Сейм

14 березня 2023


Сейм Литви визнав пвк «вагнер» терористичною організацією

Литовський парламент в ухваленій сьогодні резолюції визнав пвк «вагнер» терористичною організацією, члени якої становлять загрозу безпеці держави та суспільства, і рішуче засудив використання будь-яких груп найманців для агресії в Україні.

11 березня 2023

13 січня 2023

26 грудня 2022


Зеленського запросили до Литви для отримання премії Свободи

Литовський Сейм направив Президенту України Володимиру Зеленському запрошення приїхати в січні до Вільнюса для отримання премії Свободи, яку присуджено йому як лідерові України, який бореться за свободу та незалежність.

15 грудня 2022

14 грудня 2022


У Польщі депутат прийшов до парламенту з коронавірусом, чим розлютив главу МОЗ

Депутат Сейму Польщі від опозиційної Громадянської коаліції Даріуш Росаті прийшов на засідання Сейму Польщі інфікований коронавірусом. Міністр охорони здоров’я Адам Недзельський назвав таку поведінку безвідповідальною і соромом для політика, передає Укрінформ.

07 грудня 2022


Тристороння міжпарламентська асамблея закликала прискорити вступ України до ЄС і НАТО

На 12-й сесії Тристоронньої Асамблеї членів парламентів Литви, Польщі та України, яка завершилася у Вільнюсі, ухвалено декларацію, в якій наголошується, що єдиний спосіб забезпечити мир, стабільність, безпеку в Україні та країнах НАТО - надати Україні членство в Альянсі.

11 листопада 2022


Шмигаль обговорив із делегацією Сейму Литви створення спецтрибуналу і конфіскацію активів рф

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч зі спікеркою Сейму Литви Вікторією Чмілітє-Нільсен та литовськими парламентаріями, під час якої обговорили створення спецтрибуналу для притягнення до відповідальності вищого керівництва рф та законодавчі ініціативи для конфіскації російських активів.

26 жовтня 2022

24 жовтня 2022

08 жовтня 2022


Керівництво проросійської партії Латвії пішло у відставку після поразки на виборах

П'ять керівників латвійської партії Saskana/"Злагода", яка вважається проросійською та кілька останніх парламентських виборів набирала вагомий відсоток, після непроходження до Сейму Латвії подали у відставку з керівних посад у цій політсилі.

02 жовтня 2022


До Сейму Латвії пройшли сім партій

Підбиті підсумки виборів до латвійського парламенту, які пройшли 1 жовтня. П'ятивідсотковий бар'єр змогли подолати сім партій, перемогу здобула політсила чинного прем'єр-міністра Кріш'яніса Каріньша.

29 вересня 2022


Cейм Польщі засудив псевдореферендуми і закликав ЄС не видавати візи росіянам

Нижня палата польського парламенту прийняла у четвер резолюцію, в якій засудила псевдореферендуми на тимчасово захоплених росією територіях України і закликала Євросоюз призупинити видачу віз громадянам рф.

22 вересня 2022


Сейм Литви заборонив трансляцію російських та білоруських теле- і радіопрограм

У зв'язку з тим, що припинилася дія надзвичайного стану на всій території Литви, у четвер Сейм терміново прийняв поправку до закону, що передбачає тимчасову заборону в країні російських та білоруських телевізійних і радіопрограм.

08 вересня 2022


Сейм Латвії ухвалив закон про незалежність Латвійської православної церкви

Сейм Латвії у четвер ухвалив у терміновому порядку поправки до Закону про Латвійську православну Церкву, які встановлюють повну незалежність ЛПЦ з усіма її єпархіями, парафіями та установами від будь-якої церковної влади за межами Латвії (автокефальна церква).

11 серпня 2022


Сейм Литви пропонує позбавляти наданого іноземцям громадянства за підтримку агресорів

У литовському Сеймі троє консерваторів розробили проєкт поправки до закону, згідно з яким литовське громадянство, надане у порядку винятку, може бути скасоване за підтримку агресорів.

02 серпня 2022


Комісія Сейму Латвії підтримала визнання росії спонсором тероризму

У Латвії парламентська Комісія із закордонних справ ухвалила заяву щодо цілеспрямованих воєнних атак росії на цивільне населення України та громадський простір, визнавши це насильство тероризмом, а рф - державою, яка підтримує тероризм.

26 травня 2022

21 травня 2022


Хода за звільнення від радянської спадщини зібрала в Ризі тисячі людей

У латвійській столиці в п'ятницю ввечері відбулася велика хода "За звільнення від радянської спадщини", що завершилася мітингом та концертом неподалік радянського "монументу визволителям", який планується знести.

10 травня 2022

07 травня 2022


Сейм Латвії підтримав поправку, що дозволяє прибрати радянський меморіал у центрі Риги

Комісія латвійського Сейму із закордонних справ проголосувала за призупинення дії 13-ї статті Договору між Латвією та росією, яка регулює утримання меморіальних споруд та місць масових поховань.

21 квітня 2022

02 квітня 2022


Сейм Латвії підтримав заборону на видачу посвідки на проживання громадянам рф та білорусі

Латвійський парламент у четвер підтримав у першому читанні поправки до Закону про імміграцію, оголошені невідкладними. Вони передбачають призупинення до 30 червня 2023 року видачі дозволів на тимчасове проживання громадянам рф та рб.

01 квітня 2022

24 березня 2022

14 березня 2022


Депутат Сейму Латвії склав мандат і вирішив стати добровольцем в Україні

Голова юридичної комісії латвійського Сейму, керівник фракції консерваторів Юріс Юрашс подав до парламентської канцелярії заяву про складення депутатського мандату, оскільки він вирішив стати добровольцем, щоб захищати Україну.

10 березня 2022

28 лютого 2022

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-