У Туреччині заявили про повторну атаку на танкер тіньового флоту РФ у Чорному морі

У Туреччині заявили про повторну атаку на танкер тіньового флоту РФ у Чорному морі

Укрінформ
У Чорному морі, на північ від турецького берега, вдруге був атаковний танкер VIRAT, що належить до російського тіньового флоту та перебуває під міжнародними санкціями. 

Ще один підсанкційний танкер KAIROS було уражено вчора. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на міністерство транспорту та інфраструктури Туреччини в соцмережі Х.

“Сьогодні вранці судно VIRAT знову зазнало нападу, в результаті чого його правий борт отримав незначні пошкодження. На борту немає пожежі, екіпаж почувається добре. Рятувальні команди дотримуються безпечної відстані від судна. Судно залишається стійким”, - повідомило міністерство.

Як зазначають турецькі ЗМІ, цілями морських дронів у п'ятницю стали два танкери - KAIROS та VIRAT. Танкер VIRAT був повторно атакований сьогодні.

Як повідомляв Укрінформ, вчора з підсанкційного танкера в Чорному морі після вибуху евакуювали 25 членів екіпажу.

Як вказує профільний ресурс Vessel Finder, нині танкер VIRAT перебуває на північ від турецького берега в районі Доанюрт, поза межами територіальних вод Туреччини.

Водночас TRT Haber повідомило, що міністр транспорту та інфраструктури Туреччини Абдулькадір Уралоглу поінформував, що на одному з російських нафтотанкерів, атакованих українськими морськими дронами, досі триває пожежа.

“Пожежа на судні (KAIROS) все ще триває. Зовнішню пожежу погашено. Зараз триває пожежа в закритих приміщеннях всередині корабля… Ми уважно стежимо за ситуацією”, - зазначив міністр.

За його словами, обидва танкери під час атаки перебували поза межами територіальних вод Туреччини.

“У наших територіальних водах проблеми немає, це можу сказати. Ми бачимо, що це сталося в районі виключної економічної зони. Звичайно, це також важливо для нас. Ми проводимо консультації з усіма сторонами, з відповідними міністерствами та установами”, - заявив Абдулькадір Уралоглу.

Згідно з Конвенцією ООН з морського права 1982 року міжнародно визначена ширина територіальних вод - 12 морських миль (22,224 км) від найближчої точки берегової лінії. Виключна (морська) економічна зона має максимальну ширину до 200 морських миль від найближчої точки берегової лінії.

Читайте також: ЄС посилить боротьбу з тіньовим флотом РФ, який уже скоротив експорт нафти на 30% - Каллас

Танкери KAIROS та VIRAT належать до тіньового флоту, який перевозить російську нафту. Kairos підпадає під санкції Великої Британії та Європейського Союзу, а Virat - під обмеження США та ЄС.

Обидва судна були без вантажу в момент атак.

Фото ілюстративне: AI 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-