Роспроп поширив фейк, що зустріч Зеленського з Трампом «коштувала» Україні $4-7 мільйонів

Роспроп поширив фейк, що зустріч Зеленського з Трампом «коштувала» Україні $4-7 мільйонів

Укрінформ
Пропагандисти підробили відео від імені агентства Bloomberg та новину газети The Wall Street Journal 

Російські пропагандистські ресурси поширюють відео нібито від імені американського агентства Bloomberg. У ролику йдеться, що українська делегація буцімто була змушена самостійно оплачувати візит до Вашингтона 28 лютого через суперечки, які виникли між Президентом України Володимиром Зеленським та очільником Білого дому Дональдом Трампом. Як стверджується, «джерелом» інформації виступає професор готельного менеджменту Університету Південної Юти Говард Ху. Посилаючись на нього, пропагандисти зазначають, що візит «коштував» українській стороні від 4 до 7 мільйонів доларів у той час як  за президентства Джо Байдена ці витрати покривались за рахунок бюджету США.

Це фейк. Такого відео немає ані на офіційному сайті Bloomberg, ані у його соцмережах.

Пропагандисти змонтували ролик з різних фотофрагментів, які можна знайти в Інтернеті. Серед них - фотографії Володимира Зеленського із Джо Байденом, які є у відкритому доступі в мережі. Пропагандисти також використали фото Говарда Ху з офіційного сайту Університету Південної Юти та світлину з рекламного буклета цього навчального закладу.

Крім цього, російські та в’єтнамські ЗМІ, а також боти у китайських соцмережах поширювали скріншот нібито новини з сайту газети The Wall Street Journal, де повідомляється, що українській делегації «довелося самостійно оплатити свій візит та перебування у США». І це, як стверджується, буцімто перший випадок, коли адміністрація президента США Дональда Трампа відмовилася покривати витрати іноземної делегації.

Це фейк. Його вже спростували іспанські фактчекери з видання Maldita та низка європейських журналістів. Вони з’ясували, що WSJ не робила такої публікації на своєму сайті чи у соцмережах. Також журналісти наголошують, що джерелом фейку є російське англомовне ЗМІ.

Подібний фейк створений задля дискредитації української влади та Президента Володимира Зеленського на тлі інциденту, що відбувся в Овальному кабінеті у Вашингтоні 28 лютого.

Як повідомляв Укрінформ, роспроп поширив фейк про «купівлю» сином Стефанчука елітної квартири у Варшаві. 

Андрій Оленін

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-