Аналітики прогнозують зміцнення гривні

Аналітики прогнозують зміцнення гривні

Укрінформ
Цього тижня в Україні триватиме помірне зміцнення гривні; в наступний понеділок курс може досягти 26,1 гривні за долар на міжбанку і 26,0-26,2 гривні за долар - на готівковому ринку.

Про це йдеться в прес-релізі Альпарі, який є в розпорядженні Укрінформу.

"Цього тижня ми очікуємо зниження курсу долара до гривні, хоча і більш помірними темпами. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 26,1 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 26,0/26,2 грн", - прогнозують аналітики Альпарі.

У компанії зазначають, що за минулий тиждень курс долара до гривні помітно знизився у всіх сегментах валютного ринку на 1,4-2,0%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 26,86 грн до 26,39 грн (-1,8%). Середні курси купівлі / продажу готівкового долара в банках за тиждень знизилися з 26,73/26,95 до 26,30/26,57 (-1,6%/-1,4%).

"Помітне зміцнення гривні відбувається завдяки накладенню відразу декількох сприятливих факторів. Серед них - сприятлива світова цінова кон'юнктура для основних товарів українського експорту, зокрема аграрної та металургійної продукції; наближення термінів сплати річних податків до держбюджету; слабкі обсяги імпорту товарів і репатріації дивідендів у валюті за рубіж, і чистий продаж валюти населенням", - підкреслюють аналітики.

Читайте також: Можливість обміну валюти онлайн знизить попит на готівковому ринку - аналітики

Як повідомляв Укрінформ, за даними Національного банку на 7 березня, офіційний курс гривні зміцнився з початку року на 4,4% - до 26,48 гривні за долар США.

Сприятлива ситуація на валютному ринку дає можливість НБУ поповнювати міжнародні резерви, не впливаючи на напрям руху курсу гривні. З початку року станом на 7 березня обсяги чистої купівлі валюти Національним банком склали близько 700 млн доларів США, з них понад 200 млн доларів США - за перший тиждень березня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-