Окупанти тримають Джелялова у спецблоці для особливо небезпечних арештантів

Окупанти тримають Джелялова у спецблоці для особливо небезпечних арештантів

Укрінформ
У тимчасово окупованому Криму окупаційна влада тримає першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, журналіста Нарімана Джелялова (Джеляла) у спецблоці для особливо небезпечних арештантів.

Як передає Укрінформ, про це, з посиланням на адвоката Миколу Полозова, Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим повідомляє у Фейсбуці.

"Наріман так само перебуває в найжорстокішій ізоляції від зовнішнього світу. Ні газет, ні радіо, ні телевізора не має. За місяць йому передали лише п'ять листів (попри те, що в СІЗО у цензорів лежить величезна пачка з десятків, якщо не сотень листів, які йому надіслали друзі, знайомі та просто небайдужі люди). Зрозуміло, що це завдання, яке поставила перед собою влада, – заглушити голос Нарімана, тотально ізолювати його. Зробити вигляд, ніби його не існує", - повідомляє адвокат.

Читайте також: Джелялов: У матеріалах «справи» відсутні докази злочину, що приписують мені

Наразі Джелялову дозволяють брати книги з тюремної бібліотеки. Журналіста продовжують тримати у так званому "спецблоці" для особливо небезпечних арештантів.

За словами адвоката, Джелялов чекає на вручення обвинувального висновку, коли його підпише прокурор. 25 січня підконтрольний Росії "Верховний суд Криму" має розглянути апеляційну скаргу захисту на останнє продовження запобіжного заходу.

Представництво висловлює підтримку родині Джелялова і закликає Російську Федерацію "якнайскоріше звільнити Нарімана Джелялова або ж бодай припинити жорстку ізоляцію та покращити умови його незаконно утримання".

"Звертаємося до міжнародного співтовариства з закликом щодо посилення політико-дипломатичного тиску на Російську Федерацію у зв’язку з незаконним переслідуванням громадян України, створенням нелюдських і таких що принижують честь і гідність людини умов, та пропонуємо об’єднати зусилля задля якнайшвидшого припинення таких негативних проявів", - підкреслили у представництві.

Читайте також: Окупанти продовжують переслідування кримських татар та мілітаризацію дітей – HRW

Там нагадали, що Джелялов - український кримськотатарський політик, викладач, політолог та журналіст, Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, громадський активіст.

Як повідомляв Укрінформ, 3 і 4 вересня в Криму силовики провели незаконні обшуки та затримали першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова. 6 вересня районний "суд" Сімферополя заарештував його до 4 листопада, згодом строк продовжили до 23 січня.

Читайте також: «Суди» в окупованому Криму продовжують штрафувати учасників мирних зібрань

Наріману Джелялову спочатку висунули обвинувачення у пособництві в диверсії на газопроводі в селі Перевальне, а потім перекваліфікували обвинувачення у вчинення диверсії у складі організованої групи (п. "а" ч. 2 ст. 281 КК РФ) та незаконне придбання, зберігання та перевезення вибухових пристроїв, вчинених організованою групою (ч. 4 ст. 222.1 КК РФ). На початку листопада стало відомо, що Джелялову висунули ще одне обвинувачення - у контрабанді вибухового пристрою.

Фото: ghall.com.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-