
США мають стати частиною Мінського процесу - генерал Годжес
США мають стати частиною Мінського процесу, а також посилити свою роль у регіоні Чорного моря, де у Росії найбільше стратегічних інтересів.
03 березня 2021
США мають стати частиною Мінського процесу, а також посилити свою роль у регіоні Чорного моря, де у Росії найбільше стратегічних інтересів.
26 лютого 2021
Однією з цілей Кримської платформи, саміт якої відбудеться 23 серпня, є широке обговорення проблем Криму з міжнародними партнерами в постійному режимі.
25 лютого 2021
Друга постійна протимінна група НАТО (SNMCMG2) увійшла в акваторію Чорного моря у четвер, 25 лютого, в рамках першого розгортання сил Альянсу в 2021 році.
15 лютого 2021
АТ "Укрзалізниця" бере участь у створенні нового транспортного коридору між Балтійським і Чорним морями для збільшення вантажопотоку між Польщею, Швецією, Туреччиною та Україною.
12 лютого 2021
Синоптики попереджають про сильний вітер та шторм на акваторіях Чорного та Азовського морів.
11 лютого 2021
Винищувачі Північноатлантичного Альянсу за два дні перехопили декілька російських бомбардувальників над Чорним морем та біля норвезького узбережжя.
Синоптики попереджають про сильні пориви вітру та шторм на акваторіях Чорного та Азовського морів.
10 лютого 2021
Американські есмінці «Портер» і «Дональд Кук» вийшли з Чорного моря, де протягом 17 днів проводили спільні операції з союзниками та партнерами по НАТО.
09 лютого 2021
Північноатлантичний Альянс визнає стратегічну важливість безпеки Чорноморського регіону для всіх союзників та для країн-партнерів, та не допустить одноосібного домінування Росії в Чорному морі.
04 лютого 2021
Північноатлантичний Альянс у відповідь на стратегічні виклики та загрози продовжує підтримувати присутність в регіоні Чорного моря й отримує у цих зусиллях потужну підтримку від країн-партнерів – України та Грузії.
01 лютого 2021
В акваторії Чорного моря катерна тактична група із залученням морської авіації Військово-морських сил України разом з американськими есмінцем і кораблем забезпечення провели спільні тренування на морі.
29 січня 2021
Ракетні есмінці Військово-морських сил США «Портер» і «Дональд Кук» провели у Чорному морі багатогалузеву морську операцію за участі літаків.
28 січня 2021
Ракетний есмінець типу «Арлі Берк» USS Porter увечері в четвер увійшов до Чорного моря для здійснення операцій з морської безпеки у регіоні.
Ракетний есмінець типу «Арлі Берк» USS Porter вирушив до Чорного моря для здійснення операцій з морської безпеки у регіоні.
25 січня 2021
Танкер USNS Laramie пройшов протоку Дарданелли і зайшов у Чорне море для заправки ракетного есмінця Donald Cook.
24 січня 2021
Військово-морські сили США та повітряне командування НАТО провели першу спільну тренувальну місію у Чорному морі у 2021 році.
В акваторію Чорного моря увійшов американський ракетний есмінець Donald Cook.
18 січня 2021
У турецькому Бартині дістали з води тіла двох українців - членів екіпажу суховантажу Arvin. Таким чином кількість загиблих сягнула трьох, ще трьох моряків шукають.
Arvin став сьомим судном радянського проекту 2-95A/R, яке загинуло на Чорному морі за останні 20 років
Українські моряки екіпажу суховантажу Arvin подякували за свій порятунок екіпажу корабля берегової охорони, який попри вкрай складні погодні умови та ризикуючи власним життям, врятували їхні життя.
17 січня 2021
Стали відомі імена моряків, які були врятовані з суховантажу, що затонув у Чорному морі біля берегів турецької провінції Бартин.
У Чорному морі біля берегів турецької провінції Бартин триває пошуково-рятувальна операція - шукають моряків із затонулого суховантажу. У лікарні перебуває 6 моряків, серед яких п'ятеро українців, один загинув, ще 5 шукають.
16 січня 2021
Новозбудований розвідувальний корабель "Сімферополь" проєкту "Лагуна", що ввійде цього року до сил постійної бойової готовності Військово-морських сил ЗСУ, здійснив вихід у Чорне море для випробувань.
15 січня 2021
Північноатлантичний Альянс має «велике занепокоєння» з приводу масштабного нарощування військових спроможностей Росії, зокрема, в регіоні Чорного моря та в Криму.
22 грудня 2020
Державна екологічна інспекція приєднається до розробки цифрової платформи GPML, яка ініціюється Програмою ООН з навколишнього середовища та дозволить відслідковувати засмічення моря.
18 грудня 2020
Міністр оборони Туреччини Хулусі Акара відзначив, що переговори у форматі «Квадрига» були успішними та окреслили намічені раніше рамки двосторонньої співпраці.
16 грудня 2020
Україна готова поглибити системну взаємодію зі США, а також з НАТО, ставши їх ключовим союзником у Чорноморському регіоні для більш ефективного реагування на виклики безпеці в регіоні з боку Росії.
15 грудня 2020
Країни Заходу повинні збільшити присутність своїх сил у Чорному морі, аби зробити максимально дискомфортним перебування нелегальних російських баз у Криму.
Геополітична картина починає змінюватися, і Україні потрібно знайти партнерів, які погодяться увійти з нею до військово-політичного союзу.
09 грудня 2020
Забруднення акваторії у Чорноморську (Одещина) нафтою, яке ймовірно спричинене розливом з судна «Аметист», мають ліквідувати власник судна - КП «Морська пошуково-рятувальна служба», а також Адміністрація морських портів України.
