
Як російська пропаганда використала актрису із серіалу «Слово пацана» та колаборанта і паралімпійця проти Володимира Зеленського
У соцмережах Телеграм, Instagram та у YouTube російські боти поширюють пропагандистське відео, де спекулюють інавгураційною промовою Володимира Зеленського 2019 року. Власне у російських відео-роликах показані якраз таки наслідки повномасштабної війни, яку принесла в Україну РФ, утім це подається як нібито прямі наслідки діяльності українського уряду. Зокрема відео демонструє російські фейкові наративи – такі, як утиски російськомовних, насильницька мобілізація та завищені втрати у війні. Наприкінці ролика президент начебто тікає з країни з сумками грошей.

Дане відео – фейкове і маніпулятивне – знято росіянами з метою дискредитувати Володимира Зеленського та звинуватити його у війні, яку почала Росія.
Головні ролі у цьому ролику зіграли російські актори та спортсмени.
Літню жінку, над якою у ролику знущаються люди у військовій формі, зіграла російська акторка Тетяна Корнета. Акторську освіту вона отримувала в Харкові. На одному з російських сайтів для акторів вказано, що вона “володіє українською зі словником”.

Вона грає пенсіонерок у різних російських пропагандистських проєктах, найбільш відомим з яких є кримінальний серіал “Слово пацана” 2023 року.


Роль загиблого на війні чоловіка зіграв колаборант з Луганська Едуард Наумов. У його профілі вказано, що він володіє українською мовою.

У пропагандистських російських відео він знімався і раніше, зокрема у пропагандистському роликуу гітаційному ролику для російської партії ЛДПР.


Військового, який втратив ноги через війну, у пропагандистському відео зіграв російський паралімпієць Юрій Комаров. У 2014 році він був у російській команді з сейдж-хокею на Паралімпійських іграх у Сочі.


Російська пропаганда намагається розділити українське суспільство, звинувачуючи Володимира Зеленського у наслідках повномасштабної війни, яку РФ розпочала проти України.
Проте соціологи стверджують, що наразі успіхів у цьому російське ІПСО не має. За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), який проводився з 2 по 12 травня 2025 року, Володимиру Зеленському довіряють 74% українських громадян.
Як повідомляв Укрінформ, раніше роспроп вигадав фейк, що до екзаменаційних комісій українських ВНЗ входять працівники ТЦК.
Андрій Оленін