Окупанти продовжують переслідування кримських татар та мілітаризацію дітей – HRW

Окупанти продовжують переслідування кримських татар та мілітаризацію дітей – HRW

Доповідь
Укрінформ
Окупаційна влада Російської Федерації у 2021 році в Криму продовжувала переслідувати кримських татар і проводила незаконний призов на строкову службу на тлі військової пропаганди серед школярів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється у доповіді правозахисної організації Human Rights Watch.

«Російська влада в Криму продовжувала переслідувати кримських татар, у тому числі прирівнюючи релігійні або політичні переконання до участі у «Хізб-ут-Тахрір» - організація заборонена в Росії як терористична, але легально діє в Україні. Десятки кримських татар продовжували відбувати строки за довільними обвинуваченнями в участі в цій організації. Багато хто із засуджених були активістами «Кримської солідарності» – групи, яка надає підтримку кримським татарам, заарештованим за політично мотивованими підставами», – йдеться у доповіді.

Читайте також: Трьом фігурантам «бахчисарайської справи» продовжили арешт до 20 квітня

Зазначається, що у лютому і серпні минулого року за аналогічними надуманими підставами було заарештовано 11 осіб. У вересні за надуманим обвинуваченням у «пособництві саботажу» заарештували Нарімана Джелялова, одного з небагатьох кримськотатарських лідерів, які залишилися на півострові. У тій самій справі затримали ще чотирьох представників кримськотатарської громади.

У березні в результаті чергової хвилі обшуків затримали чотирьох чоловіків і одну жінку з-поміж послідовників Свідків Єгови – їхня організація заборонена в Росії як екстремістська. Того самого місяця Віктор Сташевський був засуджений на шість з половиною років за «організацію діяльності екстремістської спільноти». Цей вирок став найсуворішим з тих, які ухвалювали в Криму послідовникам Свідків Єгови.

«Російська влада продовжувала закликати чоловіків на строкову службу, порушуючи міжнародне гуманітарне право. Призов на півострові проводився на тлі агітаційних кампаній та військової пропаганди серед школярів», - наголошується у доповіді.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2021 року Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим повідомило, що в Криму окупаційна влада Російської Федерації незаконно призвала до лав своєї армії щонайменше 31 тисячу українців на строкову службу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-