рішення. Деякі країни-члени висловлюють занепокоєння на цей час. Але ми продовжимо вирішувати ці занепокоєння у рамках процесу візової лібералізації для цих країн», - заявив державний секретар з питань безпеки та юстиції Нідерландів Клас Дійкхов, країна якого нині головує у Раді ЄС.

Незважаючи на те, що Україна повністю виконала всі вимоги для надання безвізу із Шенгенською зоною, Європа поки не готова ухвалити відповідне рішення. Цього питання немає і в порядку денному наступного засідання комітету Європарламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ, яке має відбутися 13 червня.

Процес скасування віз для України та Грузії нині затримують три країни ЄС – Німеччина, Франція та Італія. Берлін наполягає, що скасування віз, зокрема, для Грузії й України, можливе лише після ухвалення в Євросоюзі нових правил про призупинення або скасування безвізового режиму для третіх країн. Цей механізм має стосуватись усіх третіх країн, утім дискусії з цього питання активізувались після набуття Україною і Грузією, а також Туреччиною і Косовим, реальних перспектив надання безвізового режиму з ЄС.

Відтак, якщо країни-члени Євросоюзу і Європарламент не встигнуть до кінця липня завершити законодавчі процедури для скасування віз українцям і грузинам, то повернення до цього питання буде можливим лише восени – після завершення літніх канікул у європейському політичному сезоні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-