Справа Хізб ут-Тахрір

25 квітня 2022

22 березня 2022


В рф двох кримськотатарських активістів засудили до 17 і 13 років в’язниці

У вівторок Південний окружний військовий суд у м. Ростов-на-Дону оголосив обвинувальний вирок кримськотатарським активістам Тимуру Ялкабову та Ленуру Сейдаметову і призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на 17 та 13 років у колонії суворого режиму.

18 березня 2022

11 березня 2022


МЗС висловило протест через незаконні вироки фігурантам «другої сімферопольської групи»

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з рішенням про засудження за сфабрикованими росією звинуваченнями до позбавлення волі п’ятьох громадян України у справі так званої «другої сімферопольської групи "Хізб ут-Тахрір"».

10 березня 2022


Кримськотатарських активістів у росії засудили до тюрми - від 15 до 19 років

У російському Ростові-на-Дону Південний окружний військовий суд засудив кримськотатарських активістів із так званої другої Сімферопольської групи Хізб ут-Тахрір до позбавлення волі на термін від 15 до 19 років.

15 лютого 2022

11 лютого 2022

09 лютого 2022

07 лютого 2022


Адвокатів та рідних кримських політв'язнів не пускають до суду в Ростові

У Південному окружному військовому суді російського міста Ростов-на-Дону адвокатів та родичів кримських політв'язнів не пускають на засідання, мотивуючи повідомленням про замінування будівлі суду.

04 лютого 2022

03 лютого 2022

31 січня 2022


Сьогодні у Ростові відбудеться чергове судилище у так званій «справі Хізб ут-Тахрір»

У понеділок у Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону відбудеться судове засідання у так званій справі Хізб ут-Тахрір стосовно Аліма Суф’янова, Сейрана Хайретдінова та Олександра Сизикова.

28 січня 2022


Російські експерти не знайшли закликів до насильства в аудіо розмов кримських татар

У Південному окружному військовому суді в другій сімферопольській «справі Хізб ут-Тахрір» виступили російські експерти, які заявили, що не виявили закликів до насильства в аудіозаписі розмов обвинувачених.


Російські експерти не знайшли закликів до насильства в аудіо розмов кримських татар

У Південному окружному військовому суді в другій сімферопольській «справі Хізб ут-Тахрір» виступили російські експерти, які заявили, що не виявили закликів до насильства в аудіозаписі розмов обвинувачених.

27 січня 2022

25 січня 2022


Фігуранти «бахчисарайської справи» заявляють, що умови у російському СІЗО межують із тортурами

Апеляційний військовий суд РФ розглянув скаргу на вирок Південного окружного військового суду щодо фігуранта другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Едема Смаїлова і розглядає скарги інших фігурантів. Водночас підсудні заявили, що умови утримання у СІЗО-3 Новочеркаська «продовжують межувати з тортурами».

19 січня 2022

17 січня 2022

13 січня 2022


Трьом фігурантам «бахчисарайської справи» продовжили арешт до 20 квітня

Російський Південний окружний військовий суд продовжив на три місяці запобіжний захід трьом кримчанам з так званої "четвертої Бахчисарайської групи": Олександру Сизикову, який має інвалідність першої групи, - домашній арешт, Сейрану Хайредінову та Аліму Суф'янову - тримання в СІЗО.

30 грудня 2021


Захист подав до суду РФ клопотання про неприпустимі докази у «справі Зекір'ї Муратова»

У Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону на засіданні у «справі Зекір'ї Муратова» захист долучив до матеріалів висновки незалежних фахівців, які доводять неспроможність лінгво-релігієзнавчої експертизи, на підставі якої кримського татарина звинувачують у тероризмі.


Адміністрація російського СІЗО відправила до суду хворого кримського політв'язня

Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону переніс засідання стосовно політв'язня Вадима Бектемірова у зв'язку з поганим станом його здоров'я, але відмовив у направленні окремої ухвали на адресу СІЗО про недотримання його прав.

24 грудня 2021


Кримські адвокати готують до ЄСПЛ матеріали «справ» активістів, засуджених за мирні зібрання

Матеріали адміністративних справ проти активістів, засуджених рішенням кримського «суду» до різних термінів адміністративного арешту, готуються до подання до ЄСПЛ як такі, що порушують права людини на мирні зібрання і справедливий суд.

20 грудня 2021


Денісова закликала правозахисників сьогодні прийти на суд у «справі Хізб ут-Тахрір»

20 грудня у Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону відбудуться судові засідання у так званій «справі Хізб ут-Тахрір», які омбудсман Людмила Денісова закликала відвідати українського генконсула та міжнародних правозахисників.

14 грудня 2021


Кримські татари заявили в суді РФ, що не мають жодного відношення до тероризму

У Південному окружному військовому суді РФ завершилося слідство щодо другої сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір», фігуранти якої Ремзі Бекіров, Різа Ізетов, Шабан Умеров, Фархад Базаров і Раїм Айвазов заявили, що не мають жодного відношення до тероризму, який їм інкримінують.

13 грудня 2021

05 грудня 2021


У Росії завтра розглянуть апеляцію «другої бахчисарайської групи»

Завтра у Військовому апеляційному суді міста Власіха Московської області відбудеться розгляд апеляційної скарги захисників так званої "другої бахчисарайської групи" на вирок Південного окружного військового суду.

29 листопада 2021

25 листопада 2021

22 листопада 2021

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-