Литва заборонила пропаганду тоталітарних і авторитарних режимів

Литва заборонила пропаганду тоталітарних і авторитарних режимів

Укрінформ
Литва заборонила пропаганду тоталітарних і авторитарних режимів та їхніх ідеологій у громадських місцях.

У вівторок 103 члени Сейму проголосували за так званий "закон про дерадянізацію", незабаром його буде підписано президентом, передає Укрінформ із посиланням на LRT.

Закон створить правову основу для видалення з громадських місць Литви символів тоталітаризму та авторитаризму, таких як пам'ятники, меморіальні об'єкти, назви вулиць, площ та інших громадських об'єктів.

Згадування осіб, які були або є активними учасниками політичних, військових і репресивних структур окупаційної влади, також буде заборонено.

Читайте також: Суд дозволив знести Дім москви у Вільнюсі

Назви організацій, подій або дат, які символізують тоталітарні або авторитарні режими та їхню ідеологію, також повинні бути видалені з громадських об'єктів. На громадських об'єктах також буде заборонено розміщувати знаки військової агресії таких режимів проти іншої держави, знаки радянської окупації Литви у 1940-1941 і 1944-1990 роках, нацистської окупації у 1939-1944 роках.

Зазначені заборони не поширюються на музеї, архіви, бібліотеки під час організації виставок, інформування громадськості про тоталітарні та авторитарні режими та їхні наслідки, використання таких предметів та інформації з метою освіти, науки, професійного мистецтва, колекціонування.

Литовський центр досліджень геноциду та опору або муніципальна влада зможуть визнавати громадські об'єкти такими, що пропагують тоталітарні або авторитарні режими та їхні ідеології. Спеціальна міжвідомча комісія повинна буде попередньо представити свою оцінку.

Читайте також: Військова підтримка Литви Україні досягла €280 мільйонів

Генеральний директор Центру геноциду повинен буде не пізніше ніж через п'ять робочих днів після висновку цієї комісії ухвалити рішення або про вилучення громадського об'єкта, або про його збереження.

Планується, що закон набуде чинності 1 травня наступного року.

Наразі в Литві передбачена лише адміністративна відповідальність за демонстрацію, поширення і пропаганду символів деяких тоталітарних і авторитарних режимів.

Як повідомляв Укрінформ, 13 грудня Сейм Литви ухвалив рішення продовжити на три місяці, до 10 березня, надзвичайний стан на кордоні з росією та білоруссю. "За" проголосували 70 членів Сейму, "проти" - 21, утрималися 29 парламентаріїв.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-