02 грудня 2020
Альянс не уявляє безпеку Чорного моря без України та Грузії й більшість країн-членів НАТО підтримують майбутнє членство нашої країни в Альянсі.
Питання безпеки в Чорноморському регіоні, так само як і діалог НАТО з Україною й Грузією з цього питання, залишається критично важливою темою для Північноатлантичного альянсу.
30 листопада 2020
Союзники по Північноатлантичному альянсу у середу мають намір обговорити напрямки політичного та практичного співробітництва з партнерами у регіоні Чорного моря за участю міністрів закордонних справ України і Грузії.
27 листопада 2020
Державна екологічна інспекція зафіксувала перевищення вмісту нафтопродуктів у 3,8 раза біля буксира «Аметист» у Чорноморському морському порті.
Поліція за заявою Державної екологічної інспекції розслідує факт забруднення моря нафтопродуктами в Олександрівці.
26 листопада 2020
Під час надзвичайної ситуації в Чорному морі відбувся розлив нафтопродуктів ймовірно з судна «Аметист», і Адміністрація морських портів України (АМПУ), яка знала про цей інциндент, не повідомила про це Держекоінспекцію.
25 листопада 2020
Кабінет Міністрів передав НАК "Нафтогаз України" ділянку морського шельфу для розробки нафтогазоносних пластів без аукціону.
24 листопада 2020
Міністерство оборони розраховує на залучення з 2021 року вітчизняних катерів типу Island до операцій НАТО «Морський охоронець», а з 2023 року - також фрегата «Гетьман Сагайдачний» з метою посилення безпеки в Чорноморському регіоні.
Питання стратегії безпеки Чорноморського регіону та збільшення військової присутності в цьому регіоні потребує більшої уваги НАТО і Сполучених Штатів Америки.
23 листопада 2020
Ракетний есмінець типу «Арлі Берк» USS Donald Cook вирушив до Чорного моря для регулярного патрулювання в рамках місії НАТО.
17 листопада 2020
Росія активно мілітаризує окупований Крим, а одним із завдань НАТО є зменшення впливу Росії та гарантування безпеки в цьому регіоні.
НАТО має збільшити свою присутність, включаючи можливості з моніторингу та спостереження, у Чорному морі, оскільки Росія нарощує свої військові потужності в незаконно анексованому Криму та Чорноморському регіоні загалом.
16 листопада 2020
Будівництво водного шляху Е40, що має з’єднати Балтійське та Чорне моря, є економічно вигідним для України, вважають економісти. Водночас екологи попереджають про можливу небезпеку виснаження водних ресурсів.
12 листопада 2020
Туреччина навряд чи стане лідируючою силою в Чорноморському регіоні, де наразі панує Росія.
Союзники по НАТО повинні нарощувати військову присутність у Чорноморському регіоні, включаючи територію України.
Туреччина, яка в минулому намагалася обмежувати роль США в Чорному морі, зараз потребує постійної присутності кораблів НАТО.
11 листопада 2020
НАТО має переглянути місце Чорноморського регіону в своїй стратегії, адже загрози в боку Росії у цій частині світу є більш реальними, ніж на півночі континенту.
10 листопада 2020
Після анексії Криму безпековий ландшафт Чорноморського регіону змінився - територія, якій Росія створює загрозу, розширилася.
Російська Федерація відновлює військовий флот та збройні сили в Криму, витісняючи партнерів з акваторії Чорного моря для створення повністю підконтрольної зони.
Кораблі ВМС ЗС України і постійної протимінної групи НАТО №2 провели спільні тренування у північно-західній частині Чорного моря заради підвищення взаємодії морських підрозділів.
31 жовтня 2020
Що ми знаємо про Чорне море: його геологічну історію, "чорноморський потоп", глибинний сірководень, фауну, чумаків і екологію
26 жовтня 2020
Після виявлення нових газородовищ Анкара може стати повністю енергонезалежною від Росії
18 жовтня 2020
Оновлення Сполученими Штатами Спеціальних федеральних авіаційних правил (SFAR 113) щодо виконання польотів у повітряному просторі України дозволяє оптимізувати маршрути для міжнародних перевізників на схід України.
16 жовтня 2020
Україна і Туреччина мають спільне бачення подальшої співпраці у сфері оборони та безпеки, зокрема на Чорному морі.
Сполучені Штати Америки з 27 жовтня цього року більше не заборонятимуть польоти цивільної авіації в певних частинах Району польотної інформації (РПЛ) Сімферопольський, де відповідальність за обслуговування повітряного руху делегована Україні.
15 жовтня 2020
Україна виступає за окреслення чіткої візії присутності НАТО в Чорному морі, вважаючи, що постійна присутність в ньому сил Альянсу може завадити зростанню «апетитів» Росії в регіоні Азовського, Чорного та Середземного морів.
13 жовтня 2020
Україна та Польща спільно розвиватимуть транспортний коридор Гданськ - Чорне море для збільшення обсягів торгівлі.
30 вересня 2020
Корабельно-катерна група Військово-морських сил ЗС України провела разом з американським есмінцем Roosevelt спільні тренування типу PASSEX у Чорному морі.
21 вересня 2020
Корабельна тактична група Військово-морських сил ЗСУ розпочала практичне виконання завдань у межах стратегічних командно-штабних навчань «Об’єднані зусилля 2020».
15 вересня 2020
Есмінець з керованими ракетами класу "Арлі Берк" USS Roosevelt 15 вересня вирушив до Чорного моря, щоб узяти участь в операціях із гарантування безпеки на морі спільно з союзниками і партнерами НАТО в регіоні.