Справа Хізб ут-Тахрір

25 лютого 2021

17 лютого 2021

06 лютого 2021

05 лютого 2021

04 лютого 2021


Фігуранти «сімферопольської справи» заявили відвід всьому складу російського суду

Російський апеляційний військовий суд міського округу Власіха не задовольнив скарги адвокатів на продовження арешту фігурантам другої Сімферопольського «справи Хізб ут-Тахрір» Сейтвелі Сейтабдієву, Акиму Бекірову, Рустему Сейтхалілову, Асану Яникову і Ескендеру Сулейманову. Підсудними було заявлено відвід всьому складу суду і прокурору.

02 лютого 2021

28 січня 2021

27 січня 2021


Правозахисник: «суди» у Криму торік ув’язнили 24 особи, десять вироків – від 12 до 19 років

У 2020 році 24 людини в окупованому Криму були позбавлені волі за політичними та релігійними мотивами. У справах проти них «суди» використовують прихованих свідків і так званих експертів-лінгвістів.

15 січня 2021


Денісова обговорила з головою місії ООН доступ до незаконно арештованих у Криму

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова та голова Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер під час зустрічі обговорили питання доступу до громадян України, які незаконно утримуються на території тимчасово окупованого Криму.


Посольство США стурбоване затриманням 120 кримських татар на Керченському мосту

Посольство США в Україні висловило стурбованість затриманням російськими окупантами 120 кримських татар, які їхали в Ростов-на-Дону на засідання суду щодо білогірської «справи Хізб ут-Тахрір».

13 січня 2021

12 січня 2021


Трьох кримських татар етапували у Новочеркаськ, умови в СІЗО жахливі - адвокат

Засуджених до тривалих термінів покарання кримських татар Арсена Абхаїрова, Ескендера Абдулганієва і Рустема Емірусеїнова етапували з Ростовського СІЗО до Новочеркаська, де утримують у нелюдських умовах.


Україна вимагає від РФ скасувати вироки кримським татарам у «білогірській справі»

МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку із засудженням Південним окружним військовим судом РФ трьох громадян України у справі так званої білогірської групи Хізб ут-Тахрір за сфабрикованими звинуваченнями.


На Керченському мосту майже всю ніч утримували понад 100 кримських татар

Близько 120 кримськотатарських активістів, які їхали з Криму у Ростов-на-Дону на оголошення вироку у "справі Білогірської групи Хізб ут-Тахрір", майже всю ніч утримували на Керченському мосту співробітники російської ДПС.

11 січня 2021


Правозахисники закликають посилити санкції проти РФ за переслідування активістів у Криму

Правозахисні організації України оприлюднили заяву із закликом засудити дії Росії щодо переслідування активістів в окупованому Криму і посилити санкції проти держави-окупанта.


У російському суді з останнім словом виступлять фігуранти «білогірської справи» - Чубаров

У понеділок в Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону (Росія) відбудеться заключне засідання по білогірської "справі Хізб ут-Тахрір", у ході якої очікується винесення вироків кримським татарам Еневеру Омерову, Різе Омерову і Айдеру Джеппарову.

07 січня 2021

05 січня 2021


Обвинувачення проти кримських татар в тероризмі побудовані на брехні - політв'язень Гафаров

Фігурант другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір», інвалід 2-ї групи Джеміль Гафаров зміг ознайомитися лише з 38 з 57 томів кримінальної «справи», побудованої, за його словами, на брехні і фальсифікації.

04 січня 2021


Кримського татарина, який хворів на COVID-19 у російській колонії, ще на 15 діб залишили у ШІЗО

Українському політв'язню Теймуру Абдуллаєву, який перебуває у ВК-2 в башкирському місті Салаваті і там захворів на COVID-19, 28 грудня, після закінчення десятиденного терміну ШІЗО, продовжили перебування там ще на 15 діб.

30 грудня 2020


Окупанти в Криму привезли на «суд» Сулейманова в поліетиленовому костюмі

На попереднє «судове» засідання в Південному окружному військовому суді (РФ) у справі фігурантів другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» активіста Ескендера Сулейманова, який утримується в карантинній камері, вивели в поліетиленовому костюмі і масці.

29 грудня 2020


Суд РФ вирішив етапувати п'ятьох кримських татар до ростовського СІЗО

Російський військовий суд у Ростові-на-Дону відхилив усі клопотання адвокатів, поданих на попередньому слуханні щодо першої п'ятірки другої сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір», а також прийняв рішення про продовження арешту кримських татар та етапування їх із Криму до ростовського СІЗО-1.


Генконсул України відвідав у ростовському СІЗО політв'язнів із Криму

Генеральний консул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський відвідав політв'язнів Рустема Сеїтмеметова, Сейтумера Сейтумерова та Османа Сейтумерова, відправлених з Криму по етапу в СІЗО-1 Ростова-на-Дону.

28 грудня 2020

26 грудня 2020


В окупованому Криму знову відбувся одиничний пікет проти звинувачень татар в тероризмі

У суботу в окупованому Криму в центрі Сімферополя на площі Куйбишева відбувся одиничний пікет дружини обвинуваченого у «справі Хізб ут-Тахрір» (Білогірська група) Айдера Джапарова.

