В Україні розслідують 10 справ за фактами знищення окупантами екології Криму

В Україні розслідують 10 справ за фактами знищення окупантами екології Криму

Укрінформ
Прокуратура Автономної Республіки Крим та м.Севастополя розслідує 10 кримінальних проваджень за фактами 20 кримінальних правопорушень, зафіксованих на окупованому півострові.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це в ході на онлайн-брифінгу, присвяченому презентації звіту громадської організації КримSOS «Довкілля Криму: зміни та втрати за час окупації» повідомив начальник управління нагляду за додержанням законів органами поліції прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Сергій Турчин.

«На даний час прокуратурою Автономної Республіки Крим здійснюється процесуальне керівництво по 10 провадженням, розслідуються 20 фактів кримінальних правопорушень, які є предметами дослідження цих кримінальних проваджень», - сказав Турчин.

Читайте також: Кориневич розповів, хто завдає найбільшої шкоди екології в окупованому Криму

Зокрема, зазначив він, кримінальні справи порушуються за статями 236 (Порушення правил екологічної безпеки), 240 (Порушення правил охорони або використання надр), 241 (Забруднення атмосферного повітря), 243 (Забруднення моря), 252 (Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду) 441 (Екоцид) і ст. 438 КК України (Порушення законів та звичаїв війни).

Читайте також: Окупанти знищують екосистему Криму, руйнуючи гори - правозахисник

Зокрема, кримінальні провадження проводяться за фактами умисного знищення та пошкодження територій Кримського природного заповідника, орнітологічного відділення Кримського природного заповідника «Лебедині острови», Ялтинського гірничо-лісового природного заповідника, Національного природного заповідника «Мис Мартьян», Опуцького природного заповідника, комплексної пам'ятки місцевого значення «Меганом» та інших.

Читайте також: Будівництво «Керченського моста» спровокувало в Криму екологічну катастрофу — експерт

Крім того, прокуратурою ведеться кримінальне розслідування за фактами порушення екологічної безпеки під час будівництва транспортного переходу через Керченську протоку і при будівництві траси «Таврида».

«Зокрема при будівництві траси «Таврида» встановлені факти незаконної вирубки близько 110 тисяч дерев і близько 116 тисяч кущів, в тому числі кримської сосни і ялівцю, включених до Червоної книги України», - повідомив представник прокуратури.

Читайте також: Україна передасть до ООН матеріали про екоцид в окупованому Криму - експерт

За його словами, на даний час призначено низку експертиз, за результатами яких буде визначено розмір збитків і прийнято процесуальне рішення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-