Росфейк: Акторка Ума Турман «засудила» свою колегу за гасло «Слава Україні» на церемонії «Оскар»

Росфейк: Акторка Ума Турман «засудила» свою колегу за гасло «Слава Україні» на церемонії «Оскар»

Укрінформ
Пропагандисти РФ підробили сторіс від імені голлівудської зірки Турман в Інстаграмі

Російські ЗМІ, z-телеграм-канали та боти у соцмережі Х поширюють нібито скріншот зі сторіс в Інстаграмі американської акторки Уми Турман. У «дописі» вона буцімто засуджує свою колегу по стрічці режисера Квентіна Тарантіно «Убити Білла», Деріл Ганну, за вигук гасла «Слава Україні» під час цьогорічної церемонії нагородження кінопремії «Оскар».

Це фейк. Ума Турман не робила подібних сторіс. «Допис», який поширили пропагандисти, було створено за допомогою графічного редактора.

По-перше, остання сторіс акторки, згідно з її архівним альбомом у соцмережі, датується лютим 2024 року.

По-друге, в Інстаграмі немає шрифта, який використовувався для написання повідомлення Турман із «засудженням» виступу Деріл Ганни.

По-третє, у Daily Mail, яке цитується у фейковому дописі, є лише новини про заяву  Деріл Ганни. Однак на сайті цього видання чи інших авторитетних міжнародних ЗМІ відсутні повідомлення про «реакцію» Турман.

Американська акторка Деріл Ганна, відома ролями у стрічках «Убити Білла» та «Убити Білла 2», згадала Україну перед початком оголошення переможця за найкращий монтаж на церемонії кінопремії «Оскар» цього тижня. Зазначимо, що вона була не єдиною представницею кіноіндустрії, яка висловила підтримку Україні. Зокрема сценарист фільму «Конклав» Пітер Строган, який отримав статуетку за найкращий адаптований сценарій, прикріпив до свого смокінгу жовто-блакитну стрічку. На питання журналіста The Variety, що означає ця стрічка, Строган відповів: «Це означає "Не відвертайтесь від України"».

Російська пропаганда часто підробляє сторіс в Інстаграмі відомих людей, щоб дискредитувати Україну. Раніше Укрінформ спростував подібні фейкові дописи нібито від імені художника Бенксі, співака Moby, акторів Джеймі Лі Кертіс та Сильвестра Сталлоне.

Вищезгаданий фейк спрямований на дискредитацію української влади та Президента Володимира Зеленського на тлі інциденту, що відбувся в Овальному кабінеті у Вашингтоні 28 лютого.

Як повідомляв Укрінформ, роспроп поширив фейк, що зустріч Зеленського з Трампом «коштувала» Україні $4-7 мільйонів.

Андрій Оленін

Portmone.Billing: зручна система для спрощення роботи ОСББ і комунальних підприємств

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-