Суд дозволив знести Дім москви у Вільнюсі

Суд дозволив знести Дім москви у Вільнюсі

Укрінформ
Окружний суд міста Вільнюса дав право Будівельній інспекції знести Дім москви у столиці Литви та виніс штраф державній установі, яка керує домом - 300 євро за кожен день невиконання рішення.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на національного мовника LRT.

«Після того, як суд надав Будівельній інспекції право на знесення незаконно збудованої будівлі, найближчим часом буде складено кошторис на знесення та проведено процедури держзакупівель для вибору підрядника, який виконуватиме роботи зі знесення. Планується, що знесення Дому москви завершиться до кінця 2023 року», - йдеться у повідомленні.

За даними Будівельної інспекції, законами не передбачено можливості експропріації незаконно збудованих будівель, тому за відсутності можливості їхньої легалізації єдиним можливим законним способом є їх знесення.

У 2016 році Окружний суд Вільнюса визнав виданий самоврядуванням дозвіл незаконним, оскільки він порушує вимоги щодо висоти та щільності забудови. Забудовника зобов'язали перебудувати будівлю, проте цього не було зроблено.

Читайте також: Військова підтримка Литви Україні досягла €280 мільйонів

Ідея Дому москви у Вільнюсі реалізовувалась з 2004 року, після візиту тодішнього мера москви Юрія Лужкова до литовської столиці. Було оголошено, що Дім москви стане центром культурного та ділового співробітництва між москвою та Вільнюсом.

Ще у 2017 році в оцінці загроз національній безпеці Департамент державної безпеки Литви зазначив, що перспективи проєкту Дому москви у Вільнюсі «мають відносно високе символічне та практичне значення для росії як потенційного інструменту її впливу, внутрішньої політики та публічної дипломатії».

Фото: LRT

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-