У ЄС назвали знаковим рішення ЄСПЛ у справі

У ЄС назвали знаковим рішення ЄСПЛ у справі "Україна проти Росії" щодо Криму

Укрінформ
Рішення Європейського суду з прав людини про прийнятність для розгляду справи "Україна проти Росії" щодо порушення прав людини у Криму є знаковим у процесі притягнення РФ до відповідальності.

Про це йдеться у заяві Європейського Союзу щодо агресії Росії проти України та незаконної окупації Криму, виголошеній на засіданні Постійної ради ОБСЄ 21 січня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Минулого тижня Європейський суд з прав людини оголосив частково прийнятною скаргу України проти Росії стосовно систематичних порушень Європейської конвенції з прав людини Російською Федерацією в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі у 2014 році. Суд встановив, що Росія вже здійснювала контроль над Кримом до проведення незаконного так званого "референдуму". Це – знакове рішення у питанні притягнення Росії до відповідальності за її дії в Криму", - йдеться у заяві.

Читайте також: Україна в ОБСЄ закликала тиснути на Росію через порушення у Криму

При цьому висловлюється занепокоєння "тенденцією щодо свавільних затримань, насильницьких зникнень, примусових призовів на військову службу, примусових переміщень та депортацій жителів Криму Російською Федерацією, у тому числі етнічних українців та кримських татар та тих, хто намагається протистояти владі на місцях".

"Ми шкодуємо з приводу того, що 12 січня ще три громадянина України — Айдер Джаппаров, Енвер Омеров та Різа Омеров — були засуджені в Російській Федерації за звинуваченням у "організації та участі у діяльності терористичній організації та насильницькому захопленні та утриманні влади", - додали в ЄС.

Читайте також: Україна ініціює у ПАРЄ дебати про порушення Росією прав людини у Криму

Як повідомляв Укрінформ, 14 січня Європейський суд з прав людини визнав прийнятною справу «Україна проти Російської Федерації» щодо Криму та перейшов до розгляду її по суті.

Зокрема, Україна просить визнати, що Росія порушує статті конвенції: про право на життя; про заборону катування; про право на свободу та особисту недоторканість; про право на справедливий суд; про право на повагу до приватного і сімейного життя; про право на свободу думки, совісті та релігії, про право на свободу зібрань та об’єднання.

Росія 20 лютого 2014 року розпочала збройну агресію проти України, захопивши частину її території – Крим.

Читайте також: Саміт «Кримської платформи» не має обмежуватися питанням прав людини - Джапарова

16 березня 2014 року на окупованому півострові Росія провела "референдум" щодо статусу Криму, а 18 березня 2014 року в Кремлі відбулось підписання "Договору про прийняття Республіки Крим до складу Російської Федерації".

Більшість країн-членів ООН та інші міжнародні організації визнали цей "референдум" нелегітимним.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-