Росія не виконала жодного пункту Мінських угод - МЗС

Росія не виконала жодного пункту Мінських угод - МЗС

981
Ukrinform
Росія не виконала жодного зі своїх зобов'язань щодо врегулювання конфлікту на Донбасі відповідно до Мінських угод.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України щодо виконання Мінських домовленостей, розміщеній у понеділок на офіційному сайті відомства.

«Росія не виконала жодного зі своїх зобов'язань відповідно до Мінських угод», - йдеться у заяві.

При цьому російські війська на Донбасі безперешкодно продовжують здійснювати ротацію, тренування та поставки зброї через неконтрольовані ділянки державного кордону, а СММ ОБСЄ не має повного, безпечного та безперешкодного доступу до всіх територій, контрольованих Росією та проросійськими терористами.

Жодних позитивних змін не відбулося і в питанні доступу місії ОБСЄ до кордону та встановлення безпекової зони, як це передбачено Мінськими домовленостями, для припинення та запобігання постачань зброї та військ до України.

«Росія та її маріонетки постійно перешкоджають звільненню понад 130 українських заручників, утримуючи їх у нелюдських умовах, піддаючи тортурам та погрожуючи їм смертною карою у відповідності до карного кодексу СРСР», - підкреслили у відомстві.

В МЗС України також наголосили, що Росія продовжує політичні переслідування громадян України та відмовляється звільнити українських політичних в'язнів Савченко, Сенцова, Кольченка та інших, незаконно утримуваних у Росії.

Крім цього, РФ та бойовики блокують постачання української та міжнародної гуманітарної допомоги цивільному населенню та систематично перешкоджають діяльності міжнародних гуманітарних організацій, у тому числі Червоного Хреста.

У свою чергу, уряд України продовжує постачати природний газ та електроенергію на підконтрольні бойовикам території, здійснювати виплату пенсій та інших соціальних виплат українським громадянам на окупованій території Донбасу.

"Перебуваючи під постійними обстрілами, українські фахівці відновлюють інфраструктуру, пошкоджені газо- та водогони, лінії електропередач з метою забезпечення потреб цивільного населення", - нагадали в МЗС України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-