Росфейк: Квентін Тарантіно розкритикував показ фільму Zelensky на Каннському кінофестивалі

Росфейк: Квентін Тарантіно розкритикував показ фільму Zelensky на Каннському кінофестивалі

Укрінформ
Росіяни підробили сториз у фан-акаунті відомого кінорежисера

Російські боти в соцмережах поширюють скриншот із начебто сториз Instagram-акаунту з ніком tarantinounivers. На світлині – постер документального фільму про становлення та молоді роки Президента України Володимира Зеленського, який був показаний на відкритті Каннського кінофестивалю. Крім постера, до стрічки додано критичний допис: «Після перегляду фільму Zelensky залишається тільки одне питання: хто поверне мені змарнований час?».

У дописах до картинки пропагандисти стверджують, що так Квентін Тарантіно розкритикував показ цього фільму на Каннському кінофестивалі.

Це фейк. Квентін Тарантіно не веде активно соцмережі. У мережі є повідомлення про начебто оригінальні акаунти режисера в Instagram та Х, але вони не належать автору «Кримінального чтива».

Профіль із ніком Tarantinounivers, який для фейку використали пропагандисти, – один із найбільших фан-акаунтів про Тарантіно. Про це зазначено в його профілі.

Саму ж стрічку Zelensky показували на фестивалі 13 травня 2025 року, тоді як фото з фейковим сториз з'явилися в мережі 23 травня 2025 року, тобто через 10 днів після заявленої прем’єри, що видається досить дивним.

Під час Каннського фестивалю світові кінозірки та організатори події неодноразово висловлювали підтримку Україні. Загалом було показано три стрічки про війну в Україні. Крім уже згаданої Zelensky, це фільм, що розповідає про фронт біля Покровська й Сум: Notre Guerre («Наша війна»), та нова робота Мстислава Чернова про війну на Донеччині: «2000 метрів до Авдіївки».

Крім того, за ініціативи фронтмена гурту U2 Боно та американського актора й режисера Шона Пенна українські військові були представлені на червоній доріжці фестивалю.

Російська пропаганда часто підробляє сториз в інстаграмі відомих людей, щоб дискредитувати Україну. Раніше ми спростували такі фейкові дописи нібито від імені художника Бенксі, співака Moby, акторів Джеймі Лі Кертіс, Уми Турман та Сильвестра Сталлоне.

Як повідомляв Укрінформ, російська пропаганда використала актрису із серіалу «Слово пацана» та колаборанта й паралімпійця проти Володимира Зеленського.

Андрій Оленін

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-