Справа Хізб ут-Тахрір

29 квітня 2021


Суд РФ допитав секретного свідка, який неправильно називав селища в Криму

У Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону секретний свідок, допитаний на засіданні щодо другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір», неправильно вказував назви кримських населених пунктів, які описував під час допиту.


Правозахисний фонд Клуні закликає РФ скасувати вирок сімом кримським політв'язням

Правозахисний фонд «За справедливість», заснований голлівудським актором Джорджем Клуні та його дружиною адвокатом Амаль Клуні, закликав Росію скасувати обвинувальний вирок щодо фігурантів другої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

27 квітня 2021


Кримськотатарський активіст вимагає на процесі в Ростові умов для запису ходу суду

У Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону фігурант другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Різа Ізетов звернувся з клопотанням надати обвинуваченим умови для ведення записів ходу процесу і фіксування свідчень свідків.

23 квітня 2021


Справу арештованого у Криму Ернеста Ібрагімова долучили до «другої бахчисарайської групи»

«Справа» заарештованого в лютому 2021 року Ернеста Ібрагімова розслідується у стислі терміни і близька до завершення, оскільки окупанти включили до неї більшу частину матеріалів з кейсу «справи другої бахчисарайської групи».

22 квітня 2021

13 квітня 2021

09 квітня 2021


Суд РФ подовжив на три місяці арешт чотирьом кримським татарам

У Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону винесено рішення про подовження на три місяці запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою фігурантам алуштинської групи «справи Хізб ут-Тахрір».

08 квітня 2021

07 квітня 2021


Свідчення співробітника ФСБ у кримських «справах» не мають підтверджених джерел – адвокат

У Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону в рамках сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» було допитано як свідка обвинувачення співробітника ФСБ Миколу Артикбаєва, свідчення якого не мали жодного підтвердженого джерела.

06 квітня 2021


Справи кримських татар: ФСБшник не мав кваліфікації для запису стенограм — експерт

У Південному окружному військовому суді на засіданні у другій сімферопольській групі «справи Хізб ут-Тахрір» під час допиту співробітника ФСБ Рената Валіуліна стало відомо, що він самостійно робив стенограми записаних розмов підсудних з аудіоносіїв, не маючи на те необхідної кваліфікації.

02 квітня 2021

31 березня 2021

30 березня 2021

29 березня 2021

26 березня 2021

23 березня 2021


Суд РФ не знайшов «заклики до тероризму» у стенограмах аудіозаписів розмов кримських татар

У Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону у представлених звинуваченнях стенограм аудіозаписів, які нібито доводять "причетність до тероризму" фігурантів другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір", жодних закликів до насильницьких дій не виявлено.

20 березня 2021

17 березня 2021


Політв'язням Кремля не дали на «суді» свідчити кримськотатарською мовою - Денісова

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявляє про порушення процесуальних прав незаконно утримуваних Росією кримських татар Ремзі Бекірова, Ризи Ізетова, Раїма Айвазова, Шабана Умерова та Фархода Базарова під час учорашнього судового засідання у Ростові-на-Дону (РФ).


Кримський політв'язень Айвазов розповів в ростовському суді про тортури і погрози

Політв'язень у справі другої сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір» Раїм Айвазов заявив у суді про тортури з боку співробітників ФСБ і погрози вбивством, якщо він не обмовить інших фігурантів «справи».


Адвокат привіз політв'язню Абдуллаєву в ШІЗО медпрепарати

Адвокат відвідав в ІК-2 башкирського міста Салавата українського політв'язня в РФ, кримчанина Теймура Абдуллаєва, який знаходиться в ШІЗО на постільному режимі, при цьому передав йому тонометр для вимірювання тиску і ліки.

11 березня 2021

05 березня 2021

25 лютого 2021

17 лютого 2021

06 лютого 2021

05 лютого 2021

04 лютого 2021


Фігуранти «сімферопольської справи» заявили відвід всьому складу російського суду

Російський апеляційний військовий суд міського округу Власіха не задовольнив скарги адвокатів на продовження арешту фігурантам другої Сімферопольського «справи Хізб ут-Тахрір» Сейтвелі Сейтабдієву, Акиму Бекірову, Рустему Сейтхалілову, Асану Яникову і Ескендеру Сулейманову. Підсудними було заявлено відвід всьому складу суду і прокурору.

02 лютого 2021

28 січня 2021

27 січня 2021


Правозахисник: «суди» у Криму торік ув’язнили 24 особи, десять вироків – від 12 до 19 років

У 2020 році 24 людини в окупованому Криму були позбавлені волі за політичними та релігійними мотивами. У справах проти них «суди» використовують прихованих свідків і так званих експертів-лінгвістів.

