У Львові лікарня швидкої меддопомоги закупила надсучасне обладнання

У Львові лікарня швидкої меддопомоги закупила надсучасне обладнання

Фото
Укрінформ
Для нового відділення кардіохірургії та трансплантації серця Львівської лікарні швидкої медичної допомоги за 21 млн грн закупили апарати ШВЛ нового покоління та відеоендоскопічну систему експертного класу для кардіосудинної та торакальної хірургії.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради, передає Укрінформ.

«Ми закупили 12 нових ШВЛ та нову стійку для кардіохірургії. Чому це важливо? Ми у цій лікарні маємо все своє – кисневу станцію, де самі продукуємо кисень, ШВЛ найвищої якості – «розумні» апарати. Дуже багато лікарня інвестує власних коштів і місто допомагає. Завдання – аби до 2024 року ургентне об’єднання увійшло у 200 найкращих клінік світу. На медицину за останній рік ми виділили найбільше коштів і далі будемо виділяти», - зазначив мер міста Андрій Садовий.

Відеоендоскопічну систему експертного класу для кардіосудинної та торакальної хірургії придбали за кошти НСЗУ. Її вартість – понад 8,8 млн грн.

Дванадцять апаратів штучної вентиляції легень купили в лізинг за кошти міського бюджету загальною вартістю близько 12 млн грн. Серед них – апарати HAMILTON-С1, HAMILTON-С3 та HAMILTON-С6.

За словами директора медзакладу Олега Самчука, за кошти лікарні купили кардіохірургічну стійку – щоб запустили малоінвазивну кардіохірургію.

«Плануємо зробити першу операцію з допомогою цієї стійки протягом місяця – через маленький прокол грудної клітки, щоб людям не розрізати грудну клітку і щоб не зупинялося серце. Це високотехнологічні операції з мінімальним травматизмом для пацієнта. Спеціалістів в Україні, які займаються такими операціями, дуже мало. Ми запросимо колег із-за кордону, які нам допоможуть зробити перші операції. А далі наші лікарі робитимуть ці операції самостійно», - додав Самчук.

Як розповів керівник відділення кардіохірургії та трансплантації серця лікарні Роман Домашич, унікальність закуплених апаратів ШВЛ в тому, що вони – інтелектуальні. Тобто апарат сам визначає скільки кисню потрібно подати людині, аби вона могла дихати, і водночас, щоб її легені продовжували працювати – щоб не було абсолютної залежності від апарату ШВЛ.

«Маємо ШВЛ-С1, і також ШВЛ-С3 – більш інтелектуальний, що дозволяє вести пацієнтів, які мають проблеми з легенями, легеневу гіпертензію, часто такі пацієнти є на трансплантації серця. Також він призначений для діток – недоношених і новонароджених. Придбали ШВЛ-С6 спеціально під трансплантацію легень – це найінтелектуальніший апарат ШВЛ, який зараз існує на ринку», - розповів Домашич.

Читайте також: У Черкасах провели перші операції з трансплантації серця і нирок

Як повідомляв Укрінформ, в кінці червня у Львівський клінічній лікарні швидкої медичної допомоги відкрили нове відділення кардіохірургії та трансплантації серця з двома сучасними операційними - з до- та післяопераційними ліжками (20 ліжок), реанімацією на 10 ліжок та індивідуальною палатою для пацієнтів після трансплантацій. Тут фахівці можуть надавати весь спектр допомоги пацієнтам, які мають проблеми з серцем. Відділення, зі слів лікарів, за своїм обладнанням не відрізняється від будь-якої європейської клініки, включаючи Польщу, Австрію та Німеччину.

Ремонт кардіохірургічного відділення в лікарні швидкої допомоги Львова розпочали близько року тому. Водночас  до кінця року в лікарні планують оновити відділення терапії, кардіології та інфарктне відділення. Також оновлюють операційні в урологічному та хірургічному відділеннях. Загалом у лікарні є 40 об’єктів, де тривають ремонтні роботи.

 Фото: Роман Балук

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-