На конференції у Берліні вирішують, як покарати Росію за воєнні злочини і стримати Путіна

На конференції у Берліні вирішують, як покарати Росію за воєнні злочини і стримати Путіна

Фото
Укрінформ
У Берліні сьогодні проходить міжнародна конференція на тему «Відповідь на злочини за міжнародним правом: притягнення воєнних злочинців до відповідальності».

Захід відбувається у Міністерстві юстиції ФРН, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Злочини, які кояться в Україні, не можуть і не залишаться безкарними», - заявив глава відомства Марко Бушман, відкриваючи конференцію.

Він нагадав, що вже вжито кроків як на міжнародному, так і національних рівнях для розслідування й документування воєнних злочинів.

Війна триває, обсяг матеріалів, які треба зібрати, є дуже великим, що є викликом, зауважив міністр.

За його словами, демократичні суспільства мають зробити все, щоби тримати Путіна «в рамках». Німецький міністр також зауважив, що заходи міжнародної спільноти вже діють і довела відсутність Путіна на саміті БРІКС у Південній Африці.

Участь у конференції беруть профільні міністри Німеччини та Польщі, генеральний прокурор України Андрій Костін і заступниця генпрокурору США Ніколь Аргентьєрі, представники юридичних органів 4 країн і міжнародних організацій.

Вони обговорюють питання міжнародної підтримки України в розслідуванні воєнних злочинів, виклики та нові підходи при розслідуванні таких злочинів, підтримка жертв тощо.

На конференції у Берліні вирішують, як покарати Росію за воєнні злочини і стримати Путіна / Фото: Ольга Танасійчук, Укрінформ

Водночас Офіс генпрокурора повідомляє, що Костін у Берліні зустрівся з виконувачем обов'язків генерального прокурора Німеччини Ларсом Отте. Вони обговорили поглиблення міжнародної правової допомоги у притягненні Росії до відповідальності за воєнні злочини та злочини проти людяності.

Генпрокурор України зазначив, що Україна високо цінує зусилля Німеччини щодо забезпечення відповідальності РФ за міжнародні злочини. Зокрема німецькі колеги зібрали понад 500 доказів та опитали більш як 160 свідків, а також здійснюють структурне розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності.

Читайте також: Франція в ООН нагадала про відповідальність Росії за провал «Мінська»

Також сторони обговорили інші численні аспекти довготривалої співпраці.

Генпрокурор зауважив, що питання міжнародної правової допомоги - ще один важливий напрям співробітництва, тож обговорили продовження роботи над поглибленням кооперації й у цій пріоритетній сфері.

Фото: Офіс генпрокурора

Як повідомляв Укрінформ, 21 лютого на слуханнях Гельсінської комісії США у Нюрнберзі Костін заявив, що створення спеціального трибуналу проти РФ - єдиний спосіб запобігти повторенню жахіть, подібних до Голокосту.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-