15 січня 2021


Денісова обговорила з головою місії ООН доступ до незаконно арештованих у Криму

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова та голова Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер під час зустрічі обговорили питання доступу до громадян України, які незаконно утримуються на території тимчасово окупованого Криму.


Посольство США стурбоване затриманням 120 кримських татар на Керченському мосту

Посольство США в Україні висловило стурбованість затриманням російськими окупантами 120 кримських татар, які їхали в Ростов-на-Дону на засідання суду щодо білогірської «справи Хізб ут-Тахрір».

13 січня 2021

12 січня 2021


Трьох кримських татар етапували у Новочеркаськ, умови в СІЗО жахливі - адвокат

Засуджених до тривалих термінів покарання кримських татар Арсена Абхаїрова, Ескендера Абдулганієва і Рустема Емірусеїнова етапували з Ростовського СІЗО до Новочеркаська, де утримують у нелюдських умовах.


Україна вимагає від РФ скасувати вироки кримським татарам у «білогірській справі»

МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку із засудженням Південним окружним військовим судом РФ трьох громадян України у справі так званої білогірської групи Хізб ут-Тахрір за сфабрикованими звинуваченнями.


На Керченському мосту майже всю ніч утримували понад 100 кримських татар

Близько 120 кримськотатарських активістів, які їхали з Криму у Ростов-на-Дону на оголошення вироку у "справі Білогірської групи Хізб ут-Тахрір", майже всю ніч утримували на Керченському мосту співробітники російської ДПС.

11 січня 2021


Правозахисники закликають посилити санкції проти РФ за переслідування активістів у Криму

Правозахисні організації України оприлюднили заяву із закликом засудити дії Росії щодо переслідування активістів в окупованому Криму і посилити санкції проти держави-окупанта.


У російському суді з останнім словом виступлять фігуранти «білогірської справи» - Чубаров

У понеділок в Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону (Росія) відбудеться заключне засідання по білогірської "справі Хізб ут-Тахрір", у ході якої очікується винесення вироків кримським татарам Еневеру Омерову, Різе Омерову і Айдеру Джеппарову.

07 січня 2021

05 січня 2021


Обвинувачення проти кримських татар в тероризмі побудовані на брехні - політв'язень Гафаров

Фігурант другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір», інвалід 2-ї групи Джеміль Гафаров зміг ознайомитися лише з 38 з 57 томів кримінальної «справи», побудованої, за його словами, на брехні і фальсифікації.

04 січня 2021


Кримського татарина, який хворів на COVID-19 у російській колонії, ще на 15 діб залишили у ШІЗО

Українському політв'язню Теймуру Абдуллаєву, який перебуває у ВК-2 в башкирському місті Салаваті і там захворів на COVID-19, 28 грудня, після закінчення десятиденного терміну ШІЗО, продовжили перебування там ще на 15 діб.

30 грудня 2020


Окупанти в Криму привезли на «суд» Сулейманова в поліетиленовому костюмі

На попереднє «судове» засідання в Південному окружному військовому суді (РФ) у справі фігурантів другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» активіста Ескендера Сулейманова, який утримується в карантинній камері, вивели в поліетиленовому костюмі і масці.

29 грудня 2020


Суд РФ вирішив етапувати п'ятьох кримських татар до ростовського СІЗО

Російський військовий суд у Ростові-на-Дону відхилив усі клопотання адвокатів, поданих на попередньому слуханні щодо першої п'ятірки другої сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір», а також прийняв рішення про продовження арешту кримських татар та етапування їх із Криму до ростовського СІЗО-1.


Генконсул України відвідав у ростовському СІЗО політв'язнів із Криму

Генеральний консул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський відвідав політв'язнів Рустема Сеїтмеметова, Сейтумера Сейтумерова та Османа Сейтумерова, відправлених з Криму по етапу в СІЗО-1 Ростова-на-Дону.

28 грудня 2020

26 грудня 2020


В окупованому Криму знову відбувся одиничний пікет проти звинувачень татар в тероризмі

У суботу в окупованому Криму в центрі Сімферополя на площі Куйбишева відбувся одиничний пікет дружини обвинуваченого у «справі Хізб ут-Тахрір» (Білогірська група) Айдера Джапарова.

25 грудня 2020


В окупованому Криму родичка фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» вийшла на одиночний пікет

У п'ятницю в окупованому Криму кримська татарка Фатма Ісмаїлова вийшла на одиночний пікет, протестуючи проти того, що її батько і брат можуть отримати терміни від 13 до 19 років за уявний тероризм, а чоловік уже відбуває вирок терміном 13,5 років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-