25 грудня 2020


В окупованому Криму родичка фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» вийшла на одиночний пікет

У п'ятницю в окупованому Криму кримська татарка Фатма Ісмаїлова вийшла на одиночний пікет, протестуючи проти того, що її батько і брат можуть отримати терміни від 13 до 19 років за уявний тероризм, а чоловік уже відбуває вирок терміном 13,5 років.

23 грудня 2020


Двох кримських татар хочуть запроторити на 18 і 19 років - окупанти «шиють» теракт

У середу на засіданні Південного окружного військового суду російський прокурор запросив фігурантам Білогірської групи «справи Хізб ут-Тахрір» вироки від 13 до 19 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

22 грудня 2020

18 грудня 2020


Суд у Ростові продовжив домашній арешт кримчанину Сулейманову ще на два місяці

Ростовський Південний окружний військовий суд продовжив на два місяці домашній арешт фігуранту третьої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Амету Сулейманову, не дозволивши йому брати участь в засіданні по відеозв'язку і наполігши на його виїзді з Криму в Ростов-на-Дону, попри інвалідність.


Російський суд заборонив відкритий процес у «третій бахчисарайській справі»

Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону не допустив на засідання у «справі третьої бахчисарайської групи Хізб ут-Тахрір» родичів обвинувачених і журналістів, хоча зала суду це дозволяла.

15 грудня 2020


Окупанти залишили під арештом кримськотатарського активіста Аметова

Суд у тимчасово окупованому Криму продовжив арешт до 14 січня 2021 року кримськотатарському активісту Енверу Аметову. Також йому було залишено в силі рішення про обмеження терміну ознайомлення з матеріалами його «кримінальної справи».

14 грудня 2020

11 грудня 2020

08 грудня 2020


Політв’язень «алуштинської справи» через хвору ногу не може виходити з камери СІЗО

Фігурант алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір» Руслан Месутов, який утримується на четвертому поверсі ростовського СІЗО, через хворобу ноги не може виходити на прогулянки і просить перевести його в камеру на першому поверсі.

07 грудня 2020


Кримського татарина з інвалідністю та підозрою на коронавірус везуть до СІЗО у Ростов

Південний окружний військовий суд у м.Ростові-на-Дону на своєму попередньому слуханні доручив конвоювати до ростовського СІЗО №1 Зекір'ю Муратова, заарештованого за підозрою в причетності до організації "Хізб ут-Тахрір".

30 листопада 2020


Покарання за одиночний пікет: окупанти відкрили справу проти матері кримського татарина

Проти матері фігуранта червоногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» Арсена Абхаїрова Зеліху Абхаїрову порушили адміністративну справу і проводиться службове розслідування за ознаками правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 20.2 КоАП Росії.

29 листопада 2020


«Сімферопольська справа»: захист Сулейманова не встиг ознайомитися з матеріалами справи

Фігурант другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Ескендер Сулейманов через обмеження йому термін ознайомлення з матеріалами кримінальної «справи», з 57 томів встиг прочитати лише 37 томів.

20 листопада 2020


Чубаров просить Зеленського допомогти врятувати кримчанина Абдуллаєва із ШІЗО

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав Президента Володимира Зеленського терміново залучити міжнародні інститути з метою порятунку життя і здоров'я Теймура Абдуллаєва, якого знову кинули до штрафного ізолятора.

16 листопада 2020

13 листопада 2020


Суд у Росії відхилив апеляцію на продовження арешту трьом кримським татарам

Апеляційний суд у м Власіха Московської області залишив у силі рішення Південного окружного військового суду про продовження до 15 січня 2021 року арешту трьом кримським фігурантам Білогірської групи «справи Хізб ут-Тахрір».

12 листопада 2020


Кримського татарина з ознаками коронавірусу з психлікарні відправили у СІЗО

Фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» Еміль Зіядінов після відправлення його в Кримську психіатричну лікарню, відмовився від проведення психіатричної експертизи, у зв'язку з чим лікарі цієї лікарні не надали йому медичну допомогу при захворюванні з ознаками коронавірусу.

11 листопада 2020


Затриманого біля Криму експосадовця МВС можна обміняти на політв'язнів Кремля - Чубаров

Рефат Чубаров вважає за можливе обміняти заарештованого на адмінкордоні з окупованим Кримом колишнього заступника начальника ГУ МВС України в АРК Миколу Федоряна на кримськотатарських політв'язнів.

09 листопада 2020


Суд відправив під арешт експосадовця МВС, який допомагав окупантам

Суд у Херсоні обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою керівнику так званого «Управління транспорту Республіки Крим», якого затримала контррозвідка СБУ на адмінмежі з окупованим півостровом.


Адвокат відвідав політв'язня Сізікова у психлікарні Севастополя

В окупованому Криму адвокат Едем Семедляєв відвідав фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Олександра Сізікова, який перебуває на примусовій судово-психіатричній експертизі в стаціонарі Севастопольської психлікарні.

08 листопада 2020


Дружини політв'язнів «другої Бахчисарайської групи» отримали побачення в ізоляторі

Дружини отримали дозвіл на побачення зі своїми чоловіками - політв'язнями другої бахчисарайської групи по «справі Хізб ут-Тахрір» Сервером Зекір'яєвим, Марленом Асановим, Едемом Смаїловим і Тимуром Ібрагімовим.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-