Коболєв про борг Газпрому: "Накапало" більш як $100 мільйонів відсотків

Коболєв про борг Газпрому: "Накапало" більш як $100 мільйонів відсотків

650
Ukrinform
Перші надходження, які будуть отримані від продажу активів Газпрому в рахунок оплати боргу за рішенням Стокгольмського арбітражу на суму $2,7 млрд дол., можуть надійти на рахунок НАК вже наступного року.

Про це в інтерв'ю "Лівому берегу" сказав глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Вони нам винні приблизно 2,7 млрд доларів, "накапало" більш як 100 млн доларів відсотків. Поки ми наклали арешт на активи Газпрому, знерухомили. Наприклад, частку Газпрому в "Блакитному потоці", а вона коштує дуже дорого. Оцінювати частку Газпрому в другому "Блакитному потоці" я взагалі не беруся. Ми також зняли аргумент Газпрому в Шведському суді з приводу лінгвістичної експертизи, а це був їх єдиний аргумент по апеляції. Ми розбили його, тобто апеляція тепер для нас носить формальний характер", - розповів Коболєв, додавши, що у Газпрому не вийде розтягувати виплати за боргом роками.

На думку Коболєва, в якийсь момент Нафтогаз отримає активи Газпрому під реалізацію, після продажу НАК отримає кошти в рахунок боргу російської компанії.

"Думаю, абсолютно адекватно очікувати цього в наступному році. Проблема з "Газпромом" політична", - зазначив Коболєв.

Читайте також: Справа на $6 мільярдів: Газпром подав арбітражний позов проти України

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" за результатами двох судових розглядів в Стокгольмському арбітражі виграв у Газпрому 4,7 млрд дол. З цієї суми 2,1 млрд дол. було зараховано арбітрами в рахунок оплати за отриманий газ від Росії, а ще 2,6 млрд дол. НАК намагається стягнути з російської компанії. В наслідок несплати боргу, Газпром заборгував також понад 100 млн дол. штрафних санкцій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-