Справа Хізб ут-Тахрір

03 серпня 2021

30 липня 2021


Суд РФ відмовився викликати експертів у справі кримських татар, яким «світить» по 19 років

Російський суд відмовив захисту фігурантів алуштинської "справи Хізб ут-Тахрір" у виклику двох експертів, на підставі тверджень яких чотирьом кримським татарам запитують покарання від 14 до 19 років позбавлення волі.

29 липня 2021

28 липня 2021


Сьогодні в РФ та окупованому Криму пройдуть два «суди» над українськими політв’язнями

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявляє, що у середу, 28 липня, відбудуться чергові судові засідання над незаконно утримуваними Російською Федерацією громадянами України.

27 липня 2021

26 липня 2021


У Росії та окупованому Криму відбудуться судилища у справі українських політв’язнів

У Російській Федерації в Ростові-на-Дону сьогодні відбудеться судове засідання у справі кримських політв’язнів Аліма Суф'янова та Сейрана Хайредінова, в окупованому Криму - розгляд «справи Ільвера Аметова».

23 липня 2021


«Суд» у Криму залишив у силі арешт фігурантам третьої сімферопольської групи

Так званий Верховний «суд» Криму, розглянувши апеляційну скаргу на арешт строком на півроку фігурантів третьої сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір» Ленура Сейдаметова й Тимура Ялкабова, залишив у силі рішення Київського районного «суду» від 22 червня.


Окупанти відправили до ШІЗО двох кримських татар за здійснення нічної молитви

Засуджені російським судом політв'язні з Криму Айдер Саледінов та Рустем Ісмаїлов утримуються в ШІЗО за спробу здійснення нічної молитви, обов'язкової в день Курбан-Байраму (свята жертвопринесення).

21 липня 2021


Суд у Росії відклав засідання через хворобу фігурантів «другої сімферопольської справи»

У Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону скасували засідання у справі фігурантів другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» у зв'язку з хворобою декількох фігурантів.

16 липня 2021


Окупанти назвали секретною інформацію про здоров'я кримського політв'язня

Опозиційний російський політик і головний редактор газети «За права людини» Лев Пономарьов звернувся до Ростовського управління ФСВП з вимогою надати інформацію про здоров'я Сервета Газієва, що переніс мікроінсульт у СІЗО.

14 липня 2021


Кримський адвокат написав скарги через участь Бекірова в суді з температурою

Адвокат Едем Семедляєв написав три скарги у зв'язку з рішенням головуючого в російському суді про продовження слухання за участю його підзахисного Ремзі Бекірова, попри його високу температуру

13 липня 2021


Кримському політв’язню Бекірову стало зле в російському суді

У вівторок, 13 липня, під час засідання російського суду у другій сімферопольській «справі Хізб ут-Тахрір» політв'язню, журналісту Ремзі Бекірову стало зле, та лікарі, які прибули до суду, повідомили, що він може продовжити брати участь у процесі.

09 липня 2021


«Суд» у Криму продовжив арешт політв'язню Еюпову і розпорядився етапувати його до РФ

"Суд" в окупованому Криму продовжив на півроку утримання під вартою Азамату Еюпову, обвинуваченому в причетності до партії "Хізб ут-Тахрір". Також окупанти вирішили етапувати кримського татарина до Ростова-на-Дону.


Денісова вимагає від РФ звільнити з-під арешту кримського татарина, в якого стався мікроінсульт

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вимагає від своєї російської колеги Тетяни Москалькової посприяти в обранні запобіжного заходу, не пов'язаного з арештом, кримському татарину Сервету Газієву, в якого у СІЗО в Ростові-на-Дону стався мікроінсульт.

08 липня 2021


Російський суд продовжив до 22 жовтня арешт трьом кримським татарам

Російський суд у Ростові-на-Дону продовжив на три місяці - до 22 жовтня - тримання під вартою Рустему Сейтмеметову і братам Осману та Сейтумеру Сейтумеровим, безпідставно звинуваченим у причетності до терористичної організації.

02 липня 2021


Російські тюремники приховують реальний стан здоров'я кримського політв'язня

Адвокат політв'язня, інваліда другої групи Джеміля Гафарова вважає, що медустанови російської кримінально-виконавчої системи приховують реальний стан здоров'я його підзахисного, побоюючись підстав для зміни йому запобіжного заходу з утримання під вартою на домашній арешт.

01 липня 2021


Троє кримських татар захворіли на COVID-19 у російському СІЗО

Адвокат Айдер Азаматов заявив, що в російському СІЗО-5 м. Ростов-на-Дону «вирує COVID», у зв'язку з чим фігурантам другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір», які перебувають там, необхідно змінювати запобіжний захід.

29 червня 2021

24 червня 2021


Суди РФ обмежують присутність родичів та адвокатів кримських політв'язнів у залі - Денісова

Під час розгляду справ "Хізб ут-Тахрір» суди Російської Федерації допускають до засідань обмежену кількість людей, через що рідні та інколи захисники не можуть бути присутніми у залі.

18 червня 2021

02 червня 2021


Українському політв'язню на суді РФ забороняли говорити кримськотатарською – Денісова

Українському політв’язню, кримському татарину Ленуру Халілову, якого наразі судить Південний військовий окружний суд (Ростов-на-Дону), головуючий суддя забороняв надавати покази рідною кримськотатарською мовою за допомогою перекладача.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-