У Мехіко стартував амбітний проєкт с фокусом на українському мистецтві та кіно

У Мехіко стартував амбітний проєкт с фокусом на українському мистецтві та кіно

Фото
Укрінформ
У століці Мексики розпочався проєкт "На лінії фронту. Українське мистецтво, 2013-2019 рр.", який є першим у країні, що зосереджений на українському мистецтві і документальному кіно.

Про це повідомляється на сторінці Посольства України в Мексиці у Facebook.

"Мексиканська столиця разом з Посольством України і Посольством Грузії в Мексиці зустріла урочисте відкриття проєкту "На лінії фронту. Українське мистецтво, 2013-2019 рр.". Амбітна програма заходів триватиме протягом 5 місяців і покликана досліджувати, як сучасні художники і режисери інтерпретують бурхливу політичну і культурну ситуацію в Україні останніх шести років: від Революції Гідності та тимчасової російської окупації Кримського півострова до війни з Росією на сході України", - йдеться у дописі.

Відкриваючи захід, з вступним словом виступили директор Національного музею культур світу Глорія Артіс, директор з питань мовлення та програмування Національної сінетеки Іцель Суарез, координатор навчальних програм Музею пам'яті та толерантності Нельсон Карро Родрігес, які привітали гостей та підкреслили важливість тематики даного проєкту.

Секретар з питань культури Посольства України Владислав Бранашко і Радник Посольства Грузії Тамара Гамілагдішвілі-Гагуа розповіли присутнім про наслідки тривалої російської агресії та порушення Росією суверенітету та цілісності українських і грузинських територій, а також подякували організаторам виставки за докладені зусилля.

Кураторки Світлана Бідарєва та Ганна Дейкун донесли присутнім концепцію проєкту.

"Це перший проєкт в Мексиці, який зосереджується на українському сучасному мистецтві і документальному кіно. Це також перший великий показ українських художників в Латинській Америці. Виставка допоможе встановити міцні зв'язки між Мексикою та Україною і досліджувати, як мистецтво може демонструвати подібні соціальні проблеми в різних культурних умовах", - розповідає куратор проєкту Світлана Бедарева.

"Митці і вчені з Мексики, України і всього світу зможуть досліджувати, як художники відображають настрої, що виникають як наслідок соціально-політичних заворушень та міжнародних воєнних конфлікти, а також як бурхливі часи заохочують виробництво мистецтва на передовій. Для досягнення цієї мети ми зібрали команду відомих українських художників, які досягли своєї популярності в Україні і світі, взявши участь в масштабних міжнародних заходах, таких як Венеціанська бієнале, Маніфесту і Документа тощо", - зазначила співорганізатор виставки Ганна Дейкун.

Проєкт "На лінії фронту. Українське мистецтво, 2013-2019 рр." проходитиме з вересня 2019 по січень 2020 року в Мехіко і базується у трьох важливих культурних інститутах в Мехіко: Національному музеї культур світу, Музеї пам'яті й толерантності, де в продовж жовтня пройде серія лекцій та дискусійних панелей про політичну та культурну ситуацію в Україні. Національна Сінетека представлятиме документальні фільми українських кінорежисерів.

Проєкт реалізується за сприянням Посольства України в Мексиці, Міжнародного фонду "Відродження", Mironova Foundation.

Фото: Embajada de Ucrania en México / Посольство України в Мексиці у Facebook

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-