ПАРЄ вимагає від окупантів РФ припинити репресії проти кримських татар

ПАРЄ вимагає від окупантів РФ припинити репресії проти кримських татар

Резолюція
Укрінформ
Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила жорстку всеосяжну резолюцію, в якій вимагає від держави-окупанта – Російської Федерації – забезпечити дотримання прав представників кримськотатарського народу, виконувати норми міжнародного права та відновити територіальну цілісність України. 

Про це йдеться в ухваленій переважною більшістю делегатів 23 червня резолюції ПАРЄ «Ситуація щодо кримських татар» (порушення прав кримськотатарського народу в окупованому Росією Криму – ред.), передає кореспондент Укрінформу.

Резолюцію підтримали 73 делегати; 17 були проти та двоє утрималися.

Автором доповіді з цього питання є ісландський парламентарій, представниця Піратської партії Ісландії та політичної групи соціалістів, демократів і зелених в ПАРЄ Торхільдур Сунна Аеварсдоттір.

«Асамблея суворо засуджує триваючу окупацію частини території України – Автономної республіки Крим і міста Севастополя – Російською Федерацією та твердо підтверджує невизнання їхньої анексії», - наголошується у документі.

ПАРЄ вимагає від РФ виконати резолюцію Генеральної Асамблеї ООН, а також інші міжнародно-правові рішення щодо припинення окупації та відновлення територіальної цілісності України.

Читайте також: Права кримських татар: делегація України подолала російське лобі в ПАРЄ - Мезенцева

Асамблея відзначає, що репресії російського окупаційного режиму проти кримських татар включають убивства, зникнення із застосуванням сили, тортури, нелюдське поводження, що принижує гідність. Це все здійснюється російськими силовиками із застосуванням протиправних і несправедливих юридичних процедур.

На цьому тлі у Криму переслідується робота журналістів, обмежується свобода слова та зібрань, здійснюється тиск на правозахисників, які підтримують та відстоюють інтереси кримськотатарського народу.

Це все, наголошується у резолюції, створює у Криму атмосферу страху і ворожнечі.

Асамблея висловила глибоке розчарування тим фактом, шо ці порушення є результатом застосування у Криму російського законодавства стосовно боротьби з тероризмом і екстремізмом, що також є порушенням міжнародного права.

Особливо такі порушення міжнародного права з боку російського владного режиму йдуть усупереч застосуванню міжнародних механізмів й інструментів із захисту прав людини, включаючи Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ).

ПАРЄ закликала Росію негайно звільнити усіх осіб, які затримані та ув’язнені із порушеннями та зловживанням російським законодавством на території півострова, що суперечить міжнародному праву.

Читайте також: Чубаров назвав претензії до закону про корінні народи «імпульсом із Москви»

У резолюції делегати ПАРЄ також закликали РФ забезпечити повний і безперешкодний доступ до Криму представників міжнародних і регіональних правозахисних організацій з метою моніторингу ситуації із дотримання прав людини на півострові, як території України, що є тимчасово окупованою.

Окрім цього Асамблея закликала російські власті припинити примусовий призов до збройних сил РФ мешканців Криму, включаючи кримських татар.

Як повідомляв Укрінформ, комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович раніше заявила, що не може потрапити на територію Криму з метою ознайомлення із ситуацією з правами людини на півострові.

У Страсбурзі 21-24 червня проходить літня сесія ПАРЄ. Делегати працюють у гібридному (змішаному) форматі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-