Нові правила: Євроюсту дозволили обробляти та зберігати докази воєнних злочинів рф в Україні

Нові правила: Євроюсту дозволили обробляти та зберігати докази воєнних злочинів рф в Україні

Укрінформ
Рада ЄС ухвалила нові правила діяльності європейського агентства Євроюст (Eurojust), які дозволяють цій установі накопичувати, опрацьовувати та зберігати свідчення й докази воєнних злочинів, скоєних в ході військового вторгнення російської федерації в Україну.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена на сайті Європейської Ради.

«Для того, щоб забезпечити відповідальність за злочини, що скоєні в Україні, Рада ЄС ухвалила нові правила, що дозволяють Євроюсту накопичувати, аналізувати та зберігати свідчення, що стосуються важких міжнародних злочинів, включаючи воєнні злочини, злочини проти людства та геноцид», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: ЄС, США та Британія створили групу, яка допомагатиме Україні розслідувати воєнні злочини

Як зазначається, нові правила дозволять Агентству Євроюст накопичувати та зберігати докази воєнних злочинів, включаючи супутникові знімки, фотографії, відео та аудіозаписи, показники ДНК та відбитки пальців.

Євроюст може обробляти та аналізувати ці докази, за тісного співробітництва з Європолом та за умови надання такої інформації відповідним національним та міжнародним правовим структурам, включаючи Міжнародний кримінальний суд (МКС).

Читайте також: Подати докази воєнних злочинів рф тепер можна через мобільний додаток

Зазначаєтья, що від початку агресивної війни росії проти України багаточисельні повідомлення з України вказують на злочини проти людства та воєнні злочини, які вже скоєні та продовжують коїтися в Україні.

На початку березня 2022 року всі країни-члени ЄС, разом із міжнародними партнерами, вирішили колективно подати ситуацію в Україні на розгляд МКС. Рада міністрів ЄС із юстиції та внутрішніх справ під час зустрічі 4 березня доручили Євроюсту взяти на себе функцію координатора та надати відповідну допомогу для прокурора МКС.

«На додаток до розслідування прокурора МКС, Генеральний прокурор України відкрив розслідування, що зробили також представники влади кількох країн-членів. Була утворена Спільна група з розслідування, до складу якої увійшли судові представники Литви, Польщі й України, за підтримки Євроюсту та за участі Офісу прокурора МКС, до яких невдовзі приєдналися судові інституції Словаччини, Латвії та Естонії», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Французькі експерти фіксують воєнні злочини на Чернігівщині

Зазначається, що координація та обмін інформацією між різними компетентними органами є важливим для забезпечення ефективності такого розслідування. На додаток, враховуючи на продовження бойових дій в Україні та ризики для безпечного збереження на її території доказів, що стосуються воєнних злочинів або злочинів проти людства, доцільно створити центральне сховище для зберігання таких доказів у безпечному місці.

Нові правила, що розширюють повноваження Євроюсту з участі у розслідуванні воєнних злочинів та злочинів проти людства в ході брудної російської агресії проти України, мають бути офіційно підписані у Європейському Парламенті та в Раді ЄС 30 травня. Після цього вони будуть оприлюднені в Офіційному журналі ЄС та набудуть чинності з моменту їх оприлюднення.

Як повідомлялося, Європейський Союз, Сполучені Штати Америки та Велика Британія 25 травня оголосили про створення Консультативної групи щодо злочинів, пов’язаних зі звірствами (ACA), яка допоможе Офісу генерального прокурора у розслідуванні воєнних злочинів, вчинених росією в Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-