Україна звинуватила РФ у руйнуванні «флангової зони» в окупованому Криму

Україна звинуватила РФ у руйнуванні «флангової зони» в окупованому Криму

Укрінформ
Російська агресія проти України та мілітаризація тимчасово окупованого Криму фактично призвели до руйнування так званої "флангової зони" на півдні України, визначеної Договором про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ).

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявила у п’ятницю у Відні делегація України під час 6-ї оглядової конференції з розгляду Договору про звичайні збройні сили в Європі.

"Агресивні дії Російської Федерації та прискорена мілітаризація Москвою тимчасово окупованого Кримського півострова де-факто зруйнувала південну "флангову зону" (на півдні України в рамках ДЗЗСЄ – ред.). Росія перетворила частину "флангової зони" – окупований Крим – на плацдарм для наступу вглиб материкової України. Як держава-агресор, Росія навмисно і прямо підірвала Ташкентську угоду", - заявили в українській делегації.

Читайте також: Штати в ОБСЄ: прогрес на сході України залежить від політичної волі Росії

Було підкреслено, що Україна надає великого значення ДЗЗСЄ і суворо дотримувалася його положень з моменту підписання 17 липня 1992 р. – Україна прийняла 888 перевірок та провела 706 перевірок на території інших держав-учасниць. Зокрема, це стосувалося і визначених ДЗЗСЄ та Ташкентською угодою додаткових обмежень щодо зберігання озброєння та військової техніки для так званої "флангової зони", яка поширюється на Запорізьку, Херсонську, Миколаївську області та АР Крим.

Українські дипломати нагадали, що у той час, як у 2006 році Україна добровільно та в односторонньому порядку знизила свій максимальний рівень звичайних озброєнь, Росія у 2017 році призупинила свою участь у ДЗЗСЄ, а вже в серпні 2008 року РФ розпочала військове вторгнення до Грузії – у "фланговій зоні" відповідно до ДЗЗСЄ.

"У 2014 році Росія розпочала раптову збройну агресію проти України, розпочавши її також у "фланговій зоні": у місті Севастополі та Автономній Республіці Крим. В результаті окупації частини території України понад 44 тис. квадратних кілометрів, в межах АР Крим, м.Севастополь та деяких районів Донецької і Луганської областей, було виведено із зони застосування Договору про звичайні збройні сили у Європі", - заявили в делегації України.

Читайте також: Україна надала партнерам пропозиції щодо протидії пануванню Росії у Чорному морі - Кулеба

Також була наголошено на тому, що через військове вторгнення Росії та тимчасову окупацію території Криму "припинили діяти режими перевірки, визначені не лише Договором про звичайні збройні сили у Європі, а й Віденським документом 2011 року та Договором про відкрите небо".

"Ця окупована Росією територія стала непрозорою "сірою" зоною, в якій Москва зосереджує неконтрольовану кількість ударного озброєння", - заявили в українській делегації.

Окремо було вказано на те, що ці "флангові" обмеження ДЗЗСЄ, які не виконує і порушує Росія, перешкоджають здатності України захищати свій суверенітет та територіальну цілісність і що для реагування на загрозу з окупованого Криму "Україна має протиставити відповідні сили та засоби для стримування подальших можливих наступальних дій і бути готовою реагувати симетрично на виклики з боку РФ".

Читайте також: Пентагон анонсував візит міністра оборони до України наступного тижня

Договір про звичайні збройні сили в Євро́пі — був підписаний 19 листопада 1990 року в Парижі вищими представниками урядів і міністрами закордонних справ 22 держав–учасниць.

Район застосування Договору охоплює всю сухопутну територію держав-учасниць в Європі від Атлантичного океану до Уральських гір. Для кожної держави були визначені максимальні рівні для наявності п'яти категорій звичайних озброєнь (бойові танки, бойові броньовані машини, артсистеми калібру понад 100 мм, бойові літаки та ударні вертольоти).

Договір був ратифікований Верховною Радою України 1 липня 1992 року та є безстроковим.

Після ліквідації Організації Варшавського договору і розпаду СРСР на окремі держави учасники Договору уклали Угоду про адаптацію, яка відображала ці зміни. 19 листопада 1999 у Стамбулі підписано Угоди щодо адаптації Договору про ЗЗСЄ. Основними напрямками адаптації Договору є еволюція обмежень озброєнь та військової техніки, перегляд функціонування Договору в сучасних умовах, регулювання розміщення іноземних військ, вдосконалення системи контролю та обміну інформацією.

Читайте також: Столтенберг вкотре назвав Росію першою серед загроз для НАТО

21 вересня 2000 Верховна Рада України ратифікувала Угоду щодо адаптації Договору про ЗЗСЄ.

Росія також підписала і ратифікувала цю Угоду. Країни-члени НАТО не стали її ратифікувати, доки Росія не виконає своїх зобов’язань вивести свої війська з території Грузії та Молдови.

Москва наполягає, що нинішній стан, який визначають ці документи, загрожує її безпеці, і домагається переукладання частини їхніх положень на вигідних для себе умовах.

14 липня 2007 року президент Росії Володимир Путін підписав указ «Про тимчасове зупинення Російською Федерацією чинності Договору про звичайні збройні сили в Європі та пов'язаних із ним міжнародних договорів». Після цього Росія ще вимагала від США та Великої Британії дані про чисельність їх сил у Європі, у 2011 році у наданні таких даних — через тимчасове зупинення Росією чинності Договору — Росії було відмовлено.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-