ЄС посилюватиме стійкість та оборонні спроможності

ЄС посилюватиме стійкість та оборонні спроможності

Резолюція
Укрінформ
Агресія рф проти України стала глобальним зсувом у європейському безпековому середовищі та спонукала ЄС вжити заходи для підвищення власної стійкості, розвитку спроможностей у сферах безпеки й оборони.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у висновках спеціального саміту ЄС, оприлюднених на сайті Європейської ради.

«російська агресивна війна проти України спричинила глобальний зсув у стратегічному середовищі Європейського Союзу та показала необхідність сильнішого та більш спроможного ЄС у сфері безпеки й оборони. У цьому новому контексті, на основі Версальської декларації та висновків Європейської ради від 24-25 березня 2022 року, Європейський Союз буде змістовно імплементувати Стратегічний компас, посилювати партнерські зв’язки, підвищувати стійкість та спроможності у сфері безпеки й оборони», - йдеться у документі.

Читайте також: Євросоюз вітає будь-які кроки для спрощення експорту українського зерна – Мішель

Лідери країн ЄС погодилися, що ці цілі досягатимуться шляхом цілеспрямованих та більш ефективних інвестицій, які використовуватимуться для усунення стратегічних недоліків, виявлених під час кризи. При цьому, як наголошується у підсумковій резолюції саміту, трансатлантичне партнерство та співробітництво між ЄС і НАТО залишається ключовим фактором європейської безпеки.

«Сильніший та більш спроможний Європейський Союз у сфері безпеки й оборони зробить позитивний внесок у глобальну та трансатлантичну безпеку та є доповненням до НАТО, що залишається основою колективної безпеки для своїх країн-членів», наголошується у висновках Європейської ради.

Документ нагадує, що солідарність між країнами-членами ЄС відображена в статті 42 Угоди ЄС. У ширшому контексті ЄС підтверджує намір підтримувати глобальний порядок, що оснований на правилах, та ООН як основу такого глобального порядку.

Читайте також: ЄС думає над сьомим пакетом санкцій проти росії, але без газу – прем’єрка Естонії

На підставі аналізу вразливостей у сферах безпеки й оборони, що були виявлені у спільній доповіді Єврокомісії та Європейського оборонного агентства, лідери ЄС визначили конкретні заходи для їх усунення.

Зокрема, йдеться про координацію короткострокового оборонного замовлення з метою поповнення оборонних запасів після їх використання для допомоги Україні, а також для підвищення спроможності європейського промислового комплексу за рахунок організації спільних закупівель оборонного обладнання, що буде здійснюватися на добровільній основі.

Ще одним напрямком цих зусиль є оборонне стратегічне планування та координація в рамках ЄС, яка має бути сумісною з відповідними програмами НАТО, дозволить розвинути виробничі та технологічні спроможності європейської оборонної індустрії.

У цьому ж контексті лідери ЄС пропонують подальше вдосконалення військової мобільності та імплементацію відповідних інфраструктурних проєктів, залучення ресурсів Європейського інвестиційного банку для фінансування ключових проєктів у сфері безпеки й оборони.

Читайте також: кремлівський режим від шостого пакета санкцій може втратити до $25 мільярдів - Шмигаль

Як зазначається, Європейська рада продовжить розгляд цих питань під час наступної зустрічі у червні.

Як повідомлялося, в Брюсселі завершилася дводенна спеціальна зустріч Європейської ради, присвячена розгляду ситуації навколо агресії росії проти України. Зокрема, йшлося про наслідки цієї війни для європейської та світової безпеки, її вплив на економіку та енергетику на Єдиному ринку ЄС та пов’язані із війною загрози для глобальної продовольчої безпеки. Лідери країн-членів підтвердили послідовну і тверду підтримку України в її боротьбі з російським вторгненням та готовність надалі надавати Україні політичну, фінансову, матеріальну, гуманітарну та військову допомогу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-